DREAMSDESIGN
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
Praktyczne porady i wiedza w pigułce
BLOG
08 listopada 2018

Zafunduj SPA swojemu łóżku, czyli jak czyścić łóżka tapicerowane

O tym, że wybór łóżka tapicerowanego związany jest z doborem tapicerki wie każdy z nas. Szeroki asortyment możliwych do wyboru materiałów, ekoskór i skór naturalnych sprawia, że w Dreams Design wykonujemy łóżka tapicerowane zgodnie z każdym życzeniem. Współpracując z najlepszymi hurtowniami akcesoriów meblarskich, zapewniamy naszym Klientom szeroki wachlarz możliwych rozwiązań do zastosowania.


Wybierając odpowiednie obicie rozważamy zawsze wiele kwestii – strukturę, kolor, czy producenta. Na ostateczną decyzję jednak wpływają przede wszystkim jego walory użytkowe i pielęgnacyjne. Nawet najlepiej urządzona sypialnia z brudnym lub zaplamionym łóżkiem tapicerowanym nie będzie wyglądała gustownie. Utrzymanie łóżka tapicerowanego w odpowiedniej czystości to kwestia niezwykle istotna. Higieniczność wspomaga nasz sen i służy zdrowiu. Dbając o czystość naszej sypialni, dbamy o samych siebie.


W zależności od docelowo zastosowanego obicia, stosujemy różne metody czyszczenia i pielęgnacji tkanin obiciowych. Czasami trzeba użyć detergentu, a czasami sama wody rozprawia się z najgorszymi plamami. Łóżka tapicerowane czyścimy w zależności od użytej tapicerki. Jak zatem czyścić własne łóżko?


Łóżka tapicerowane ekoskórą

Jeżeli jesteś użytkownikiem łóżka wykonanego z ekoskóry zapewne wiesz, że wystarczy odrobina mydlanej wody, aby je odświeżyć i zetrzeć z niego kurz. Materiał jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga woskowania. Miękka ściereczka i preparaty na bazie wody są dla niej najlepsze. Unikając silnych środków chemicznych zabezpieczamy ekoskórę przed pęknięciami. Można również zaopatrzyć się w specjalne środki do czyszczenia i konserwacji sztucznych skór. Pamiętajmy jednak, aby na łóżka tapicerowane wybierać te, które mają atest skór ekologicznych. Obecnie w sprzedaży są mocne jakościowo skóry ekologiczne, których wielkim atutem jest łatwość czyszczenia, duża odporność na ścieranie, przepuszczalność powietrza oraz imitowanie porów skóry naturalnej. Przykładową ekoskórą, która charakteryzuje się powyższymi cechami jest Long Island firmy Fargotex. W przypadku tego materiału nawet plamy atramentowe nie są wyzwaniem, usunąć je bowiem możesz dzięki szkolnej gumce.


Łóżka tapicerowane skórą naturalną

Użytkownicy skór naturalnych delikatne zabrudzenia powinni czyścić wodą mydlaną, pamiętając aby po takim zabiegu skórę dokładnie osuszyć. W sklepach znaleźć można również odpowiednie środki przeznaczone konkretnie do czyszczenia mebli skórzanych. Ważne, aby łóżko tapicerowane skórą naturalną nie było czyszczone preparatami, w składzie których znajdują się rozpuszczalniki, bowiem mogą one uszkodzić powierzchnię obicia. Istotne jest zabezpieczenie skóry stosując np. specjalne kremy nawilżające. Zapewniają one odpowiednie nawilżenie i eliminują efekt trzeszczenia starych skór. Odpowiednio pielęgnowana i nawilżana skóra naturalna sprawi, że Twoje łóżko tapicerowane posłuży bardzo długi czas.


Łóżka tapicerowane tkaniną

Użytkownicy materiałów zapewne doceniają wszystkie te tkaniny tapicerskie, które należą do kolekcji tkanin Aquaclean, bowiem ich głównym atutem jest praktyczność. Materiały obiciowe z technologią aquaclen czyścimy samą wodą, bez używania dodatkowych detergentów. Materiały tego typu są odporne na ścieranie i użyteczne w życiu codziennym. Wystarczy, że różnego pochodzenia plamy zmoczysz wodą i przetrzesz miękką ścierką, a Twoje łóżko tapicerowane będzie z powrotem lśnić czystością.


Co zatem z tkaninami, które nie mają walorów aquaclean? W przypadku tych materiałów, najczęściej wystarczy użycie detergentu – mydła, bądź płynów do czyszczenia. W przypadku chęci zastosowania tzw. domowych trików (użycia np. kwasku cytrynowego, sody oczyszczonej, octu i innych podobnych substancji), najbezpieczniej jest przed przystąpieniem do zabiegu, zrobić próbę na tapicerce w najmniej widocznym miejscu. W zależności od tkaniny, skutki użycia nieodpowiednich preparatów, mogą zniszczyć obicie łóżka nadając mu nieestetyczny wygląd.


Ważne jest, aby systematycznie czyścić swoje łóżko tapicerowane, a wszelkiego typu zabrudzenia i plamy na bieżąco usuwać z obicia. Jeżeli nie masz na to czasu, bądź samemu nie możesz sobie z tym poradzić, zafunduj swojemu łóżku SPA i wezwij profesjonalną ekipę czyszczącą tapicerki. Firmy specjalizujące się w praniu mebli tapicerowanych potrafią poradzić sobie nawet z usunięciem gumy do żucia, plasteliny, wosku, czy z wysuszonymi, starymi plamami.

SALONY STACJONARNE