ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Przegląd ciekawostek na temat innowacyjnych pianek w materacach

11 marca 2022

Dobry materac to podstawa zdrowego snu każdej nocy. Materace już od wielu lat produkowane są głównie na bazie pianek. Technologia w produkcji pianek ciągle się rozwija, dzięki temu w materacach możemy znaleźć wysokiej jakości półprodukty, które charakteryzują się wyjątkowymi cechami. Szeroka gama innowacyjnych rozwiązań sprawiła, że maksymalizujemy swoją szansę na dobór materaca idealnego do swojej sypialni.

Od czego zależna jest jakość materaca?

Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór materacy do spania. Ich jakość wstępnie możemy określić po latach pełnej gwarancji jaką oferuje producent. Długoterminową żywotność materaca zapewnić mogą wysokiej jakości pianki w rdzeniu materaca oraz odporny na uszkodzenia i zmechacenie pokrowiec do materaca. Sama jakość materaca piankowego zależy od struktury i gęstości przetwarzanych materiałów, kleju do łączenia warstw oraz samego procesu wyrobu materaca. Przed wyborem materaca do swojej sypialni zainteresuj się dokładniej jakie zastosowano komponenty do produkcji, jakiej gęstości są użyte piany oraz jaki klej wybrano do klejenia poszczególnych warstw. Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na datę produkcji materaca oraz lata pełnej gwarancji producenta.


Innowacyjne rozwiązania

Poniżej przedstawiamy najnowsze innowacyjne rozwiązania, które są użyte do produkcji materaców do spania. Pianki, jak i inne produktu ulegają ciągłym modyfikacjom. Działania te mają na celu ich ulepszenie. Dlatego też postanowiliśmy podzielić się z wami ciekawymi informacjami na temat najnowszych pian dostępnych na rynku!

Pianka Viscopper – eliminowanie fal elektromagnetycznych!

Hiszpańska pianka Viscopper wyprodukowana została do walki z zanieczyszczeniami elektromagnetycznymi, z którymi mamy do czynienia w naszych domach. Sypialnia pozbawiona niepotrzebnych fal elektromagnetycznych stanie się oazą spokojnego i zdrowego snu. Pianka Viscopper swoje właściwości posiada dzięki zastosowaniu w swojej strukturze cennych właściwości, które oferują turmalin, grafit i miedź. Viscopper wykazuje silne działanie bakteriostatyczne, dzięki temu zapewniony zostaje zdrowy mikroklimat snu, który jest niezwykle istotny dla dzieci, alergików, czy astmatyków. Innowacyjna piana Viscopper użyta w Twoim materacu to bariera przeciwko falom elektromagnetycznym, które emitowane są przez urządzenia takie jak telefon, komputer, iPad, radio itp.

Piankę Viscopper można znaleźć w materacu Biogreen Copper. Materac ten dostępny jest w twardości H2, H3 i wersji Partner, tj. H2/H3. W rdzeniu materaca, niezależnie od twardości znajduje się 3 cm innowacyjnej pianki Viscopper. Dodatkowo materac w standardzie wyposażony jest w pokrowiec Carbon, który posiada włókna węglowe. Spanie na pokrowcu ułatwia człowiekowi uwolnienie ładunków elektrostatycznych oraz gwarantuje spokojny i relaksacyjny sen. Pokrowiec charakteryzuje się również wysoką odpornością na uszkodzenia, czy rozciąganie.


Budowa materaca Biogreen Copper w twardości H2:

- 3 cm pianka Viscopper o gęst. 50 kg/m3

- 7 cm naturalna pianka Biogreen H2

- 4 cm włoska pianki Nightfly

- 6 cm pianka Eliocell o gęst. 35/m3

Budowa materaca Biogreen Copper w twardości H3:

- 3 cm pianka Viscopper o gęst. 50 kg/m3

- 7 cm naturalna pianka Biogreen H2

- 10 cm pianka Eliocell o gęst. 35/m3


Pianka Aqua Sleep – wysoka przewiewność materaca!

Włoska piana Aqua Sleep to produkt, który charakteryzuje się przede wszystkim wysokim stopniem ,,oddychalności”. Materace, w których użyta jest piana, charakteryzują się wysoką przewiewnością, co wpłynie pozytywnie na utrzymanie wysokiej higieniczności materaca i zmniejszy efekt ewentualnego przegrzewania się, którego najbardziej obawiają się wszyscy ci, którzy decydują się na materace termoelastyczne w swoich sypialniach.

Pianka Aqua Sleep należy do pian Open Cell Memory Foam. Gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Dzięki walorom termoelastycznym, doskonale podpiera ciało leżącego, niezależnie od pozycji ułożnia sylwetki. Pianka znalazła zastosowanie w materacu Aqua Sleep produkcji Materasso, który daje delikatne poczucie otulenia, zrelaksowania i doskonale podpiera kręgosłup. Materac w standardzie wyposażony jest w zdejmowalny pokrowiec Silk Touch, który można prać.


Budowa materaca Aqua Sleep (materac dostępny tylko w twardości H3):

- 3 cm włoska, termoelastyczna pianka Aqua Sleep

- 5 cm włoska pianki Nightfly

- 14 cm piana Aloe Vera z mikrokapsułkami z aloesu

Innowacyjne materace w Dreams Design – sypialnia twoich snów

Innowacyjne piany znaleźć można w materacach dostępnych w salonach Dreams Design – sypialnia twoich snów. Materace dostępne są w różnych wymiarach, nawet tych niestandardowych. Wyszkolony personel z dużym doświadczeniem w sprzedaży materaców, pomoże dobrać materac komfortowy i zdrowy dla twojego ciała. W szerokiej ofercie Dreams Design zawsze znaleźć można najnowsze innowacyjne rozwiązania jakie są dostępne na rynku materaców. Każdy materac, który zostaje u zakupiony w Dreams Design posiada datę produkcji oraz odpowiednie certyfikaty.

Szukasz dobrego materaca do spania? Zachęcamy już dziś do odwiedzenia naszych salonów w Warszawie i w Łodzi! Oprócz doskonałej jakości materaców, posiadamy w ofercie solidne łóżka sypialniane. Łóżka, tak samo jak materace, produkujemy na indywidualne zamówienia naszych klientów. Dreams Design – sypialnia twoich snów to innowacyjne rozwiązania wnętrza sypialni.

© Dreams Design.