ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materace dla sportowców

17 stycznia 2020

Jaki materac wybrać dla sportowca?


Wybierając materac dla osób uprawiających sport należy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że materac taki powinien wpływać rozluźniająco na mięśnie i stawy człowieka. Ważne jest to, aby w czasie snu przywrócona została odpowiednia regulacja przepływu krwi i rozluźnione zostały mięśnie. Materac dla sportowca musi ułatwić odpowiednią regenerację zmęczonemu treningami organizmowi. Sportowcy, przede wszystkim ci zawodowi, muszą dbać o odpowiedni i zdrowy sen. Nieprzespana noc bowiem zaburza działanie i funkcjonowanie organizmu. Po nieprzespanej nocy odczuwamy brak energii i obniżoną siłę. I tego właśnie muszą unikać przede wszystkim zawodowi sportowcy!


Cechy, które powinny mieć materace dla osób aktywnych fizycznie


 • dopasowanie - materac powinien idealnie dostosowywać się do ciała śpiącego, tak aby było optymalnie podparte. Dobrym rozwiązaniem jest materac do spania, w którym jest pianka termoelastyczna. Pianka leniwa otula ciało, podpierając jego naturalne krzywizny. Dla osób, które nie przepadają za efektem tzw. zapadania się w piance termoelastycznej, dobrym rozwiązaniem może być pianka wysokoelastyczna, która jest sprężysta.
 • brak nacisku - materac nie może być ani za twardy, ani za miękki. Dobór materaca powinien być indywidualny – w szczególności pod względem wagi osoby użytkującej materac. Brak nacisku niweluje uczucie drętwiejących kończyn.
 • walory ortopedyczne - każdy sportowiec musi dbać o swój kręgosłup. O stan kręgosłupa odpowiednio pomogą zadbać materace medyczne. Ortopedyczne materace do spania są rekomendowane przez rehabilitantów.
 • produkcja ekologiczna – każdy sportowiec, dbając o swoje zdrowie musi wziąć pod uwagę każdy szczegół mający wpływ na jego zdrowie. Na materacu spędza się średnio 8 godzin każdej doby. Należy zatem niwelować możliwość otaczania się tzw. chemikaliami. Ważne, aby sportowiec wybrał materace z kolekcji ekologicznych. Chemikalia, które są w słabej jakości materacach podrażają śluzówkę dróg oddechowych, skórę, układ trawienny, czy nawet układ nerwowy. Należy tego unikać.

Bardzo ważne jest również odpowiednie dobranie stelaża pod materac.


materace dla sportowców

Materac Admiral Bio-Ex Exclusive – doskonały wybór dla sportowców


Materac Admiral Bio-Ex Exclusive jest to materac, który spełnia wszystkie powyżej wypisane wytyczne. Za jego główne walory należy uznać:


 • atesty ortopedyczne, jest materacem rehabilitacyjnym o obniżonej stawce VAT 8%
 • wyprodukowany jest z naturalnych pianek na bazie olejów roślinnych
 • ekologiczne klejenie materaca klejem Simalfa, produkowanym na bazie wody;
 • materac jest dwustronny, z jednej strony znajduje się naturalna termoelastyczna pianka Viscogreen, a pod nią wysokoelastyczna pianka Biogreen
 • materac posiada zdejmowany pokrowiec Silver, który dobrze wpływa na utrzymanie higienicznego snu, zalecany jest także dla alergików;
 • sprężyny kieszeniowe w materacu posiadają aż 10 lat gwarancji;
 • materac posiada 7 stref twardości, co zapewnia lepsze podparcie i dostosowanie się do ciała śpiącego
 • system 1000 jest gwarancją dużej ilości sprężyn w materacu, co zapewnia doskonałe punktowe podparcie
 • zalecany stelaż pod materac – stelaż sztywny lub elastyczny (bez regulacji).

materace dla osób aktywnych fizycznie


Materace dla sportowców w Dreams Design


Zdrowy sen to zdrowe ciało. Noc po treningu dla sportowca jest bardzo ważna. Jest to czas na regenerację organizmu, który był poddany wysiłkowi. Dlatego też sportowcy powinni spać na wygodnych i zdrowych materacach, które zapewniają podparcie najbardziej newralgicznych części ciała, jak kręgosłup lędźwiowy oraz szyjny odcinek kręgosłupa. Szyjny odcinek kręgosłupa powinien być wsparty odpowiednią poduszką ortopedyczną.

Już dziś zapraszamy wszystkich sportowców i osoby aktywne fizycznie do naszych salonów firmowych Dreams Design - materace Warszawa. Posiadamy szeroki wybór materacy, również tych które są dedykowane dla sportowców zawodowych (jak np. wyżej opisany materac Admiral Bio-Ex Exclusive).

© Dreams Design.