ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Technologia Virus Protect w twojej sypialni. Innowacyjność na rynku tkanin tapicerskich

22 lutego 2022

Czym kierować się przy wyborze tkaniny?

Decydując się na zakup łóżka tapicerowanego stoimy przed pytaniem jaki materiał będzie najlepszy. Rozważyć należy kwestie wizualne, praktyczne, jak i higieniczne. Dobrej jakości obicia powinny charakteryzować się odpornością na wiele czynników, chociażby takich jak: ścieranie,  blaknięcie, czy zmechacenie. Tkaniny tapicerskie powinny się łatwo czyścić oraz nie powinny wchłaniać cieczy. Do każdego materiału tapicerskiego producenci dołączają karty produktowe, z których możemy przeanalizować dane techniczne danego materiału. Aktualnie na rynku powstają innowacyjne rozwiązania, które są nastawione na zmaksymalizowanie bezpieczeństwa i zdrowia użytkujących meble tapicerowane. Doskonałym przykładem jest zastosowanie Technologii Virus Protect przez firmę Fargotex.

Czym jest technologia Virus Protect?

Virus Protect to technologia, którą oferuje w swojej ofercie producent tkanin Fargotex. Virus Protect to nic innego jak ochrona przeciwko wirusom. Jest to specjalna powłoka, która skutecznie neutralizuje grzyby, roztocza, bakterie, wirusy i inne niebezpieczne dla zdrowia człowieka mikroorganizmy. Tkaniny Fargotex Virus Protect posiadają specjalną powłokę, której cząsteczki przenikają do DNA drobnoustrojów, skutecznie je zabijając! Jak zapewnia producent, tkaniny Virus Protect są bezpieczne dla człowieka, posiadają szereg atestów, które potwierdzają również:


- Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization; WHO)

- Europejska Agencja Chemikaliów ( European Chemical Agency; BPR/ECHA)

- Agencja Ochrony środowiska Stanów Zjednoczonych ( USA Environmental Protection Agency; EPA).

 

Łóżko tapicerowane w materiale Fargotex Virus Protect

Tkaniny tapicerskie z ochroną Virus Protect możemy stosować również w naszych sypialniach. Dzięki temu chronimy siebie i naszych bliskich przed niebezpiecznymi wirusami, grzybami i innymi drobnoustrojami, które mogą wywołać infekcję. Należy jednak pamiętać, że o tkaniny Virus Protect (tak jak i o inne tkaniny obiciowe) trzeba również odpowiednio dbać i je pielęgnować. Przede wszystkim należy je regularnie odkurzać i konserwować. O tym jak dokładnie czyścić i pielęgnować tkaniny Virus Protect dowiedzieć się możemy ze specjalnej instrukcji, którą udostępnia firma Fargotex, uwzględniają rodzaj danego materiału. Materiały Virus Protect to skuteczność, wysoka jakość, trwałość i piękny wygląd mebli tapicerowanych, w tym łóżek sypialnianych. Tkaniny Virus Protect pomagają utrzymać zdrowy mikroklimat snu w naszych sypialniach.

 

Dostępne tkaniny Fargotex  z technologią Virus Protect

Poniżej przedstawimy materiały, które posiadają specjalną powłokę Virus Protect. Są to tkaniny z oferty Fargotex.

 

1. Tkanina STRONG Fargotex występuje w bardzo ciekawej kolorystyce – beże, zielenie, granaty. Charakteryzuje się również nieszablonowym wzorem/tkaniem, który pięknie może wyglądać na niejednym łóżku tapicerowanym. Materiał Strong, oprócz atestu Virus Protect, można łatwo czyścić wodą. Jest doskonałym wyborem do mieszkań, w którym znajdują się zwierzęta (materiał przyjazny zwierzętom) oraz charakteryzuje się trudnopalnością. Piękna i niepowtarzalna tkanina, która nadaje się zarówno na łóżka tapicerowane, panele ścienne, bankietki oraz siedziska tapicerowane, a także na powłoki poduszek dekoracyjnych. Tkanina Strong zapewni niepowtarzalny design niejednej sypialni.

 

2. Tkanina TIERRA Fargotex to wyjątkowy velvet dzianinowy, który jest niezwykle przyjemny w dotyku. Dzięki wysokiej elastyczności tkaniny, nadaje się ona do łóżek tapicerowanych, które mają skomplikowane formy. Tkanina odpowiednia jest również do produkcji paneli tapicerowanych, poduszek dekoracyjnych, bankietek oraz zasłon i narzut. Świadectwem wysokiej jakości materiału Tierra jest ścieralność na poziomie 100 000 cykli Martindale’a oraz peeling kategorii A. Tkanina jest dostępna w bardzo interesującej kolorystyce: beże, zielenie, szarości. Materiał jest przyjazny środowisku, w składzie jest 59% poliestru z recyklingu. Tierra to obicie, które jest dedykowane do domów, w których mieszkają koty i psy (tkanina przyjazna zwierzętom). Materiał Tierra wydaje się wręcz idealnym rozwiązaniem dla wielu klientów – ekologiczny, przyjazny zwierzętom, przyjazny dla środowiska, utrudnia wchłanianie płynów, jest łatwy w czyszczeniu, miły w dotyku i cieszy oko dzięki nietuzinkowym i wyjątkowym kolorom.

 

Dostępność tkanin tapicerskich w salonach Dreams Design

W Dreams Design – sypialnia twoich snów posiadamy szeroki wybór materiałów obiciowych od różnych producentów. U nas zmaksymalizujesz swoją szansę na stworzenie łóżka idealnego! Zachęcamy już dziś do odwiedzenia naszych salonów, w którym doradcy zaprezentują szeroką gamę dostępnych tkanin oraz opowiedzą o ich właściwościach i sposobach czyszczenia. Istnieje możliwość zamówienia łóżek tapicerowanych, paneli, siedzisk, czy poduszek dekoracyjnych w tkaninach Fargotex Virus Protect – wszystko na życzenie klienta!

Doradztwo w naszych showroomach jest zapewne czynnikiem, które wyróżnia nas spośród konkurencji. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, doradzamy i wskazujemy najlepsze dostępne rozwiązania. Nie boimy się niestandardowych i nieszablonowych rozwiązań, dzięki temu realizacje naszych projektów sypialnianych przechodzą często oczekiwania naszych klientów, jak i nas samych! Szukasz wymarzonego łóżka tapicerowanego? Zapraszamy do Dreams Design – sypialnia twoich snów, gdzie znajdziesz szereg ciekawych pomysłów i rozwiązań.

W Dreams Design - sypialnia twoich snów do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, z pełną otwartością na nowe koncepcje!

© Dreams Design.