ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materac na bóle biodra

27 sierpnia 2020

Materac na bóle biodra

Jeżeli materac, na którym śpimy uciska biodro, bardzo często odczuwamy tzw. mrowienie i promieniujący ból w tej partii ciała. Bóle biodra spowodowane źle dobranym materacem zakłócają ciągłość snu. Powodują przebudzanie się w nocy i częste zmienianie pozycji spania. Przez co, o poranku często budzimy się niewyspani, bez energii i odczuwamy wspomniany wyżej ból biodra. Jak zatem dobrać odpowiednio materac do spania? Ważne jest, aby podejść do tematu indywidualnie. Materac do spania powinien być dobrany dla każdego człowieka osobno. Każdy z nas ma inną posturę, inną wagę i inaczej odczuwa komfort. Wiele osób ma różne dolegliwości zdrowotne, które też powinno się wziąć pod uwagę podczas doboru materaca do spania. Dla osób z dolegliwościami stawowo-kostnymi zaleca się przede wszystkim spanie na materacach ortopedycznych (materacach rehabilitacyjnych). Materace medyczne mają VAT 8% oraz specjalne atesty.

Jeżeli odczuwasz ból biodra w czasie leżenia na boku na swoim materacu, powodem tego dyskomfortu może okazać się fakt, że śpisz na zbyt twardym materacu. Materac do spania nie powinien być za twardy, ponieważ musi dokładnie układać się pod naturalnymi krzywiznami naszego ciała. Dlatego też śpiąc na boku – bark oraz biodro powinny się odpowiednio zapaść, tak aby kręgosłup był ułożony prosto. Jeżeli materac jest zbyt twardy, może być zbyt duży nacisk na strefę bioder, co może być powodem bólu. Zatem jakie materace są rekomendowane dla osób z bólem biodra? Odpowiedź jest prosta! A mianowicie trzeba wybrać taki materac, który będzie niwelował nacisk na biodra.


Jednym z bardzo dobrych materacy rekomendowanych dla osób skarżących się na ból biodra jest piankowy materac Termopur Comfort producenta Materasso. Materac z jednej strony posiada termoelastyczną piankę, która zmienia swoją twardość pod wpływem nacisku ciężaru ciała oraz ciepła emitowanego przez ludzkie ciało. Pianka termoelastyczna w materacu powoduje rozluźnienie mięśni, relaksuje organizm oraz niweluje nacisk na ciało. Spanie na materacu Termopur Comfort gwrantuje spokojny sen, bez konieczności zmiany pozycji spania w czasie snu. Na materacu ciało przyjmuje poprawnie anatomicznie ułożenie. Leżąc na boku - bark i biodro odpowiednio zapadają się w materac, dzięki czemu kręgosłup jest utrzymany w linii prostej. Materac zapewnia wysoki komfort snu i wygodę.

Materac Termopur Comfort ma atesty medyczne (VAT 8%). Występuje w dwóch twardościach, dzięki temu w zależności od wagi ciała, można dobrać odpowiedni materac dla siebie. Materac w stopniu twardości H2 zalecany jest dla osób do wagi 110 kg. Natomiast materac w twardości H3, głównie wybierany jest przez osoby do wagi 130 kg. Materac do spania można wykonać w wersji partnerskiej. Jedna część materaca może być w twardości H2, a druga strona materaca może być w twardości H3. Dzięki temu dwie osoby o różnej wadze mogą użytkować jeden, dwuosobowy materac. Materac jest dwustronny, z jednej strony znajduje się wyżej wspomniana pianka termoelastyczna, a z drugiej strony materaca jest pianka profilowana HR. Pianka daje efekt masażu. Materac można stosować dowolnie, na jednej z dwóch stron – w zależności od poczucia komfortu!


Dane techniczne materaca Termopur Comfort:

* wysokość materaca: 19 cm

* obciążenie ortopedyczne do 110 kg (twardość H2)

*obciążenie ortopedyczne do 130 kg (twardość H3)

* zdejmowany pokrowiec Aloe Vera

* pokrowiec z możliwością prania

* gwarancja: 5 lat

* ekologiczne klejenie materacach

* 5 stref twardości w materacy

* zalecany stelaż elastyczny

* materac dwustronny

Materac Termopur Comfort można przetestować w salonach firmowych Dreams Design Warszawa.

Materace do spania w Dreams Design

W naszych salonach firmowych Dreams Design – sypialnia Twoich snów każdy znajdzie materac pod indywidualne poczucie komfortu. Materace produkowane są na zamówienie, nawet w niestandardowych wymiarach!

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych z materacami do spania. Materace Warszawa – tylko w Dreams Design!

© Dreams Design.