ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Łóżko kontynentalne - zostań królem we własnej sypialni

18 listopada 2016

Łóżko kontynentalne to element wyposażenia sypialni charakteryzujący się elegancją oraz niepowtarzalnym designem. Kiedyś docelowo produkowane dla hoteli, dziś coraz częściej wybierane do prywatnych domów i mieszkań. To model idealny dla osób ceniących sobie komfort snu i finezyjną aranżację sypialni. Kolejną zaletą łóżka kontynentalnego jest jego klimat, który odzwierciedla wygodę na miarę królewskiego posłania.

Dlaczego łóżko kontynentalne uznawane jest za luksusowe?

Trend na łóżka kontynentalne został zaczerpnięty ze Stanów Zjednoczonych i już od wielu lat cieszy się popularnością w Europie. Cechą charakterystyczną tego typu łóżka jest jego wysokość. Powierzchnia spania ma ok. 65 cm wysokości od podłogi, co ułatwia komfortowe siadanie i wstawanie. Dodatkową wartością wyżej wymienionego wymiaru łóżka do sypialni jest niwelacja zawirowań kurzu – ma to znaczenie zdrowotne, szczególnie dla alergików. Śpiąc na określonej wysokości od podłogi nie masz styczności podczas snu z pyłkami, które mogą podrażniać Twoją śluzówkę i powodować uczucie suchości w gardle.

Zalety łóżka kontynentalnego

  • doskonała wentylacja produktu,
  • wysoka sprężystość,
  • trwałość,
  • komfort,
  • higieniczność snu,
  • stylowy wygląd.

Dlaczego łóżko kontynentalne jest wysokie?

Wysokość łóżka kontynentalnego wynika z jego specyficznej budowy. Powierzchnia spania składa się z umieszczonej na nóżkach podstawy wypełnionej sprężynami, materaca sprężynowego oraz toppera, czyli cienkiego materaca nawierzchniowego. Plusem łóżka kontynentalnego jest wezgłowie, które pozwala uzyskać indywidualny wygląd. Dostępność wielu modeli zagłówków w szerokiej gamie kolorystycznej nadaje niepowtarzalny styl w każdej sypialni. Istnieje możliwość wykonania łóżka kontynentalnego w każdym rozmiarze i odpowiedniej miękkości.


Łóżko kontynentalne łączy w sobie wygodę oraz klasę – jest produktem premium, na który możesz sobie pozwolić i Ty. Zaprojektuj je razem z nami, a w zamian zyskasz niepowtarzalny mebel, który będzie idealne pasować do Twojej sypialni.

© Dreams Design.