ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Wpływ snu na wagę naszego ciała

21 marca 2021

Czy sen ma wpływ na wagę naszego ciała?

W ostatnich czasach ludzie coraz częściej stawiają na aktywny i zdrowy tryb życia. W celu utrzymania odpowiedniej wagi ciała chodzimy regularnie na siłownię, spacery oraz trzymamy zrównoważoną i bogatą w witaminy dietę. Jak się jednak okazuje, bardzo duży wpływ na fizyczne aspekty naszego ciała ma również sen! Zdrowy organizm potrzebuje czas na regenerację, średnio przyjmuje się, że jest to 7-8 godzin na dobę dla osób dorosłych. Spokojny sen wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu, co więcej ma również wpływ na utrzymanie odpowiedniej wagi ciała ludzkiego!

Co się dzieje z ciałem człowieka kiedy jest niewyspany?

Kiedy organizm ludzki ma niedobór snu, zauważa się tendencje w tzw. podjadaniu. Gdy jesteśmy niewyspani, częściej sięgamy po niezdrową żywność typu fast food. Zła jakość snu zwiększa uczucie apetytu, co skutkuje napadami głodu. W takich momentach wybieramy szybki sposób na jego zaspokojenie, a mianowicie najczęściej wtedy sięgamy po niezdrową żywność. Nie mamy energii na przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Chcemy się najeść szybko i syto. Wtedy właśnie nie zauważamy konsekwencji takiego odżywiania.

Brak snu ma również złe skutki na naszą motywację, w tym na motywację utrzymania diety, czy też regularnych treningów. Po prostu brak snu często równa się z brakiem energii i chęci.

czy sen wpływa na wagę

Każdy człowiek jest indywidualnością, przez co nie można stwierdzić, że wyżej opisane zachowania występują u wszystkich, jednak ogólnie zauważa się tendencję, że brak snu może niekorzystnie wpływać na utrzymanie odpowiedniej wagi ciała. Dlatego też należy zwrócić dużą uwagę na to jak śpimy, na czym śpimy i ile czasu śpimy!

Zdrowy sen ma wpływ na utrzymanie odpowiedniej wagi ciała. Osoby, które są aktywne fizycznie i regularnie trenują, powinny zwrócić dużą uwagę na to, ile czasu śpią w ciągu doby. Aktywni fizycznie potrzebują czas na regenerację dla swoich mięśni. Podaje się, że osoby aktywne fizycznie powinny przesypiać minimum 6 godzin na dobę. W innych przypadkach (gdy śpimy krócej niż 6 godzin) zaleca się nawet zrezygnowania z ciężkiego treningu. Organizm musi mieć odpowiednią ilości czasu na regenerację. Pamiętajmy – śpimy i ćwiczymy z głową!

Jak poprawić jakość snu?

Na jakość snu bardzo duży wpływ ma podłoże, na jakim wypoczywamy, a mianowicie materac do spania. Materace do spania powinny być wybierane indywidualnie, dla każdego z osobna. Nie ma jednej recepty dla wszystkich! Nie można też zakładać, że skoro większej ilości osób dany materac odpowiada, tak będzie odpowiadał i mi! Jest to powszechny błąd. Nie zakładajmy, że to, co dobre dla większości osób, będzie dobre i dla nas. Dlatego też przed zakupem odpowiedniego materaca do spania, warto go przetestować w salonach firmowych Dreams Design materace Warszawa.


czy ilość snu ma wpływ na wagę

Materace do spania w Dreams Design Warszawa

W naszych salonach firmowych mamy szeroki wybór materacy do spania. W naszej ofercie znajdziecie materace piankowe, materace kieszeniowe, materace lateksowe oraz materace hybrydowe. Szeroki wybór materacy do spania sprawia, że u nas każdy znajdzie dokładnie taki materac, jaki potrzebuje – niezależnie od wieku, sylwetki, czy też zasobów finansowych. Oferta materacy w salonach Dreams Design – sypialnia Twoich snów skierowana jest dla wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowy i komfortowy sen. U nas znajdziecie dokładnie to, czego potrzebujecie. W naszych salonach materace pomagają dobierać specjaliści ds. zdrowego snu, którzy mają ogromne i niepodważalne doświadczenie!

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów, w celu przetestowania materacy dospania!

© Dreams Design.