ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Recepta na zdrowy sen

31 sierpnia 2020

Recepta na zdrowy sen

Zdrowy sen zapewnia odpowiednią regenerację organizmowi człowieka. Na zdrowy sen wpływa bardzo wiele czynników, a mianowicie:

- odpowiedni materac do spania – materac do spania musi zostać dobrany indywidualnie, tak aby podpierał prawidłowo kręgosłup niezależnie od tego w jakiej pozycji człowiek leży. Odpowiednie podparcie sylwetki leżącego wpływa na jakość snu oraz potrafi zniwelować różnego rodzaju bóle kręgosłupa. Materac musi być komfortowy, nie może być za twardy, ani za miękki. Materace do spania dopiera się indywidualnie, ponieważ każdy z nas jest inny – ma inny wzrost, inną wagę, a przede wszystkim inne poczucie komfortu i relaksu!

- odpowiednie stelaże pod materac do spania – stelaże pełnią bardzo ważną rolę w zdrowym i komfortowym spaniu. W zależności od typu materaca, stelaże powinny odpowiednio pod nim pracować. Do każdego materaca powinniśmy zastosować odpowiednie stelaże, np. do większości materacy piankowych zaleca się zastosowanie stelaży elastycznych, które odpowiednio reagują na nacisk ciała ludzkiego, zapewniając dzięki temu optymalne podparcie sylwetki w każdej pozycji.

- odpowiednie łóżko tapicerowane, bądź łóżko drewniane – łóżko, na którym śpimy powinno być przede wszystkim stabilne i mocne. Łóżko sypialniane nie powinno skrzypieć! Jest to bardzo ważne, ponieważ skrzypiące łóżko może wybudzać nas ze snu, co powoduje zakłócanie procesu spania! Spać powinniśmy nieprzerwanie. Wybudzanie się w czasie snu powoduje, że często budzimy się rano niewyspani i niewypoczęci, pomimo iż spaliśmy wiele godzin!


- odpowiednia poduszka anatomiczna pod głowę – dobrze dobrana poduszka pod głowę, zapewnia odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Dobierając materac do spania, warto zaopatrzyć się również w anatomiczną poduszkę do spania. Poduszki wykonywane są z pianek oraz lateksu, które gwarantują dobre podparcie odcinka szyjnego. Dobra poduszka do spania potrafi wyeliminować drętwienie w rękach, barku oraz nawet poranne bóle głowy!

- odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia sypialnianego – warto zadbać, aby nasza sypialnia była odpowiednio zaciemniona. Inwestycja w dobrej jakości rolety do spania, czy też zasłony, na pewno zwróci nam się w postaci zdrowego snu i uczucia wypoczynku. Odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia wpływa bardzo korzystnie na nasz sen!

Jak widzimy, dobry materac do spania, stelaże pod materac oraz łóżko sypialniane, potrafią być receptą na bóle kręgosłupa. A dobra poduszka anatomiczna do spania plus odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia sypialnianego potrafią być receptą na eliminację bólów głowy.


Śpijmy zdrowo z Dreams Design – sypialnia Twoich snów!

Zdrowy sen niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Jeżeli uważasz, że twój materac, czy też łóżko nie gwarantują ci dobrego snu, już dziś odwiedź nasze salony Dreams Design Warszawa. Doświadczony personel w naszych salonach firmowych pomaga w doborze materacy, poduszek, stelaży oraz łóżek. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i inaczej odczuwa komfort.

W ofercie Dreams Design – sypialnia Twoich snów mamy bardzo wiele materacy do spania, łóżek sypialnianych, stelaży pod materace oraz poduszek anatomicznych. Wszystkie te produkty można zobaczyć i wypróbować w naszych salonach znajdujących się w Warszawie! Odwiedź nas już dziś!

© Dreams Design.