ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Sypialnia w stylu prowansalskim

23 października 2020

Sypialnia w stylu prowansalskim

Sypialnia w stylu prowansalskim jest doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy szukają wyciszenia, są spragnieni natury i spokoju. Styl prowansalski kojarzony jest bowiem z kamiennymi domami, zielonymi winnicami i polami lawendy. Samo wyobrażenie tego niezwykłego krajobrazu jest wspaniałym momentem dla naszej duszy. Prowansja to cisza, spokój i sielanka.  


Wprowadź piękno Prowansji do swojej sypialni

Styl prowansalski kojarzony jest przed wszystkim z naturalnym, litym drewnem. Dlatego też w sypialni doskonale będzie wyglądało łóżko drewniane (np. bielone). Ważnym elementem wyposażenia sypialni w stylu prowansalskim są drewniane stoliki nocne. Podłoga w sypialni powinna być wykonana również z drewna (np. z buku, czy dębu). Kolorami dominującymi musi być biel, która przełamywana powinna być lekkimi fioletami, lawendą, delikatnym różem, zielenią i błękitem. Kolor błękitu powinien nawiązywać do koloru nieba. Do sypialni w ciągu dnia powinno wpadać bardzo dużo promieni słonecznych, ociepli to pomieszczenie, które nawet w ciągu dnia może okazać się idealnym azylem doskonałym na popołudniową drzemkę. W sypialni w stylu prowansalskim doskonale będą wyglądały stare, drewniane meble. Sprawią one, że pomieszczenie będzie pełne uroku, elegancji i szlachetności.

Jeżeli zamiast łóżka drewnianego zdecydujemy się na łóżko tapicerowane – najlepiej, aby było ono tapicerowane tkaninami przypominającymi len, płótna, bawełnę. Liczy się to, aby materiały tapicerskie były dalekie od syntetycznych, błyszczących. Zasada ta dotyczy również zasłon, i innych mebli tapicerowanych w sypialni (np. siedzisk, puf tapicerowanych, bankietek i in.). W stylu prowansalskim ciekawym rozwiązaniem może być tapicerowane łóżko w kolorze lawendy, bądź w kolorze bieli. Pamiętajmy, że do łóżek tapicerowanych doskonale pasują drewniane dodatki (takie jak wyżej wspomniane szafki nocne). Pomieszczenie musi być spójne, delikatne i dawać ukojenie dla umysłu i ciała. Jeżeli mamy taką możliwość postawmy sobie na komodzie kwiaty świeżej lawendy. Aromat lawendy ma właściwości relaksacyjne. To świetny środek na nerwicę oraz fizyczne objawy spowodowane stresem (takie jak bezsenność, czy migreny). Lawenda ma zbawienny wpływ na rozkołatane emocje, przynosi ukojenie i dobry, głęboki sen.


Cechy sypialni w stylu prowansalskim: nawiązuje do sielskich, wiejskich krajobrazów

- jasne i pastelowe barwy (np. kolor lawendy)

- lawendowe świeczki jako dekoracja

- bielone łóżko wykonane z drewna litego

- drewniana podłoga w kolorze naturalnego buku, bądź dębu

- dobrze oświetlone pomieszczenie

- białe meble i stoliki nocne

- drewniana toaletka z krzesłem

- siedzisko tapicerowane przed łóżkiem

- dominujące kolory: biel, fiolet, lawenda, zieleń, błękit

- naścienne obrazy (np. widok francuskiej Prowansji)

 

Sypialnia w stylu prowansalskim z Dreams Design Warszawa

W salonach Dreams Design mamy szeroką ekspozycję łóżek drewnianych oraz łóżek tapicerowanych. Każdy z naszych klientów może znaleźć u nas łóżko idealnie pasujące do stylu prowansalskiego. W ofercie posiadamy również drewniane stoliki nocne oraz drewniane komody. Wszystkie nasze meble, zarówno te drewniane, jak i tapicerowane, wykonywane są pod indywidualne zamówienia naszych klientów. Dzięki temu każdy z może wybrać kolor wybarwienia drewna, czy materiał obiciowy do łóżka tapicerowanego.  W ofercie posiadamy szeroki wybór materiałów obiciowych, dostępny w różnej kolorystyce – w tym i delikatnych kolorach lawendy!

Już dziś zapraszamy do naszych salonów Dreams Design Warszawa!

© Dreams Design.