ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Jak wybrać łóżko dziecięce?

08 sierpnia 2018

Wybór łóżka dla dzieci to bardzo ważna kwestia, nie tylko dlatego, że dzieci są wymagające pod kątem wyglądu – często zależy im na tym, aby łóżko było bajecznie ozdobione i wyglądało oryginalnie – ale również, dlatego, że kręgosłup i postawa dziecka kształtują się od najmłodszych lat. Warto zatem zadbać o to, by nasze dzieci miały prawidłową postawę ciała, a ich sen nie był zakłócany niewygodnym lub źle dopasowanym łóżkiem. Co wybrać dla naszych pociech? Podpowiadamy w kilku zdaniach!

Jak wybrać łóżko dla dziecka? Wszystko zależy od wieku

Jest to oczywiste, ale należy od tego zacząć – łóżko dobieramy w zależności od wieku. Kiedy wybieramy łóżko dla niemowlaka, to liczy się dla nas przede wszystkim bezpieczeństwo. Aby dziecko nie wypadło z łóżeczka, najlepiej jest wybrać łóżko dziecięce z barierką - zapewni to komfort i pewność, że dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Tego typu łóżka dla dzieci - zazwyczaj drewniane ze szczebelkami - wykończone są w taki sposób, aby nie miały żadnych ostrych krawędzi lub luźnych elementów. Wszystko to składa się na spokój i poczucie, że nasze dziecko śpi w bezpiecznych warunkach.

jak wybrać łóżko dla dziecka


Dla starszych dzieci oczywiście wybierać będziemy inne łóżko – możliwości jest sporo, a producenci oferują łóżka od najmniejszych rozmiarów do takich, na których dzieci będą mogły spać aż do wieku nastoletniego, nawet do rozmiarów 90x200. Wybór łóżka dla dzieci w takich rozmiarach to tanie rozwiązanie na lata, jednakże warto pamiętać, aby nie kupować takiego łóżka zbyt szybko. Nie oszczędzajmy kosztem bezpieczeństwa naszych pociech!

Funkcjonalność i porządek

Czy można mówić w dziecięcym pokoju o porządku? Oczywiście dla naszych maluchów bardzo trudne jest jego utrzymanie, podczas gdy wokół znajduje się tyle zabawek, którymi dzieci uwielbiają się bawić. Zazwyczaj w dziecięcym pokoju panuje bałagan, ale za to niesamowicie twórczy! Można jednak coś z tym zrobić i uczyć dzieci porządku od małego – jednym z lepszych rozwiązań są pojemniki z podnoszonymi do góry stelażami, które posiadają, nawet pojedyncze łóżka dziecięce. Są one bardzo pojemne, a przy tym - przy drobnej pomocy rodziców- są także łatwe do otwarcia. Można w nich przechowywać wszystkie zabawki, a dzięki temu nie musimy się martwić, że padniemy ofiarą leżącego na dywanie zagrożenia w postaci klocka LEGO. Wszystko to sprawia, że jest to funkcjonalność, w którą warto zainwestować, a taki sposób utrzymywania porządku może spodobać się nawet naszym najmłodszym członkom rodziny.

łóżko dla dziecka jak wybrać

A co z wyglądem?

Wygląd to również ważna sprawa, nie tylko dla rodzica, ale także dla dziecka. Nasze pociechy zazwyczaj wybierają łóżko w swoim ulubionym kolorze lub ozdobione w taki sposób, który najbardziej im się podoba - na przykład przez zastosowanie wzornictwa związanego z bohaterami ich ulubionych bajek. Kolor jest ważny, ponieważ musi odpowiadać aranżacji dziecięcego pokoju, wprowadzając harmonię i dopasowując się do reszty mebli w pomieszczeniu. Pamiętajmy o tym, wybierając łóżko dla dziecka.

Łóżko dla dziecka - pora wybierać

Kiedy wiemy już wszystko na temat łóżek dziecięcych, możemy zastanowić się nad tym, co wybrać. Jakie łóżko dla dzieci będzie najlepsze? Tutaj nie warto oszczędzać - łóżko musi być przede wszystkim wygodne, bezpieczne i funkcjonalne. Musimy pamiętać, że chodzi tutaj o zdrową i odpowiednią postawę ciała, a to, jakie nawyki podczas spania będzie miało dziecko i jaka będzie jakość jego snu, będzie rzutowało w przyszłości na jego kręgosłup.

© Dreams Design.