ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materac dla osób ze skoliozą

19 listopada 2020

Materac dla osób ze skoliozą

Skolioza to wada postawy. Choroba ta może powodować problemy z poruszaniem się oraz być przyczyną dolegliwości bólowych. Materac do spania dla osób cierpiących na schorzenie skoliozy musi być optymalnie dostosowany do wagi ciała. Materac musi optymalnie podpierać kręgosłup, w każdej pozycji w czasie snu. Dobrze dobrany materac może podnieść komfort wypoczynku oraz zapewnić poczucie ulgi dla zmęczonego organizmu!

Jakie powinien mieć cechy materac do spania dla osoby ze skoliozą:

* powinien być materacem medycznym, atestowanym (VAT 8%)

* powinien dawać poczucie rozluźnienia mięśni i stawów

* powinien gwarantować optymalne rozłożenie nacisku na całe ciało

* powinien dawać maksymalne poczucie wygody i komfortu

* powinien optymalnie podpierać kręgosłup leżącego w każdej pozycji

* powinien zapewniać zdrowy i higieniczny mikroklimat snu

* powinien być wytrzymały i odporny na odkształcenia

* powinien doskonale reagować na zmiany położenia ciała śpiącego człowieka

Na problemy z kręgosłupem narzeka bardzo wiele osób, dlatego też w salonach Dreams Design materace Warszawa, mamy szeroki wybór materacy medycznych (atestowanych), które mają obniżoną stawkę VAT na 8%.

Oferta materacy w Dreams Design jest również skierowana dla osób, które mają problemy ze skoliozą kręgosłupa. W salonach firmowych Dreams Design – sypialnia Twoich snów istnieje możliwość przetestowania materaca i konsultacji z doświadczonym personelem sprzedawców.


Jaki zatem materac wybrać dla osób z problemem kręgosłupa?

Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się materac Admiral Bio-Ex Exclusive. Rdzeń materaca tworzą sprężyny kieszeniowe (wkład Multipocket – System 1000). Materac ten gwarantuje poczucie maksymalnej wygody oraz komfortu. Materace z Systemem 1000 charakteryzują się dużą ilością samodzielnych ,,pracujących” ortopedycznych punktów we wkładzie materaca. Sprężyny są umieszczone w specjalnych kieszonkach, dzięki temu nie obcierają się o siebie. Sprężyny kieszeniowe obustronnie pokryte są pianką. Z jednej strony materaca znajduje się pianka Viscogreen (pianka włoska, termoelastyczna), a z drugiej strony materaca znajduje się pianka Biogreen (pianka włoska, wysokoelastyczna). Materac klejony jest specjalnym klejem Simalfa, który produkowany jest w sposób ekologiczny, co jest gwarancją zdrowego snu!

Materac Admiral Bio-Ex Exclusive występuje w dwóch twardościach. Twardość H2 zalecana jest dla osób do wagi 110 kg. Twardość H3 zalecana jest dla osób z wagą do 120 kg. Materac można stosować obustronnie, w zależności od indywidualnego poczucia komfortu. Materac ma 24 cm wysokości. Bardzo dobrze pracuje pod ciałem śpiącego człowieka. Dodatkowo pokrowiec materaca (pokrowiec Silver), zapewnia zdrowy mikroklimat snu. Dzięki jonizowaniu srebrem, minimalizowana i redukowana jest ilość mikroorganizmów i bakterii na powierzchni materaca nawet o 90%. Materac posiada atesty medyczne.


Dane techniczne materaca:

* wysokość materaca: 24 cm

* obciążenie ortopedyczne do 110 kg (twardość H2)

*obciążenie ortopedyczne do 120 kg (twardość H3)

* zdejmowany pokrowiec Silver

* pokrowiec z możliwością prania

* gwarancja: 5 lat

* ekologiczne klejenie materacach

*7 stref twardości w materacu

* zalecany stelaż elastyczny bez regulacji lub sztywny

* materac dwustronny

* materac z Systemem Multipocket 1000

* materac obustronnie obłożony włoskimi piankami


Materac Admiral Bio-Ex Exclusive w Dreams Design

Materac Admiral Bio-Ex Exclusive można przetestować w salonach firmowych Dreams Design Warszawa. Materace sprzedawane są w różnych rozmiarach, nawet tych niestandardowych. Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów!

© Dreams Design.