ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Styl art deco w aranżacji twojej sypialni.

09 lipca 2019

Styl art deco w aranżacji twojej sypialni.

Art deco to styl, którego korzenie sięgają lat 30. Trend przede wszystkim nawiązuje do minionych epok. Jest swoistym połączeniem z jednej strony przepychu, z drugiej strony zaś prostoty. W stylu art deco można znaleźć rękodzieła rzemieślników, ale również proste, tańsze i łatwo dostępne meble. Urządzając sypialnię w stylu art deco należy zadbać o to, aby nie wprowadzić we wnętrzu pomieszczenia zbędnego chaosu. Sypialnia pomimo, że będzie łączyć jednocześnie ze sobą przepych i prostotę, musi być urządzona w sposób spójny. Elementy i wyposażenie sypialni powinny zatem zostać dobrane w sposób przemyślany. Styl art deco jest bardzo oryginalny. A stworzenie sypialni właśnie w tej aranżacji nie należy do najłatwiejszych zadań! Jednakże jest wyzwaniem wartym podjęcia próby! Art deco bowiem przeżywa ostatnio swój istny renesans i jest jednym z najbardziej pożądanych stylów.


Cechy charakterystyczne dla sypialni w stylu art deco

W sypialni stworzonej w stylu art deco najważniejszym meblem powinno być łóżko tapicerowane. Łóżka tapicerowane w Dreams Design -sypialnia Twoich snów są wspomnianym wyżej rękodziełem rzemieślników. Produkowane są bowiem z największą starannością, dokładnością i precyzją. Nadają sypialni wyjątkowego bogactwa i uroku. Łóżka tapicerowane w sypialni art deco wykonane powinny być z wysokiej jakości materiałów, tak aby spełniały odpowiednio swoją funkcję oraz prezentowały się bogato. W art deco najlepiej prezentują się łóżka tapicerowane miękkimi tkaninami, wyróżniające się kunsztem i niebanalną formą. Doskonałą propozycją od Dreams Design są np: łóżko tapicerowane Tokyo, łóżko tapicerowane Mona, czy pikowane łóko tapicerowane Victoria lub łóżko Ciampino. Geometryczność, symetria oraz harmonia – są to trzy określenia, które w doskonały sposób opisują styl art deco.

W sypialni w stylu art deco powinny dominować meble i bryły wykonane na wysoki połysk. Jeżeli chodzi o kolorystykę wnętrza, to dominującymi kolorami są zazwyczaj biały i brązowy. Jednakże styl ten pozwala na dowolność kolorystyki. Dzięki temu każdy może wybrać kolor dominujący, taki jaki lubi. Ważne jest jednak to, że kolory które wybierane są w stylu art deco powinny być mocne i dość odważne (np. granat, czy też ciemna, butelkowa zieleń).


Ciekawostką jest fakt, że w stylu art deco bardzo dobrze prezentują się meble antyczne. W związku z tym, styl ten zapewne będzie pożądany przez wszystkich miłośników sztuki! Możemy bowiem połączyć nowoczesne łóżko tapicerowane z antycznymi stolikami nocnymi. W sypialni będą również pasowały meble ze złocieniami. Elementy złoceń można także zastosować w łóżku tapicerowanym. Dla przykładu zagłówek łóżka tapicerowanego można wykończyć pozłacaną listwą ćwiekową, czy też do łóżka wybrać stylizowane nogi w kolorach złocieni. Niebanalnie wyglądają też żyrandole i lampy w złotym kolorze Jeżeli chodzi o tekstylia, w sypialni powinno wybierać się odważne i geometryczne wzory. Geometria powinna bowiem być zauważalna w pomieszczeniu i nie należy o tym zapomnieć.

W sypialni w stylu art deco dobrze prezentują się: kryształowe świeczniki, zasłony w geometryczne printy, dywany z długim włosiem również w geometryczne wzory. Ważne jest, aby dodatki współgrały ze sobą, były odpowiednio przemyślane i dobrane. W sypialni bowiem, pomimo dużej swobody aranżacyjnej, nie może zapanować chaos. Wszystko powinno być spójne i harmonijne.


Wiedza w pigułce dotycząca stylu art deco

- geometryczne kształty w sypialni;

- symetria oraz harmonia wnętrza;

- mocne kolory (np. brąz, granat);

- złocenia na meblach;

- zasłony w geometryczne wzory;

- miękkie dywany z długim włosiem;

- złote żyrandole i lampy;

- antyczne meble (np. stoliki nocne);

- łóżka tapicerowane wykonane z miękkich tkanin;

- wezgłowia pikowane w geometryczne kształty (np. romby);

- geometryczne ramki na zdjęcia;


Stwórz sypialnię w stylu art deco z Dreams Design Warszawa

Dreams Design jako producent łóżek tapicerowanych oferuje meble wykonywane przez rzemieślników. Łóżka tapicerowane produkowane są z dokładnością, precyzją i dbałością o każdy detal. Dzięki temu idealnie pasują do sypialni w stylu art deco. W połączeniu z antycznymi meblami, nadają pomieszczeniom sypialnianym nietuzinkowości i wyjątkowości. Łóżka tapicerowane w Dreams Design są tworzone pod indywidualne projekty, dzięki temu można odpowiednio dobrać tkaninę tapicerską oraz sposób pikowania zagłówka (dostępne także pikowanie geometryczne). Już dziś zapoznaj się z ofertą łóżek tapicerowanych Dreams Design Warszawa!© Dreams Design.