ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Jak urządzić sypialnię w stylu nowojorskim?

24 grudnia 2019

Sypialnia w nowojorskim stylu - jak urządzić?


Urządzenie sypialni może okazać się nie lada wyzwaniem. Każdy powinien aranżować sypialnię, tak aby czuł się w niej zrelaksowany. Sypialnia to azyl, w którym regenerujemy siły po całym dniu ciężkiej pracy. Ważne zatem jest, aby była urządzona zgodnie z naszym gustem i upodobaniami. Najważniejsze oczywiście w sypialni jest łóżko do spania oraz odpowiednio dobrany materac. Jednakże cała aranżacja pokoju sypialnianego wpływa na samopoczucie i nastrój.


Przed urządzaniem swojej sypialni, każdy powinien zastanowić się jaki styl najbardziej do niego przemawia, dla niektórych idealnym rozwiązaniem może okazać się styl glamour, dla innych styl kolonialny, a dla jeszcze innych styl nowojorski. Styl nowojorski nie jest jeszcze popularnym stylem w naszych sypianiach, jednak coraz częściej po niego sięgamy.

Czym wyróżnia się styl nowojorski?


Styl nowojorski łączy ze sobą elegancję i przytulność. Podstawowym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Ciekawym pomysłem jest tapicerowane łóżko kontynentalne z wygodnym materacem do spania. Wysokie łóżko tapicerowane miękką tkaniną, jest zarówno eleganckie, jak i przytulne - czyli zgodne z główną zasadą stylu nowojorskiego. Łóżko tapicerowane powinno być wykonane w stonowanych kolorach tapicerki, takich jak: beż, biel, szarość. Kolory te są ponadczasowe, pasują praktycznie do wszystkiego. W stylu nowojorskim eliminujemy raczej krzykliwe kolory tapicerki. Łóżko do spania może mieć tapicerowany zagłówek, ale równie gustownie prezentują się panele ścienne. Panele są wygodną alternatywą zagłówka. Zajmują mało miejsca (średnio mają ok. 4cm grubości), co jest szczególnie istotne w przypadku małych metrażowo sypialni. Panele ścienne wyglądają jak integralna część łóżka i mogą być wykonane w różnych kształtach. W stylu nowojorskim stawiamy raczej na symetrię, co tylko potwierdza fakt, że panele ścienne mogą być trafionym rozwiązaniem. W panelach ściennych wykonać można wycięcia na kinkiety oraz gniazdka, co sprawia, że są funkcjonalnym rozwiązaniem.


Nowojorskie mieszkania kojarzą się z niezwykłą stylowością. W naszej sypialni ta stylowość może przejawiać się np. w umieszczeniu gustownych siedzisk. Siedziska oprócz funkcji praktycznej, będą również pięknie się prezentowały. Będzie to nietuzinkowy dodatek. Siedziska powinny być również tapicerowane, tak aby były przytulne i miękkie. Mogą być tapicerowane tkaniną taką jak łóżko sypialniane, czy panele ścienne. Swoistego uroku w sypialni nada również bankietka, którą powinniśmy umieścić przed łóżkiem. Jeżeli chodzi o inne elementy dekoracyjne to warto przede wszytymi postawić na: lampy stojące, geometryczny dywan, długie zasłony z ciężkich materiałów, które sięgają do ziemi, designerskie karnisze oraz ramki na zdjęcia na komodach. jak urządzić sypialnię w stylu nowojorskim


W stylu nowojorskim ważne jest, aby odpowiednio dobrać kolorystykę. Meble, podłoga oraz dekoracja powinny do siebie pasować, tak aby tworzyły spójną całość. Nowojorski styl kojarzony jest z ponadczasową elegancją. Sypialnia musi zatem być wykonana z gustem i swoistym smakiem. Musi mieć ciepłą aurę, tak aby była miejscem w którym wypoczywamy. Wszystko zatem powinno pasować do siebie, być spójne dla oka, ale jednocześnie ponadczasowe i gustowne.

Co powinno znaleźć się w sypialni urządzonej w stylu nowojorskim?

  • duże łóżko tapicerowane (najlepiej w stylu kontynentalnym)
  • bankietka postawiona przed łóżkiem
  • gustowne siedziska i pufy
  • panele naścienne
  • stojące lampy
  • stylowe karnisze
  • długie zasłony wykonane z ciężkich tkanin

Nowojorska sypialnia z Dreams Design - sypialnia Twoich snów

W Dreams Design Warszawa wykonujemy łóżka sypialniane i panele ścienne pod zamówienia. Z różnych rodzajów tkanin (w tym: tkanin welurowych, tkanin pluszowych, materiałów AquaClean, skór ekologicznych i skór naturalnych), które są dostępne w szerokich gamach barw. W ofercie posiadamy również gustowne bankietki, pufy i siedziska. Z nami na pewno urządzisz swoją wymarzoną sypialnię na miarę nowojorskich mieszkań. Już dziś zapraszamy do naszych salonów firmowych Dreams Design - Sypialnia Twoich Snów, gdzie doświadczeni doradcy sprzedaży pomogą ci urządzić sypialnię na miarę twoich potrzeb.


© Dreams Design.