ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Styl kolonialny w twojej sypialni, czyli połączenie angielskiej klasyki z afrykańską i azjatycką egzotyką

29 kwietnia 2019


Styl kolonialny w twojej sypialni, czyli połączenie angielskiej klasyki z afrykańską i azjatycką egzotyką


Coraz częściej klienci pytają u nas o sypialnie w stylu kolonialnym. Trend ten zaczyna być bardzo popularny w Polsce. Z czego wynika ten fakt? Być może z tego, że coraz więcej podróżujemy i mamy możliwość poznania nowych styli aranżacji wnętrz. Coraz częściej też decydujemy się na połączenie różnych trendów.

Styl kolonialny to klasyczna elegancja na wzór brytyjski w połączeniu ze swoistą afrykańską i azjatycką egzotyką. Styl ten wywodzi się od plantatorów herbaty i kawy, którzy angielskie meble przywozili do skolonizowanych miejsc. Meble brytyjskie łączono wówczas z etnicznymi wyrobami afrykańskich, bądź azjatyckich rzemieślników.

Styl kolonialny jest niebanalnym rozwiązaniem - pomysłowym, dość odważnym ale przede wszystkim bardzo charakterystycznym!


W sypialni kolonialnej idealnie pasować będą duże i masywne łóżka tapicerowane w ciepłych i odważnych kolorach, takich jak brąz, żółć, beż, czy nawet pomarańcz. Do stylu kolonialnego najczęściej wybierane są łózka tapicerowane z prostymi zagłówkami (bez zbędnych pikowań). Cieszą się też popularnością łóżka wysokie, z drewnianymi nóżkami.

Doskonałym rozwiązaniem dla sypialni kolonialnej może być łóżko kontynentalne np. łóżko Como. Obite miękkim, welurowym materiałem w kolorze ciepłego brązu, idealnie wpisze się w styl sypialni kolonialnej. W sypialni, obok łózka tapicerowanego można postawić prosty, tapicerowany puf, który oprócz walorów wizualnych, będzie też meblem bardzo praktycznym. Ciekawym rozwiązaniem mogą być dodatki w kolorze czerwieni, bądź w kolorze bordo. Przy łóżku tapicerowanym dobrze prezentować będą się drewniane szafki nocne w ciemnych klasycznych kolorach.


Łóżko tapicerowane ozdabiane są narzutami i poduchami w tkaninach z odważnymi printami, jak na przykład: tygrysie cętki, czy panterka. Jeżeli urządzasz sypialnię w stylu kolonialnym, ważne jest aby nie przytłoczyć wnętrza i nie przesadzić z dodatkami. Przykładowo, jeżeli masz na podłodze dywan w cętki tygrysie, nie wprowadzaj już printów panterki. W stylu kolonialnym dodatki muszą być dozowane z umiarem i wyczuciem, ponieważ mogą przytłoczyć wnętrze sypialni. To samo dotyczy się kolorów, trzeba je dobierać bardzo sprawnie, aby nie przyciemnić nazbyt pomieszczenia.


Styl kolonialny kojarzony jest z ciepłym i przytulnym wnętrzem, w którym dominują ciepłe i odważne kolory. Stworzenie sypialni w stylu kolonialnym jest niewątpliwie ciężkim zadaniem. Połączenie dwóch stylów, tak aby wyglądały spójnie to trudne zadanie, nawet dla dekoratora wnętrz. Niewątpliwie warto podjąć wyzwanie. Praca jest warta zachodu, ponieważ efekty końcowe potrafią urzec każdego!


Styl kolonialny, cechy charakterystyczne:

- kolory nawiązujące do natury (brązy, żółcie, beże, pomarańcze)

- charakterystyczne etniczne dodatki (na przykład afrykańskie rzeźby ludzi i zwierząt z drewna)

- motywy zwierzęce (na przykład koc w tygrysie cętki)

- masywne meble (na przykład łóżko tapicerowane w stylu kontynentalnym)

- wysokiej jakości tkaniny tapicerskie na łóżku

- zasłony ze szlachetnych tkanin

- tapety w cętki, plamy, czy pasy

- elementy drewniane w ciemnych kolorach

- czerwone, bądź bordowe akcenty


Stwórz sypialnię w stylu kolonialnym z Dreams Design Warszawa

Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów wychodzi naprzeciw każdemu stylowi. Pomożemy ci urządzić twoją wymarzoną sypialnię, nawet w stylu kolonialnym.

Masz już pomysł na sypialnie kolonialną? A może szukasz dopiero pomysłów?

Zapraszamy do naszych salonów, gdzie personel pomoże ci stworzyć sypialnię Twoich snów! Łóżka dostępne są praktycznie we wszystkich kolorach – od brązów, poprzez żółcie, kończąc na ostrej pomarańczy. Znajdziesz u nas wszystko czego potrzebujesz!

© Dreams Design.