ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Jak spać w ciąży? - Poradnik

16 listopada 2021

Jak spać w ciąży?

Sen w ciąży jest niezwykle ważny dla odpowiedniego rozwoju dziecka. Regeneracja ciała i umysłu matki korzystnie wpływa na rozwój maleństwa. Dlatego też wszystkim przyszłym mamom zaleca się w szczególności dbać o regularny tryb życia, w tym regularny tryb spania. Wszystkie kobiety w ciąży muszą po prostu czuć się wypoczęte. Organizmy ludzkie są różne, dlatego też ciężko stwierdzić ile godzin powinna spać kobieta w ciąży. Dla jednej z pań 8-godzinny sen jest wystarczający, dla innej jest zbyt krótki i potrzebuje dodatkowych drzemek w ciągu dnia. Wiele kobiet ciężarnych często skarży się na problemy z zachowaniem ciągłości snu w nocy. Przerywany sen co kilka godzin może być spowodowany chociażby potrzebą częstszego korzystania z toalety, bólami kręgosłupa i stawów, czy zbyt dużą aktywnością dzidziusia w brzuchu. Kobiety ciężarne często skarżą się też na mrowienie kończyn spowodowane utrzymywaniem swojego ciała ciągle w jednej pozycji, która jest powszechnie zalecana do spania. Zastanawiasz się, która pozycja do spania w ciąży jest zalecana?
Za najlepszą z nich uznaje się spanie na lewym boku, z przyciągniętym i zgiętym kolanem prawej nogi. Ta pozycja do spania w ciąży uznawana jest za najbardziej bezpieczną dla dziecka. Stąd też kobiety niejednokrotnie muszą układać się we wskazany sposób. Leżenie na jednej stronie ciała przez wiele godzin może powodować dyskomfort. Dlatego niezwykle istotne jest użytkowanie dobrego materaca, który niweluje nacisk na punkty ciała ciężarnej kobiety, odciążając tym samym stawy oraz poprawiając ogólny komfort. Dobrym rozwiązaniem okazać się mogą materace z pianką termoelastyczną, która zmienia swoją twardość pod wpływem ciepła emitowanego przez ludzkie ciało oraz pod wpływem nacisku. Pianki termoelastyczne przynoszą korzystny efekt, a mianowicie rozluźnienie oraz zrelaksowanie organizmu. Delikatne zapadnięcie się w piankę termoelastyczną skutkuje minimalizacją nacisku, lepszym krążeniem krwi oraz spokojnym snem bez konieczności zmiany ułożenia ciała – co właśnie ma istotne znaczenie w przypadku kobiet ciężarnych.


Jak spać w ciąży żeby nie zaszkodzić dziecku? Praktyczne wskazówki dla przyszłych mam:

- unikaj spania i leżenia w pozycji na wznak, leżąc na plecach utrudnione jest oddychanie

- staraj się układać na lewym boku i uginaj prawą nogę

- prawą nogę uginaj tak, aby była możliwie jak najbliżej ciążowego brzucha

- dobierz odpowiedni pod siebie materac, tak aby w pozycji bocznej odpowiednio zapadło się biodro i bark

- zrezygnuj ze zbyt twardego podłoża spania, na rzecz dostosowującego się do naturalnych krzywizn ciała materaca do spania
Materace dla przyszłych mam w Dreams Design – sypialnia twoich snów

W ofercie Dreams Design zawsze znajdzie się materac dosłownie dla wszystkich – w tym i dla przyszłych mam. U nas kobiety w ciąży mogą znaleźć wysokiej jakości materace z pianek, które układają się idealnie do ciała – nawet przy bocznej pozycji jaka jest wskazana dla kobiet w ciąży. Zachęcamy do odwiedzenia salonów Dreams Design – sypialnia twoich snów w Warszawie i w Łodzi.

Jeżeli już wiesz jaka jest najlepsza pozycja do spania w ciąży, to czas zastanowić się czy śpisz na odpowiednim materacu. Czy spełnia on wymagania dla kobiety ciężarnej? Czy odpowiednio układa się pod ciałem? Oraz czy gwarantuje komfort, wygodę oraz ulgę obolałemu kręgosłupowi? Jeżeli nie jesteś zadowolona ze swojego materaca, czujesz zbyt duży nacisk ciała podczas leżenia oraz częste mrowienie kończyn dolnych i górnych, to już dziś rozważ zakup nowego materaca do spania. Jak wcześniej zostało wskazane, warto wybrać materace z pianką termoelastyczną, która podeprze naturalne krzywizny ludzkiego ciała oraz korzystnie wpłynie na rozluźnienie mięśni.

Doskonałym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży może okazać się materac Aqua Sleep z nowoczesną pianką termoelastyczną, która jest wyjątkowo miękka i przyjemnie otula ciało. Materac Aqua Sleep jest również doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy szukają dobrze oddychającej piany z efektem pamięci. Dzięki specjalnej technologii Open Cell Memory Foam piana nie powoduje efektu przegrzewania się, pomimo iż delikatnie otula ciało.
Dane techniczne materaca Aqua Sleep:

- 5 lat gwarancji na odciśnięcia

- 2 lata gwarancji na pokrowiec Silk Touch

- przyjemny w dotyku pokrowiec, z możliwością prania

- nowoczesna pianka termoelastyczna z otwartą strukturą

- materac dobrze oddychający (Open Cell Memory Foam)

- materac klejony ekologicznym klejem Simalfa

- obciążenie ortopedyczne do 130 kg

- komfortowa wysokość materaca 22 cm

- średnio twardy materac z delikatnie otulającą pianką Aqua Sleep


A może pomoże nakładka na materac?

Jeżeli materac, który użytkowałaś przed ciążą wydaje ci się teraz zbyt twardy, a nie chcesz go wymieniać na nowy, to rozważ zakup nakładki na materac. Tak zwane materace nawierzchniowe (toppery, topy materaców) mogą podnieść komfort snu kobiety w ciąży. Materace nawierzchniowe nakłada się na materac główny. Są one relatywnie niskie, ale potrafią znacznie zmiękczyć powierzchnię spania. Przykładowym modelem, który warto polecić kobietom w ciąży jest Top Thermo. Jest to materac nawierzchniowy o wysokim standardzie. Zapewni przyjemną miękkość i maksymalny komfort użytkowania. Rdzeń materaca nawierzchniowego Top Thermo tworzy 6 cm piany termoelastycznej, która minimalizuje nacisk na ciało. Top posiada zdejmowany pokrowiec Algua, który można prać w temperaturze do 60 st. C. Całkowita wysokość materac Top Thermo wraz z pokrowcem to 8 cm. Topperem można zdecydowanie podnieść komfort snu, bez konieczności zakupu nowego materaca. Co w szczególności istotne jest w przypadku, jeżeli po porodzie kobieta chciałaby spać na materacu, który używała z zadowoleniem przed zajściem w ciąże. Materac nawierzchniowy może okazać się tymczasowym rozwiązaniem idealnym dla przyszłej mamy!
Baby Natur – polecany materac dla maluszka

W naszych salonach Dreams Design przyszłe mamy nie tylko mogą wybrać materac komfortowy dla siebie, ale mogą również zakupić materac do łóżeczka dziecięcego. Oferta materacy dziecięcych skierowana jest dla dzieci od pierwszego dnia życia. Materace atestowane, zdrowe i bezpieczne. Dostępne w różnych wymiarach. Wszystkim mamom, które szukają dobrego materacyka dla dziecka polecamy materac Baby Natur, który uznawany jest za luksusowy materac wykonany z naturalnej piany Biogreen oraz wyjątkowej pianki Polargel. Polargel to pianka, która charakteryzuje się wyjątkową przewiewnością. Materac w wysokości 11 cm zapewni doskonałe podparcie małego ciała. Dodatkowo wyposażony został w naturalny pokrowiec Lyocell, który odprowadza wilgoć i szybko schnie. Pokrowiec materacyka można prać w temperaturze aż do 60 st. C. Materac Baby Natur to doskonałe rozwiązanie dla wymagających mam, które chcą zadbać o zdrowy sen swoich pociech.
Dane techniczne materaca Baby Natur:

- 5 lat gwarancji na odciśnięcia

- 2 lata gwarancji na pokrowiec Lyocell

- materac klejony ekologicznym klejem Simalfa

- zdejmowany pokrowiec Lyocell z możliwością prania

- Lyocell to materiał wykonany z celulozy drzewnej

- odpowiednia wysokość materaca: 11 cm

- odprowadza wilgoć i szybko schnie

- naturalna pianka Biogreen we wkładzie materaca© Dreams Design.