ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Jak ograniczyć ilość bodźców spływających na nas przed snem?

15 marca 2021

Jak ograniczyć ilość bodźców spływających na nas przed snem?

Zbyt duża ilość spływających bodźców na nasz organizm wpływa niekorzystnie na proces zasypiania oraz sen. Może wręcz powodować bezsenność. Sen jest odpowiedzialny za regeneracje psychiczną i fizyczną człowieka. Dlatego należy o niego dbać i ,,zdrowo spać”. Każdego dnia nasz organizm wchłania bardzo duża ilość zewnętrznych bodźców. Wiele informacji, które adaptujemy ciągu dnia podnosi nasz poziom ciśnienia i cukru. Z każdej strony jesteśmy zarzucani ogromną ilością wiadomości (Internet, telewizja, radio, bilbordy reklamowe rozwieszone na mieście itd.). Duża cześć z tych informacji nie jest nam do niczego potrzebna, ale nasz mózg musi każdy bodziec, każdą informację przetworzyć osobno. Przez co nasz organizm jest ciągle na wysokich obrotach ,a wieczorami czujemy się naprawdę wymęczeniu. Pracujemy często zbyt dużo, a tempo naszego życia rośnie! Duża ilość bodźców (w szczególności wywołujących negatywne emocje) niekorzystnie wpływa na układ nerwowy, a także immunologiczny.

Jak łatwo się domyślić czasem na regenerację jest sen. Sen jest bardzo ważny, jest to bowiem czas relaksu ciała i umysłu, wyciszenia i uspokojenia. Dlatego też przed snem powinniśmy skupić się na ograniczaniu spływających na nas bodźców. Pamiętajmy, ze sen w dużej mierze jest odpowiedzialny za nasze zdrowie psychiczne!


Co zrobić, aby zmniejszyć ilość bodźców przed snem, tak aby zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią regenerację psychiczno-fizyczną?

- należy zadbać o odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia

- przed snem trzeba unikać ekspozycji na niebieskie światło (wyłączmy telewizor, nie patrzymy w telefony/tablety itp.)

- unikamy słuchania radia, czy głośnej muzyki -> stawiamy na ciszę bądź muzykę relaksacyjną

- sypialnie aranżujemy w miejscu relatywnie najcichszym, tak aby dobiegało do pomieszczenia jak najmniej hałasów

- można pomyśleć o zamontowaniu na ścianie paneli tapicerowanych, które wyciszają pomieszczenie.


Wprowadź dobre zmiany w swoim życiu codziennym. Zadbaj o dobre samopoczucie i odpowiednią kondycję swojego ciała. Bądź dla siebie dobry, dbaj o siebie! Przed snem zamiast spędzać długie godziny przed telewizorem, wybierz długi, wieczorny spacer. Zamiast w łóżku przeglądać telefon, wybierz spokojną i miłą rozmowę ze swoim partnerem. Zamiast gonić każdego dnia za sukcesem i pieniędzmi, wybierz duchownych aspekty swojego życia. Pozwól sobie maksymalnie na tyle, ile możesz. Pozwól sobie odpocząć i cieszyć się życiem, a zapewne wpłynie to na lepszy sen, który jest w dużej mierze odpowiedzialny za zdrowe. Sen to lek na rozkołatane nerwy, czy wysoki poziom ciśnienia krwi.

Pamiętajmy, że przed snem warto znaleźć czas na długą, relaksacyjną kąpiel. Na dobry sen dobrze wpływają ćwiczenia, takie jak np. joga. Joga uczy wsłuchiwania się w siebie samego. Codzienna aktywacja fizyczna naszego ciała przynosi niezliczone pozytywne efekty! W tym poprawia jakość snu!


Śpij zdrowo z Dreams Design

W Dreams Design – sypialnia Twoich snów uczymy naszych klientów jak zdrowo spać. Nasz doświadczony personel doradców, nie tylko pomoże w wyborze odpowiedniego materaca do spania, czy łóżka tapicerowanego, ale służy dobrymi radami w kwestiach zdrowego snu. Zdrowy sen jest bowiem odpowiedzialny nie tylko za nasze fizyczność, ale również za zdrowie psychiczne! Dobry sen wpływa na nasze samopoczucie, regenerację i odprężenie psychiczne.

Już dziś zapraszamy do naszych salonów Dreams Design Warszawa, gdzie oprócz doradztwa w sprawie zakupów, doradzamy również jak zdrowo spać!

© Dreams Design.