ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Styl LOFT w Twojej sypialni

06 października 2020

Sypialnia w stylu loftowym - oryginalna aranżacja w Twoim domu

W latach 50-tych loft był popularny na Manhattanie. Wielu ówczesnych artystów aranżowało stare, pofabryczne powierzchnie na swoje pracownie, a później na mieszkania. Ciekawostką może być fakt, że swego czasu, w pofabrycznym lofcie mieszkał jeden z najsłynniejszych przedstawicieli pop-artu, a mianowicie Andy Warhol.  Sypialnia w stylu industrialnym obecnie jest bardzo popularna w Polsce - wiele osób aranżuje swoje mieszkania dokładnie w tym trendzie.

Kilka słów o stylu loft

Styl loft jest bardzo charakterystycznym trendem. W pomieszczeniach w stylu loft znajdziemy widoczne konstrukcyjne materiały, jak np. odsuniętą cegłę budowlaną. Ściany z cegieł bardzo często robione są w sypialniach, za zagłówkiem łóżka do spania. Kolejną charakterystyczną cechą jest występowanie drewna litego. W sypialniach drewno najczęściej wybierane jest na podłogę. W styl loft doskonale będą wpisywały się również proste, drewniane łóżka do spania (jak np. łóżko bukowe Dark Wood, czyłóżko bukowe Tino). Jeżeli jednak chcemy umieścić w naszej sypialni miękkie łóżko, warto zastanowić się nad łóżkami tapicerowanymi. Łóżka tapicerowane mogą być wykonane w dowolnej kolorystyce. Szeroki wybór dostępnych tkanin obiciowych umożliwia dobór idealnej kolorystyki. Łóżka tapicerowane, które doskonale wpiszą się w styl lofty to np. szare łóżko tapicerowane Cassino, czy łóżko tapicerowane VastoSypialnie w stylu loftowym posiadają również elementy betonowe. Bardzo dobrze wyglądają szafeczki nocne w kolorze betonu oraz parapety betonowe. W sypialniach w stylu loft bardzo dobrze prezentują się kolory: biały, szary, czarny i ceglany. Cegła w stylu loft pełni bardzo ważną rolę. Jeżeli jednak nie masz możliwości odsłonięcia cegły w swojej sypialni, warto zastanowić się nad zakupem ozdobnej tapety 3D, która przedstawia właśnie cegłę. Sypialnie loft bardzo dobrze uzupełniają stylowe lampy w stylu industrialnym oraz metalowe ozdoby.


sypialnia w stylu loftowym

Co powinna zawierać sypialnia w stylu loft?

Do najpopularniejszych elementów, jakie powinny posiadać sypialnie loftowe zaliczyć można między innymi: 

  • metalowe konstrukcje
  • cegłe na ścianie
  • szafki nocne w kolorzebetonu
  • betonowe parapety przyoknach
  • drewniane bądźtapicerowane łóżko sypialniane
  • kolory: biały, czarny, ceglany, szary
  • drewniana podłoga
  • metalowe lampy
  • metalowe dodatki
  • odsłonięte kaloryfery

Łóżka sypialniane w stylu loftowym od Dreams Design

W ofercie Dreams Deisgn – sypialnia twoich snów znajdziemy szeroki wybór łóżek sypialnianych - zarówno łóżek drewnianych, jak i łóżek tapicerowanych. Każde łóżko sypialniane Dreams Design wykonywane jest pod indywidualne wytyczne klienta, dlatego też każdy znajdzie u nas dokładnie to, czego potrzebuje! Duży wybór wybarwień litego drewna oraz szeroka gama kolorystyczna dla łóżek tapicerowanych, sprawia że jesteśmy w stanie wykonać łóżko dokładnie takie, jakie potrzebują nasi klienci. Każde łóżko do spania może mieć funkcjonalny pojemnik na pościel.

W salonach firmowych Dreams Design nasi klienci mogą również znaleźć wysokiej jakości materace do spania o różnych twardościach. W ofercie są również materace ortopedyczne, dla osób które cenią sobie zdrowy sen i dbają o swój kręgosłup!

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów firmowych Dreams Design Warszawa, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór łóżek sypialnianych oraz materacy do spania.

Polecamy sprawdzić także wpis, w którym doradzamy jakie łóżko małżeńskie wybrać.


© Dreams Design.