ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Objawy, które mogą świadczyć o tym, że użytkujesz zły materac.

08 maja 2019

Objawy, które mogą świadczyć o tym, że użytkujesz zły materac.

Nieodpowiednio dobrany materac może pociągnąć za sobą wiele niepożądanych konsekwencji, od złego samopoczucia, poprzez częste kręcenie się w nocy, a na bólach pleców kończąc. Dlatego też, materac powinien być wybrany indywidualnie. Każdy człowiek jest inny – ma inną wagę, inny wzrost, a przede wszystkim inne poczucie komfortu. Poczucie komfortu to kwestia bardzo indywidualna, którą ciężko zdefiniować. Niektórzy odczuwają komfort leżąc na twardym i sztywnym podłożu, inni zaś oczekują, aby materac był miękki i dawał poczucie swoistej ,,lekkości”. Nie ma też materacy uniwersalnych – takich, z których użytkowania będzie zadowolony każdy – niezależnie od wagi, wzrostu, wieku, czy płci! Przy doborze materaca trzeba także wziąć pod uwagę stan zdrowia przyszłego użytkownika (w tym choroby kręgosłupa, stawów, występowanie alergii, astmy itp.).


Objawy, które mogą świadczyć o tym, że użytkujesz zły materac:

 • bóle pleców
 • bóle kręgosłupa (w tym odcinka szyjnego)
 • bóle mięśni i stawów
 • bóle głowy
 • częsta zmiana pozycji w czasie snu
 • odczuwalne zmęczenie po nocce
 • problemy z zaśnięciem
 • problemy ze znalezieniem wygodnej pozycji w czasie leżenia
 • drętwienie rąk i nóg
 • brak poczucia odprężenia
 • bóle ramienia odczuwalne w czasie leżenia na boku
 • niechęć i zmęczenie w ciągu dnia (złe samopoczucie)
 • uaktywnienie alergii po nocce
 • problemy z krążeniem


Materace dwustronne, czyli materace dla niezdecydowanych

Jeżeli w czasie zakupu nie jesteś pewny jaki materac wybrać, warto wtedy zastanowić się nad materacami dwustronnymi. W materacach takich, możemy mieć dwie twardości, a materac odwracać w zależności od potrzeb. Obecnie rynek materacy ma bardzo szeroką ofertę, przez co można wybrać produkt po prostu bardziej uniwersalny.


Przykłady materacy dwustronnych:

- materac sprężynowo – kieszeniowy Komodor Bio Ex firmy Materasso (materac obłożony jest dwustronnie różnymi piankami, pianki są różnych twardości, jedna z nich jest wysokoelastyczna, druga zaś termoelastyczna)

- materac piankowo - lateksowy Sultan Termopur firmy Materasso (materac z jednej strony ma dziurkowaną płytę lateksową, z drugiej strony obłożony jest pianką termoelastyczną)

- materac piankowy Comfort Antibacterial firmy Materasso (materac z jednej strony ma piankę termoelastyczną, z drugiej strony piankę wysokoelastyczną)

- materac piankowy Lavender Duo firmy Materasso (materac wykonany z pianek wysokoelastyczncyh, posiada stronę miękką i twardą)


Przy doborze materaca nie powinniśmy sugerować się jedynie ceną. Materac jest bowiem bardzo ważny w życiu każdego człowieka! Średnio przesypiamy 1/3 życia. Oszczędzanie na materacu nie jest najlepszym pomysłem. Nieodpowiednio dobrany materac niesie za sobą szereg niechcianych konsekwencji, takich jak: bóle pleców, drętwienie kończyn, czy nawet bóle głowy! Inwestycja w materac jest inwestycją we własne zdrowie i samopoczucie! Materac powinien być odpowiednio dobrany już od najmłodszych lat – dzieci powinny spać na dobrym podłożu, tak aby odpowiednio ukształtowała się ich sylwetka, i aby w przyszłości zmniejszyć ryzyko skrzywień kręgosłupa. Także osoby starsze muszą mieć odpowiednio dobrany materac, tak aby łatwo im było w nocy zmienić pozycję spania oraz łatwo im było wstać rano z łóżka.

W naszym łóżku, pod materacem powinny znaleźć się też odpowiednie stelaże. Zazwyczaj zaleca się stelaże elastyczne. Dzięki elastyczności stelaży materac łatwiej dostosowuje się do sylwetki człowieka, dając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Stelaż ma również wpływ na twardość materaca. Niektóre stelaże (tak jak np. Stelaż Double T5 firmy Materasso) mają opcję regulowania twardości poszczególnych listew.


Dreams Design materace Warszawa – zainwestuj w materac już dziś!

W salonach firmowych Dreams Design możesz wypróbować szereg materacy i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. W ofercie są materace miękkie, średnie i twarde. Doradcy sprzedaży w salonach podchodzą do każdego klienta w sposób indywidualny, co zwiększa szansę na dobór odpowiedniego materaca. Materace w Dreams Design dostępne są w każdym wymiarze. W Dreams Design jest także szeroki wybór materacy dwustronnych, które są dość uniwersalnym wyborem (szczególnie dla osób niezdecydowanych).


Zapraszamy również do sklepu internetowego Dreams Design w celu zapoznania się z ofertą.

Jeżeli już wiesz jaki model materaca jest dla ciebie idealny, możesz zrobić zakupy nie wychodząc z domu!

© Dreams Design.