ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Czy jedzenie przed snem to jest dobry pomysł?

03 lutego 2021

Czy jedzenie przed snem jest niezdrowe?

W łóżku spędzamy średnio 1/3 życia. Noc jest czasem regeneracji organizmu. Momentem tzw. naładowania baterii na kolejny dzień. Dbanie o zdrowy i higieniczny sen jest niezwykle istotne. Dlatego też trzeba zdawać sobie sprawę, że jedzenie przed snem jest złym nawykiem, który niestety towarzyszy bardzo wielu osobom. Sięganie po obfite i tłuste posiłki chwilę przed położeniem się spać może zakłócić zdrowy i ciągły sen w nocy, a co więcej może przyczynić się do problemów z wagą ciała!

Dlaczego jedzenie przed snem to nie jest dobry pomysł?

Może powodować otyłość

W nocy, podczas leżenia trawienie organizmu jest zwolnione. Ciało człowieka  może przyswajać nawet to, co organizmowi jest totalnie zbędne. Odkładanie się nikomu niepotrzebnego tłuszczyku w  ciele może być właśnie przyczyną wieczornego i nocnego podjadania! W czasie snu nasz organizm zdecydowanie wolniej spala kalorie, ponieważ brak mu ruchu.

Może spowodować problemy z układem trawiennym

Jedzenie przed położeniem się do łóżka może nawet niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie organów wewnętrznych człowieka. Osoby jedzące przed snem często mogą mieć problemy z bólami żołądka. Częste objadanie się przed snem sprzyja także zgadze, wzmacnia refluks żołądka oraz powoduje bardzo często niestrawność.

Może powodować trudności z zasypianiem oraz przerywać ciągły sen w nocy

Aby organizm odpowiednio się zregenerował niezbędny jest mu nieprzerwany sen. Tylko ciągły sen, bez wybudzania się w nocy, zapewnia naszemu organizmowi odpowiednią regenerację psychiczno-fizyczną.

jedzenie przed snem

Czego nie jeść wieczorami?

Jeżeli jesteśmy bardzo głodni przed snem i musimy już koniecznie coś wziąć do ust, to pamiętajmy o tym, aby wybierać lekkostrawne posiłki (najlepiej takie, które zawierają złożone węglowodany). Przede wszystkim nie należy spożywać dań tłustych, bardzo kalorycznych, smażonych i ciężkostrawnych! Pamiętajmy, że przed pójściem spać nie zaleca się również spożywania słodyczy, słonych przekąsek oraz owoców.

Odżywiaj się racjonalnie i śpij zdrowo

Jak się zatem okazuje, objadanie się wieczorami rujnuje nie tylko zdrowy sen,  ale również układ trawienny! Jeżeli chcemy żyć zdrowo, pamiętajmy aby odżywiać się racjonalnie oraz zwracać uwagę na to jak śpimy i ile czasu na dobę śpimy. Zdrowy sen i odpowiednie żywienie potrafią czynić cuda! Zrównoważona i zbilansowana dieta, zdrowy sen na pewno wpłyną pozytywnie na jakość naszego życia. Jeżeli do tego dołożymy aktywność fizyczną, możemy być wręcz pewni, że wpłynie to korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie!

Pamiętajmy zatem, aby nie objadać się przed samym snem. Zaleca się zjedzenie lekkostrawnej kolacji około 3 godziny przed położeniem się spać. Zdrowy sen jest zatem uzależniony również od tego jak, kiedy i co  jemy. Dbając o właściwy sen, należy pamiętać o właściwym odżywianiu się i jedzeniu w odpowiednich godzinach. Należy odrzucić wszystkie złe nawyki, jak chociażby wieczorne, czy nocne podjadanie.

Śpij zdrowo z Dreams Design...

W naszych salonach firmowych Dreams Design - sypialnia Twoich snów, nie tylko oferujemy wysokiej jakości materace do spania i solidne łóżka sypialniane, ale również uczymy jak zdrowo spać. W naszych punktach sprzedaży w Warszawie możecie skorzystać z porad dotyczących zdrowego snu. Doświadczeni doradcy klientów w Dreams Design Warszawa stawiają przede wszystkim na to, aby klienci spali wygodnie, ale i zdrowo! Dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy Ci, którzy zdecydują się na zakupy w naszych salonach, mieli większą świadomość na temat tego jak ważny jest sen w życiu każdego człowieka!

W Dreams Design uczymy jak zdrowo spać! Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów firmowych.

© Dreams Design.