ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Pokrowiec na materac, czyli pomoc w utrzymaniu zdrowego mikroklimatu snu

22 marca 2019

Dlaczego należy prać regularnie pokrowce na materac?

Dbając w odpowiedni sposób o pokrowiec materaca dbamy o zdrowy mikroklimat snu. Szczególnie ważne jest to dla osób, które mają problemy z alergią. Regularne pranie pokrowców niweluje roztocza, bakterie, czy też grzyby. Pranie pokrowca ogranicza rozwój i rozprzestrzenianie się różnego rodzaju alergenów na powierzchni materaca i w samym jego wkładzie.


Czym powinien charakteryzować się dobry pokrowiec na materac?

- musi być zdejmowany, z możliwością prania

- powinien być wykonany z dobrze oddychających włókien

- pokrowiec musi odprowadzać wilgoć

- powinien mieć taśmę wentylacyjną, która wspomaga odpowiednią cyrkulację powietrza

- musi być miękki i przyjemny w dotyku

- powinien być wytrzymały i wyprodukowany z wysokogatunkowych tkanin

- powinien zostać wykończony w sposób estetyczny

- musi być całkowicie bezpieczny dla ludzi i środowiska


Obecnie na rynku jest duży wybór pokrowców na materac. Jednakże przed wybraniem odpowiedniego pokrowca do naszego materaca, powinniśmy dowiedzieć się z jakich włókien jest produkowany, czy dobrze oddycha, czy odpowiednio odprowadza wilgoć, i co najważniejsze - czy można go ściągnąć i wyprać!


Przykładowe pokrowce na materac

Pokrowiec na materac GREENTEX (firma Materasso) – wykonany jest z naturalnej tkaniny, która charakteryzuje się właściwościami eliminacji wilgoci. Dzięki zawartym w strukturze materiału włókien probiotyków, chroni śpiącego od alergenów. Zalecany dla alergików i osób chorych na astmę.


Pokrowiec na materac BAMBOO (firma Materasso) – naturalny izolator mikroorganizmów od ciała człowieka. Niszczy alergeny i charakteryzuje się niesamowitą zdolnością do absorbcji wilgoci. Charakteryzuje się przede wszystkim jedwabiście miękkim dotykiem. Przyjemny dla skóry.


Pokrowiec na materac Sleep Comfort (firma Relaks) – pokrowiec z wysoką zawartością wiskozy. Dobrze oddycha i kontroluje klimat zdrowego snu poprzez wysoki poziom wchłaniania wilgoci. Zalecany dla alergików.

Pokrowiec na materac Micro Modal (firma Relaks) – włókna, z których wyprodukowano pokrowiec wykonane są na bazie ekstraktu z buku. Charakteryzują się wyjątkową miękkością w dotyku. Satynowe, delikatne wykończenie pokrowca połączone jest z bardzo wysoką higroskopijnością – zapewnia to zdrowy mikroklimat snu.


Pamiętajmy, aby na pokrowce naszych materaców kłaść specjalne ochraniacze. Ochraniacze na materace powinny być wykonane z naturalnych włókien, takich jak na przykład bawełna. Bawełniany pokrowiec nie zakłóca wentylacji materaca. Obecnie na rynku dostępne są ochraniacze wykonane z bawełny, które mają właściwości wodoodporne. Ochraniacze te można prać w wysokich temperaturach, czego przykładem jest ochraniacz HS 2000 firmy Relaks.


Wodoodporny ochraniacz na materac HS 2000 wykonany jest z wysokogatunkowej tkaniny bawełnianej. Posiada narożne gumki, które zabezpieczają pokrowiec przed przesuwaniem się na materacu. Ochraniacz można prać w temperaturze aż do 95 st. C! Jest to typ ochraniacza, który nakładany jest na materac. W celu utrzymania zdrowego klimatu snu poleca się także ochraniacze pod materac. Przykładem takiego ochraniacza jest ochraniacz WS 3000 firmy Relaks. Ochraniacz ten chroni materac od strony stelaża (ochrania przed kurzem). Produkowany jest z tkaniny polistynerowo-wiskozowej. Jest jednostronnie lateksowy, dzięki czemu nie przesuwa się na stelażach łóżka. Ochraniacz WS 3000 można prać w temperaturze do 30 st. C.


Pokrowce na materac w Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów

W Dreams Design Warszawa wszystkie materace, które mamy w ofercie, mają rozpinane na suwak pokrowce. Jeżeli masz dobry wkład materaca i nie ma potrzeby jego wymiany, zachęcamy do zakupu samego pokrowca. Pokrowce produkowane są pod zamówienie, w każdym wymiarze!

Pokrowce oraz ochraniacze na materac dostępne są w naszych salonach firmowych Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów w Warszawie. Produkty te można też kupić w sklepie on-line, nie wychodząc z domu! Już teraz sprawdź naszą stronę internetową i zapoznaj się z bogatą ofertą produktów sypialnianych. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą.

© Dreams Design.