ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Jak dobrać materac dla osoby z nadwagą?

31 maja 2020

Jaki materac dla osób z nadwagą?


Dobór materaca jest bardzo ważny. Materac odpowiada za zdrowy i komfortowy sen. Każdy z nas średnio przesypia 1/3 życia, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na użytkowany każdej nocy materac. Dobór materaca do spania jest szczególnie istotny w przypadku osób borykających się z nadwagą. Osoby takie muszą wybrać materac wysokiej jakości, tak aby był odporny i wygodny. Istotną kwestią jest również dobór odpowiedniego stelaża pod materac. Pamiętajmy, aby materac był komfortowy musi mieć odpowiednie podłoże.


Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji


Materac dla osób z nadwagą musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpornych na odkształcenia, wgniecenia i ewentualne załamywanie się (które może być konsekwencją siadania na brzegach materaca). Materace, które wykonane są z wysokiej jakości produktów mają zazwyczaj długi okres pełnej gwarancji na odciśnięcia. Zatem przed zakupem warto dowiedzieć się, jaki okres gwarancji ma dany materac do spania.


Wysokość materaca do spania

Osoba z nadwagą, która dobiera dla siebie materac powinna zwrócić uwagę na wysokość materaca. Materace zbyt niskie mogą nie wytrzymać dużego obciążenia i szybko się załamywać. Dla osób grubszych zaleca się zakup wysokich materaców. Materace wysokie zapewnią lepsze podparcie sylwetki ciała oraz będą bardziej odporne na odkształcenia.

materac dla osób z nadwagą

Optymalna twardość materaca

Materac dla osoby z nadwagą nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Materac musi mieć strefy twardości, tak aby dobrze pracował pod sylwetką osoby śpiącej. Materac musi również odpowiednio dostosowywać się do krzywizn ludzkiego ciała – w szczególności w strefie ramion i bioder (w przypadku spania na boku). Twardość materaca powinna być dobrana indywidualnie dla każdego.

Pokrowce na materac z wysoką absorbcją wilgoci

Materac dla osoby z nadwagą powinien być wyposażony w pokrowiec, który charakteryzuje się wysoką absorpcją wilgoci z ciała człowieka. Utrzymanie suchego klimatu snu na powierzchni materaca jest bardzo ważne ze względu na higieniczność snu. Każdej nocy tracimy dużo wody w czasie snu. Osoby z nadwagą tracą tej wody dużo więcej niż osoby szczupłe. Stała temperatura i suchy klimat snu zapewni m.in. pokrowiec Biorytmic, który dodatkowo posiada lecznicze minerały, które regenerują skórę człowieka.

Solidny stelaż pod materac do spania

Warto także pamiętać o solidnych i mocnych stelażach pod materac. Przykładowym stelażem, który można na spokojnie polecić osobom z nadwagą jest Stelaż Double T5 MAXI. Model ten utrzymuje obciążenie aż do 150 kg. W przypadku jeżeli ta wartość jest nadal niewystarczająca, warto pomyśleć o solidnej konstrukcji łóżka wzmacnianej litym drewnem (np. wysokiej jakości baza typu hotel, która jest w standardzie dostępna w różnych kolorach tapicerki w Dreams Design łóżka tapicerowane Warszawa).


Propozycja materaca dla osób z nadwagą - Vicogreen Lux (twardość H3)

W Dreams Design – sypialnia Twoich snów można znaleźć wiele materacy dla osób z nadwagą. Jednym z najbardziej popularnych materaców wybieranych przez osoby cięższe jest materac Viscogreen Lux w twardości H3. Materac ten jest niezwykle odporny na odgniecenia (aż 10 lat gwarancji na produkt!). Powstał z myślą o osobach cięższych. Obciążenie ortopedyczne tego materaca przytwardości H3 może sięgać do 170 kg! Materac dodatkowo wykonany jest z pianek produkowanych na bazie olejów rycynowych. Już dziś zapraszamy do naszych salonów firmowych Dreams Design - materace Warszawa w celu przetestowania materaca Viscogreen Lux! Materac można zamówić w dowolnym pokrowcu (nawet we wcześniej wspomnianym pokrowcu Biorytmic!).

© Dreams Design.