ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Zalety wysokich łóżek tapicerowanych. Komfort, zdrowy sen i wygoda

21 listopada 2018

Zalety wysokich łóżek tapicerowanych

Łóżka tapicerowane w sypialni nadają miłego i przytulnego klimatu. Mogą być wykonane w różnych obiciach tapicerskich, w różnych rozmiarach i w różnych wysokościach. Łóżka tapicerowane wykonane z solidnych materiałów i obite wysokiej jakości tkaninami obiciowymi są z pewnością produktami premium.

Projektując swoje łóżko sypialniane, warto pamiętać, że jego wysokość ma ogromne znaczenie. Wysokie łóżka tapicerowane podnoszą komfortu snu i ułatwiają proces wstawania. Wysokość łóżka w sypialni powinna zatem być dobra indywidualnie – w zależności chociażby od wzrostu osoby użytkującej.


Zalety wysokich łóżek tapicerowanych. Komfort, zdrowy sen i wygoda

Wysokie łóżka tapicerowane mają bardzo wiele zalet. Doceniane są w szczególności przez tych użytkowników, którzy cenią sobie zdrowy sen. Im wyżej umieszczony jest materac nad ziemią, tym mniejsze zawirowania kurzu docierają do naszego organizmu w czasie snu. Kolejnym plusem wysokiego łóżka tapicerowanego jest komfort przy wstawaniu. Wiadome jest bowiem to, że z wysokiego łóżka łatwiej się wstaje. Musimy użyć mniej energii w momencie oderwania się od materaca. Przy doborze wysokości łóżka tapicerowanego, warto także zwrócić uwagę, aby w czasie siedzenia na łóżku nasze kolana były ułożone pod kątem prostym, a stopy znajdowały podparcie na ziemi. Ważne jest zatem, aby łoże sypialniane było wykonane pod indywidualne potrzeby.

Wysokie łóżko tapicerowane stoi bardzo często na wyższych nogach. Dzięki temu mamy szansę dokładnego sprzątania pod łóżkiem, co związane jest z utrzymaniem odpowiedniej higieny snu. Pod łóżkiem, które stoi na wysokich nóżkach, łatwiej jest umyć czy odkurzyć podłogę. Wysokie nogi w łóżku sypialnianym pozytywnie wpływają też na wentylację mebla tapicerowanego.

Wysokie łóżka tapicerowane mają mocną konstrukcję. A sam ciężar ciała w czasie leżenia rozkładany jest na kilku warstwach. Nie zapomnijmy również, że wysokie łóżka tapicerowane nadają wyjątkowego i swoistego charakteru sypialni. Kojarzone są z królewskimi łożami, produktami premium, bardzo eleganckimi i niebanalnymi.


Na ostateczną wysokość łóżka tapicerowanego ma wpływ kilka czynników, a mianowicie:

- wysokość nóg na jakich stoi łóżko

- wysokość ramy/bazy, na której leży materac

- wysokość stelaża pod materacem

- wysokość samego materaca


Dodatkowo na wysokości łóżka ma również wpływ to, czy na materacu głównym zostanie położony top. Często bowiem, w szczególności przy łóżkach kontynentalnych, top wierzchni jest nieodłączną częścią budowy łóżka, która podnosi jego wysokość o kilka centymetrów.


Ustal wysokość swojego łóżka tapicerowanego w Dreams Design

W Dreams Design - sypialnia twoich snów, wykonywane są łóżka pod konkretne wytyczne. Dzięki temu, wszystkie powyżej wymienione elementy, jak na przykład wysokość nóg, materaca, czy samej ramy, jest ustalana indywidualnie. W Dreams Design klient sam może ustalić idealną wysokość swojego łóżka tapicerowanego zgodnie z konkretnymi wytycznymi.

W salonach firmowych Dreams Design Warszawa pomagamy dobrać odpowiednią wysokość łóżka. Doradcy klienta, są również doradcami dobrego i komfortowego snu - wychodzą naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta.

© Dreams Design.