ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Master bedroom, czyli pomysł na sypialnię w amerykańskim stylu.

31 maja 2019

Master bedroom, czyli pomysł na sypialnię w amerykańskim stylu.

Master bedroom to w amerykańskim domu najważniejsza sypialnia, która zazwyczaj należy do właścicieli/rodziców. Jest ona z reguły największą sypialnią jaka znajduje się w posiadłości. Sypialnia ta zazwyczaj sytuowana jest na parterze domu, z dala od innych pokojów. Wynika to z chęci uzyskania przez rodziców sfery prywatności.

Jak zatem wygląda master bedroom?

Sypialnie w stylu master bedroom połączone są z łazienką oraz garderobą – niczym kompleks, który musi stworzyć spójną całość. W samym master bedroom głównym meblem jest oczywiście duże łóżko tapicerowane. Dodatkowo w sypialni obowiązkowo powinna znaleźć się toaletka z tapicerowanym pufem, przy której Pani domu każdego dnia może wykonać poranny makijaż. Kolejnym meblem tapicerownym, którego nie powinno zabraknąć w master bedroom jest bankietka. Bankietki umieszczane są przed łóżkiem tapicerowanym, dzięki temu są bardzo praktyczne oraz nadają sypialni swoistego uroku. Sypialnię w stylu amerykańskim projektuje się tak, aby była dobrze oświetlona. Gra światła jest bardzo ważna w tworzeniu odpowiedniego nastroju we wnętrzach. W sypialniach małżeńskich, często są duże okna, które prowadzą na taras, ogród, werandę, czy balkon. Wyjście z sypialni na taras jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ma za zadanie dopełnić cały kompeks: łazienka-garderoba-sypialnia-taras (bardzo często w kompleks wchodzi również gabinet, czy pokój pracy). Dzięki takiemu połączeniu można wręcz powiedzieć, że w domu tworzy się doskonałe miejsce relaksu i wypoczynku, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Bardzo często w master bedroom znaleźć można kominki, które nadają wyjątkowego i przytulnego klimatu w czasie chłodniejszych wieczorów.

W master bedroom dość powszechne jest również ustawienie stolika i foteli tapicerowanych. Tworzy się miejsce, gdzie można usiąść, napić się porannej kawy i spokojnie porozmawiać. Co prawda master bedroom nie są jeszcze bardzo popularne w Polsce, ale pomysł stworzenia swoistego kompleksu we własnym domu znajdzie zapewne również tutaj swoich amatorów. Master bedroom to nie tylko sypialnia, to SPA dla właścicieli domu! Kompleksy sypialniane w stylu amerykańskim wykonywane są z rozmachem, zarówno metrażowym, jak i projektowym!

Master bedroom to niewątpliwie ważna część domu, w szczególności dla właścicieli posiadłości. Musi być odizolowana od innych pokojów, przez co bardzo często przy projektowaniu samego domu, wydziela się osobny segment (cześć) domu, która będzie przeznaczona dla rodziców.


Cechy master bedroom:

- spójność dekoracyjna kompleksu (sypilania-łazienka-garderoba-pokój pracy)

- łóżko tapicerowane w centralnym punkcie pokoju sypialnianego

- bankietka tapicerowana postawiona przed łóżkiem

- toaletka z pufem tapicerowanym

- dobre oświetlenie (ważna gra światła)

- fotele tapicerowane i stolik w kompleksie

- odizolowanie kompleksu od innych pokojów

- duża przestrzeń sypialniana

- kominek w sypialni

- duże okna w sypialni (najlepiej z wyjściem np. na ogród)


Stwórz własne master bedroom z Dreams Design Warszawa

Dreams Design Warszawa jest producentem mebli tapicerowanych – łóżek tapicerowanych, paneli tapicerowanych, bankietek, szafek czy toaletek. W master bedroom jest bardzo wiele elementów tapicerskich, w związku z czym oferta Dreams Design jest praktycznie bezkonkurencyjna na polskim rynku.

W salonach Dreams Design - sypialnia Twoich snów istnieje możliwość produkcji mebli tapicerowanych pod konkretne projekty – nawet te, które w Polsce dopiero ,,raczkują”. Jednym z nich jest produkcja mebli tapicerowanych do master bedroom w stylu amerykańskim! Zapraszamy do naszych salonów firmowych Dreams Design Warszawa w celu zapoznania się z szeroką ofertą.© Dreams Design.