ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Master bedroom, czyli pomysł na sypialnię w amerykańskim stylu.

31 maja 2019

Sypialnia w stylu amerykańskim - stwórz niezwykle stylowy pokój

Masterbedroom to w amerykańskim domu najważniejsza sypialnia, która zazwyczaj należy do właścicieli/rodziców. Jest ona z reguły największą sypialnią jaka znajduje się w posiadłości. Sypialnia ta zazwyczaj sytuowana jest na parterze domu, z dala od innych pokojów. Wynika to z chęci uzyskania przez rodziców sfery prywatności.

Jak zatem wygląda amerykańska sypialnia?

Sypialnie w stylu master bedroom połączone są z łazienką oraz garderobą – niczym kompleks, który musi stworzyć spójną całość. W samym master bedroom głównym meblem jest oczywiście duże łóżko tapicerowane . Dodatkowo w sypialni obowiązkowo powinna znaleźć się toaletka z tapicerowanym pufem, przy której Pani domu każdego dnia może wykonać poranny makijaż. Kolejnym meblem tapicerownym, którego nie powinno zabraknąć w master bedroom jest bankietka. Bankietki umieszczane są przed łóżkiem tapicerowanym, dzięki temu są bardzo praktyczne oraz nadają sypialni swoistego uroku. Sypialnie w stylu amerykańskim projektuje się tak, aby była dobrze oświetlona. Gra światła jest bardzo ważna w tworzeniu odpowiedniego nastroju we wnętrzach. W sypialniach małżeńskich, często są duże okna, które prowadzą na taras, ogród, werandę, czy balkon. Wyjście z sypialni na taras jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ma za zadanie dopełnić cały kompeks: łazienka-garderoba-sypialnia-taras (bardzo często w kompleks wchodzi również gabinet, czy pokój pracy). Dzięki takiemu połączeniu można wręcz powiedzieć, że w domu tworzy się doskonałe miejsce relaksu i wypoczynku, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Bardzo często w master bedroom znaleźć można kominki, które nadają wyjątkowego i przytulnego klimatu w czasie chłodniejszych wieczorów.


W master bedroom stosuje się eleganckie łóżka do sypialni, ale także dość powszechne jest ustawienie stolika i foteli tapicerowanych. Tworzy się miejsce, gdzie można usiąść, napić się porannej kawy i spokojnie porozmawiać. Co prawda sypialnie w stylu amerykańskim nie są jeszcze bardzo popularne w Polsce, ale pomysł stworzenia swoistego kompleksu we własnym domu znajdzie zapewne również tutaj swoich amatorów. Master bedroom to nie tylko sypialnia, to SPA dla właścicieli domu! Kompleksy sypialniane w stylu amerykańskim wykonywane są z rozmachem, zarówno metrażowym, jak i projektowym!


Master bedroom to niewątpliwie ważna część domu, w szczególności dla właścicieli posiadłości. Musi być odizolowana od innych pokojów, przez co bardzo często przy projektowaniu samego domu, wydziela się osobny segment (cześć) domu, która będzie przeznaczona dla rodziców.

sypialnia w stylu amerykańskim

Cechy master bedroom:

-spójność dekoracyjna kompleksu (sypilania-łazienka-garderoba-pokójpracy)

-łóżko tapicerowane w centralnym punkcie pokoju sypialnianego

-bankietka tapicerowana postawiona przed łóżkiem

-toaletka z pufem tapicerowanym

-dobre oświetlenie (ważna gra światła)

-fotele tapicerowane i stolik w kompleksie

-odizolowanie kompleksu od innych pokojów

-duża przestrzeń sypialniana

-kominek w sypialni

-duże okna w sypialni (najlepiej z wyjściem np. na ogród)


Stwórz własną amerykańską sypialnię z Dreams Design Warszawa

DreamsDesign Warszawa jest producentem mebli tapicerowanych – łóżek tapicerowanych, paneli tapicerowanych, bankietek, szafek czy toaletek. W master bedroom jest bardzo wiele elementów tapicerskich, w związku z czym oferta Dreams Design jest praktycznie bezkonkurencyjna na polskim rynku.


W salonach Dreams Design - sypialnia Twoich snów istnieje możliwość produkcji mebli tapicerowanych pod konkretne projekty – nawet te, które w Polsce dopiero ,,raczkują”. Jednym z nich są łóżka tapicerowane do master bedroom! Zapraszamy do naszych salonów firmowych Dreams Design Warszawa w celu zapoznania się z szeroką ofertą. Amerykańska sypialnia jest na wyciągnięcie ręki!© Dreams Design.