ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Co to jest narkolepsja jakie są jej objawy?

11 stycznia 2021

Co to jest narkolepsja jakie są jej objawy?

Narkolepsja to problem, który ma podłoże neuropsychiatryczne. Z chorobą borykają się nawet osoby młode. Zazwyczaj to właśnie w dość młodym wieku zaczynają się pojawiać pierwsze symptomy choroby. A prawidłowe zdiagnozowanie zaburzeń może zająć nawet kilka lat!

Choroba jest przewlekła, a samo leczenie oparte jest tylko na leczeniu objawowym. Nie istnieje leczenie przyczynowe. Uważa się, że chorobę powoduje mutacja na poziomie genów. Problemy z nadmierną sennością potrafią zdezorganizować normalny tryb życia, m.in. powodując problemy w pracy, czy ograniczają chorujących w prostych, codziennych czynnościach jak np. kierowanie samochodem.


Główne objawy narkolepsji to:

* nadmierna senność w ciągu dnia

* niekontrolowane napady snu

* epizodyczne nagłe utraty napięcie mięśni

* halucynacje (głównie podczas zasypiania i wybudzania się)

* porażenia przysenne

* liczne koszmary nocne

* niespokojny i przerywany sen


Narkolepsja - jak ją leczyć?

Leczenie narkolepsji powinno odbywać się pod opieką specjalistów. Zminimalizowanie objawów dysfunkcji snu jest niezwykle istotne dla osób chorych. Minimalizacja objawów schorzenia u osób chorych poprawia ich jakość normalnego życia. Oprócz opieki specjalistów i zażywania odpowiednich leków, warto również zadbać o dobry i zdrowy sen już na poziomie sypialni. Przede wszystkim należy sobie zdawać sobie sprawę, że za jakość snu odpowiada również :

* odpowiednio dobrany materac do spania

* dobre i solidne łóżko sypialniane

* wygodna poduszka anatomiczna

* dobrej jakości bielizna sypialniana

* kołdra z wysokiej jakości niewypełnieniem

* ogólnie mikroklimat jaki panuje w sypialni

* higieniczność snu

Każda osoba mająca problemy z narkolepsją powinna być pod kontrolą lekarzy i specjalistów. Jednak warto zadbać o komfort i wygodę we własnej sypialni, tak aby zminimalizować ryzyko częstego przebudzania się w nocy.  Osobom chorującym na narkolepsje zaleca się prowadzenie regularnego trybu  życia, a przede wszystkim snu. Oprócz regularnych godzin spędzonych w nocy w łóżku, uważa się, że dobrym rozwiązaniem są kontrolowane drzemki w ciągu dnia. Drzemki około 15-minutowe. Osoby mające problem z narkolepsją powinny dodatkowo prowadzić aktywny tryb życia, unikać używek takich jak: papierosy, alkohol, czy nawet kawa.


Komfort wypoczynku z Dreams Design Warszawa

Tak jak zostało to wyżej wskazane, dla osób borykających się z narkolepsją bardzo istotne jest stworzenie odpowiednich warunków zdrowego i komfortowego snu w sypialni. Sypialnia powinna być oazą spokoju i dobrego samopoczucia. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednio dobrany materac do spania. Dobór materacy powinien być indywidualny. Każdy człowiek jest inny – ma inną wagę, inny wzrost, inną budowę ciała oraz inne odczucie komfortu.

Osoby mające problemy z sennością powinny dobrać odpowiedni materac dla swojego ciała. Dlatego też, wszystkich tych którzy szukają zdrowych i komfortowych materacy zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów firmowych Dreams Design – sypialnia twoich snów, gdzie doświadczeni sprzedawcy pomogą dobrać odpowiedni materac. W ofercie Dreams Design występuje bardzo dużo materacy do spania, w tym: materacy piankowych, materacy sprężynowo-kieszeniowych oraz materacy lateksowych. W ofercie są również materace medyczne, które mają specjalne atesty zdrowotne. Już dziś zachęcamy do odwiedzenia Dreams Design Warszawa. Dobry sen, to zdrowy sen!

© Dreams Design.