ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Jakie łóżko małżeńskie wybrać?

16 sierpnia 2018

Wybór łóżka małżeńskiego nie jest prosty, ponieważ jest to łóżko, na którym śpimy nie sami, lecz z partnerem lub partnerką. Ten fakt sprawia, że wybór jest trudniejszy, ponieważ musi odpowiadać dwóm osobom oraz ich preferencjom i doświadczeniom dotyczącym spania. Nie każdy dobrze się wyśpi na danym materacu, niektórzy lubią spać na miękkich, a niektórzy na twardych materacach, dlatego należy dobrze przedyskutować kwestię wyboru łóżka pod kątem wygody, jak również pod kątem wyglądu tak, aby pasowało do naszej sypialni. Sprawdź wskazówki, które pomogą Ci zdecydować jakie łóżko małżeńskie wybrać.

Zawsze, kiedy zabieramy się do zakupu nowych mebli, musimy sprawdzić, jaką powierzchnią dysponujemy. Sypialnie małżeńskie z reguły są duże i są w stanie pomieścić naprawdę ogromne łóżka, ale nie zawsze tak jest, dlatego warto sprawdzić wymiary, aby wiedzieć, na jakie łóżko małżeńskie możemy sobie pozwolić. Oczywiście, aby było komfortowo, łóżko musi być duże. Często jest tak, że mamy możliwość wyboru materaca do sypialni, a później dopiero otrzymujemy łóżko w takim rozmiarze, aby materac idealnie do niego pasował – jest to jedna z najlepszych form zakupu, ponieważ nie jesteśmy ograniczeni wyborem materaca, który musi być dostosowany do stelaża łóżka.

Typy łóżek małżeńskich

Wyróżniamy 3 główne typy łóżek małżeńskich: kontynentalne, tapicerowane i drewniane. Każde z nich posiada różne cechy, dlatego przyjrzymy się im bliżej i zastanowimy się, które będzie najlepsze do naszych potrzeb.

Łóżko kontynentalne

Ten typ to swego rodzaju łoże małżeńskie – duże, niesamowicie wygodne i gwarantujące komfortowy sen. Łóżko to jest tak wygodne ze względu na drewnianą skrzynię zawierającą sprężyny oraz sprężynowy materac kieszeniowy, a to sprawia, że jest miękkie, ale nie powoduje zapadania się pod ciężarem ciała. Łóżka kontynentalne można śmiało polecić osobom ceniącym sobie wygodę i świetny design, ponieważ łóżka te są tak zaprojektowane, aby nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Łóżko drewniane

Łóżka drewniane sądoskonałym wyborem do sypialni w stylu minimalistycznym, ze względu na swój wygląd nadają wnętrzu elegancji i utrzymują je w prostym stylu. Tego typu łóżka są wykonane w bardzo solidny sposób, co widać po ich konstrukcji. Są bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ często posiadają użyteczny pojemnik na pościel. Jest to świetna opcja w szczególności dla osób uwielbiających funkcjonalność i drewniane powierzchnie.

łóżko drewniane

Łóżko tapicerowane

Jeśli chcemy kupić łóżko małżeńskie, które będzie posiadało niepowtarzalny wygląd, a przy tym będzie wygodne, to jest to idealny wybór. Łóżka tapicerowane obijany wysokiej jakości materiałem, który jest przyjemny w dotyku. Ich atutem jest również to, iż wybór materiałów, z których wykonana jest tapicerka, jest bardzo duży, a cały wachlarz kolorów z pewnością sprawi, że każdy znajdzie coś dla swojej sypialni. Polecamy dla osób, którym zależy na połączeniu rozsądnej ceny ze wspaniałym wyglądem.

łóżko tapicerowane

Wymiary łóżka małżeńskiego i materaca

Wymiary łoża małżeńskiego zależą oczywiście od parametrów naszego ciała, czyli wzrostu i wagi. Mitem jest zdanie, że materac musi być twardy - tutaj wszystko zależy od ciężaru ciała, ponieważ chodzi o odpowiednie wsparcie kręgosłupa podczas snu. Zacznijmy od tego, że stopień twardości (np. H2, H3) zależy od budowy ciała. Przykładowo osoba mierząca 180 cm i ważąca 85 kg najlepiej wyśpi się na materacu o wyższym stopniu twardości, z kolei ktoś niski i szczupły powinien spać na materacu miękkim, a zatem takim, który posiada niższy stopień twardości.

I właśnie w tym miejscu warto się zatrzymać, ponieważ nie zawsze małżonkowie mają podobną budowę ciała. Rozwiązaniem na taki problem jest łóżko, na którym można umieścić dwa indywidualnie dopasowane materace lub materac partnerski, który łączy w sobie dwie twardości w jednym materacu. Z pewnością wpłynie to na lepszą jakość snu i prawidłową postawę kręgosłupa w nocy. Co więcej, poza stopniami twardości, należy zwrócić uwagę na wzrost - materace do łóżka muszą być minimum 10 cm dłuższe od wzrostu użytkownika.

Czy wysokość łóżka jest ważna? 

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać niższe czy wyższe łóżko. Odpowiedź jest prosta - wyższe łóżko jest lepsze, ponieważ rano łatwiej jest z niego wstać, a ponadto przy ziemi zbiera się więcej kurzu, więc im wyżej śpimy, tym lepiej. Najlepiej, aby górna warstwa naszego materaca była na wysokości ok. 40-50 cm, bo zapewni to komfortowe układanie się do snu i wstawanie z łóżka.

Wybieramy odpowiednie łóżko małżeńskie

Po przeanalizowaniu wszystkich możliwości musimy wybrać, które łóżko będzie znajdowało się w naszej sypialni. Oczywiście poza aspektami związanymi z wyglądem czy praktycznością największą uwagę musimy poświęcić na wygodę łóżka – tutaj nie ma co oszczędzać, ponieważ dobry sen gwarantuje zdrowie i energię na cały dzień. 

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom wiesz już jakie łóżko małżeńskie wybrać.

© Dreams Design.