ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Szafa z lustrem w Twojej sypialni, czyli pomysł na optyczne powiększenie pomieszczenia.

06 maja 2020

Szafa z lustrem w Twojej sypialni

Szafa z lustrem nadaje się do wielu aranżacji sypialni, a przede wszystkim będzie pasować do stylu nowoczesnego. Szafę z lustrem najlepiej umieścić naprzeciwko okna. Ustawienie takie sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej doświetlone. Pamiętajmy też o fakcie, że w lutrach odbija się wszystko – nawet bałagan na łóżku! Szafa umieszczona naprzeciwko okna to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie! Lustrzane szafy od wielu lat są powszechnym trendem w naszych sypialniach i nie zapowiada się, że w tej kwestii miałoby się coś zmienić! Szafy lustrzane są na pewno rozwiązaniem uniwersalnym i ponadczasowym!


Zalety posiadania lustrzanej szafy w sypialni:

- optyczne powiększenie pomieszczenia

- dodatkowe doświetlenie pomieszczenia

- zapewnia tzw. efekt lekkości pomieszczenia

- świetnie się prezentuje w połączeniu z łóżkiem tapicerowanym oraz panelami tapicerowanymi

- gwarantuje wyjątkowy design pomieszczenia

Szafa w sypialni jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. W dużej szafie możemy przechowywać bardzo wiele rzeczy – od ciuchów, po dodatkowe komplety pościeli oraz narzut na łóżko. W mniejszych mieszkaniach, szafa w sypialni obok łóżka jest wręcz jedynym rozwiązaniem. Jeżeli tak jest też w twoim przypadku, pomyśl nad ciekawą i wyjątkową aranżacją takiej szafy. Szafy lustrzane są same w sobie już dobrym pomysłem, ale pamiętajmy, że dzięki odpowiednim frontom możemy nadać szafie wyjątkowego stylu. Fronty do szaf potrafią zmienić jej wygląd!

Szafy z lustrami niwelują problem tzw. przytłaczających pomieszczeń. Nadają sypialnią świeżości. Należy pamiętać, że rozmiar lustra na szafie ma znaczenie. Panuje powszechna zasada, że w większych pomieszczeniach można pozwolić sobie na to, aby lustrem były pokryte wszystkie drzwi szafy. W mniejszych pomieszczeniach lustro powinno znajdować się na mniejszej powierzchni drzwi szafy (front powinien być tylko częściowo zdobiony lustrem). Dzięki lustrzanej szafie możemy stworzyć bardzo efektowną aranżację wnętrza sypialni.


Minusy posiadania lustrzanej szafy

Pamiętajmy, że posiadanie lustra na szafie ma też swoje minusy. Jak chociażby to, że na lustrze będą widoczne odciśnięte palce. Odciśnięcia te będą się robiły przy otwieraniu i zamykaniu drzwi od szafy – jest to wręcz pewne! Na lustrze bardzo widoczny będzie też osadzający się kurz. Nieestetyczne ślady po palcach oraz kurz będą wymagały zdecydowanie częstszego i dokładniejszego sprzątania lustrzanej szafy, niż w przypadku posiadania np. drewnianej szafy. Warto jednak minusy posiadania szafy przekłuć w plusy i podejść do tematu na zasadzie, że im czyściej będzie w sypialni i im mniej będzie kurzu, tym bardziej higieniczne i zdrowsze zapewniamy sobie spanie.


Na co zwrócić uwagę, aby zdrowo spać

Zdrowy sen to klucz do dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Każdej nocy nasz organizm musi dobrze wypocząć, aby mieć siły na zmaganie się z trudnościami dnia następnego. Tylko zdrowy sen jest tym ,,właściwym snem”! Dlatego należy przykładać dużą wagę do tego:

- na czym śpimy (podstawą zdrowego snu jest solidne łóżko, dobry materac do spania oraz odpowiednio dobrany do materaca stelaż)

- w jakim otoczeniu śpimy (sypialnia powinna być utrzymana w odpowiedniej czystości, tak aby zapewnić higieniczność snu na wysokim poziomie – ma to szczególne znaczenie dla osób mających problemy z alergią)

- gdzie śpimy (ważna jest odpowiednia aranżacja pomieszczenia np. umieszczenie łóżka tapicerowanego zgodnie z zasadami feng shui)

- ile czasu śpimy (w celu odpowiedniej regeneracji, dorosła osoba powinna średnio spać 7-8 godzin na dobę)

- jak śpimy (powinniśmy unikać pozycji spania embrionalnej i na brzuchu, za to więcej spać na plecach).


Zapraszamy do naszych salonów firmowych Dreams Design – sypialnia Twoich snów, gdzie doświadczony personel do spraw zdrowego snu odpowie na wszystkie pytania związane ze zdrowym i komfortowym snem!

© Dreams Design.