ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Czy warto kupić stelaż elektryczny do łóżka.. kiedy i komu przyda się stelaż elektryczny?

05 października 2022

Praktyczne wskazówki, czyli kiedy i komu przyda się stelaż elektryczny
Stelaże elektrycznie regulowane są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które spędzają dużo czasu w swoim łóżku. Elektryczna regulacja wysokości ułożenia nóg, nie tylko odpręży i zrelaksuje nasze zmęczone po całodziennym wysiłku nogi, ale zapewni dobre krążenie krwi w kończynach dolnych, co ma ogromne znaczenie zdrowotne. Dodatkowo dzięki możliwości regulacji stelaża, praktycznie aż do pozycji siedzącej, możemy ułożyć swoje ciało, tak aby wygodnie umożliwić sobie oglądanie telewizji, czytanie książki, czy nawet pracę na komputerze. Ostatnimi czasy, kiedy tak zwany home office na stale zagościł w wielu domach, łóżko stało się niejednokrotnie miejscem pracy. A używanie stelaża elektrycznego w tym przypadku to doskonałe rozwiązanie i wygoda dla naszego kręgosłupa.
Stelaże elektryczne na pewno pomogą w życiu codziennym osobom starszym, czy schorowanym, które spędzają dużo czasu w łóżku z powodu różnych schorzeń. Stelaż elektryczny, dzięki swym właściwościom, niejednokrotnie pomaga w życiu codziennym.

Warto zapamiętać, że stelaże elektrycznie regulowane przeznaczone są dla materacy piankowych oraz lateksowych! Nie zaleca się stosowania materacy sprężynowo-kieszeniowych na tego typu stelażach!


Jak działają stelaże elektryczne?
Większość stelaży elektrycznych posiadają już bezprzewodowe piloty, którymi możemy sterować stelaż bez większego wysiłku. Wystarczy nacisnąć odpowiedni guzik, a stelaż samoistnie układa się zgodnie z potrzebami użytkownika. Same stelaże elektryczne potrzebują stałego źródła prądu, ich praca bez prądu jest niemożliwa. Wszystkim tym, którzy nie chcą stosować rozwiązań elektrycznych w sypialniach, zalecamy zakup stelaży regulowanych manualnie (jak np. stelaż Double Expert - Materasso).

Jaki model stelaża elektrycznego zakupić?
Najlepszym rozwiązaniem są stelaże, których listwy wykonane są z elastycznych materiałów, np. bukowo-brzozowych. Rozwiązanie to, nie tylko umacnia samą lamelę przed ewentualnym złamaniem się, ale również doskonale pracuje pod materacem, sprawiając że materac ma szansę lepszego dostosowania się do krzywizn ludzkiego ciała. Stelaż z listwami elastycznymi zapewnia większy komfort podczas użytkowania. Warto również zainwestować w stelaż, którego środek dodatkowo wzmocniony jest przez taśmę, na całej jego długości. Taśma wspomaga pracę stelaża oraz sprawia, że jest on w stanie utrzymać większe obciążenie ortopedyczne.
Decydując się na zakup stelaża elektrycznego, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi modelami, które nie tylko są bardzo trwałe, ale i wyjątkowo dobrze pracują pod materacami piankowymi, podnosząc komfort użytkowania.

Stelaż Double Mobil T5 – numer jeden wśród stelaży regulowanych elektrycznie
Stelaż ten jest najczęściej wybieraną opcją przez naszych klientów. Oprócz doskonałej ceny zapewnia wyjątkowo długą żywotność. Stelaż wykonany jest z lameli bukowo-brzozowych, dodatkowo wzmocniony taśmą. Utrzymuje obciążenie do 120 kg! A dla wszystkich tych, którzy ważą więcej – stworzona została mocniejsza wersja Double Mobil Maxi, który wytrzymuje obciążenie aż do 150 kg! Stelaże regulowane Double Mobil sterowane są za pomocą pilotów bezprzewodowych (które działają na baterie). Występują w standardowych rozmiarach 80x200 cm, 90x200 cm, 100x200 cm i 120x200 cm. Wersja 120x200 jest maksymalną szerokością dla tego typu stelaża. Jeżeli potrzebujemy szerszej opcji, wystarczy zakupić dwa stelaże i zsynchronizować je pod jeden pilot! I tak dzięki temu przy zakupie dwóch sztuk stelaża Double Mobil w rozmiarze 80x200 cm możemy sterować jednym pilotem dwa stelaże w łóżku jednocześnie. Co pozwala na zakup jednego, dużego materaca w rozmiarze 160x200 cm do łóżka.
Warto również zapamiętać, że w Dreams Design – sypialnia twoich snów stelaże sterowane elektrycznie dostępne są pod zamówienie, nawet w niestandardowych wymiarach. Przygotujemy stelaż dopasowany do potrzeb twoich i twojego łóżka sypialnianego. Stelaże Double Mobil idealnie nadają się zarówno do łóżek tapicerowanych, jak i do łóżek drewnianych.





Dane techniczne stelaża Double Mobil T5:
• wysokość stelaża: 5 cm
• gwarancja stelaża: 2 lata
• szerokość listew: 36 mm
• ilość listew w stelażu: 28 szt.
• obciążenie maksymalne: do 120 kg (wersja standardowa)
• obciążenie maksymalne: do 150 kg (wersja Maxi)
• zalecany typ materaca: materac piankowy
• silnik mocowany pod stelażem


 




NOWOŚĆ – Double Mobil BV
W salonach Dreams Design – sypialnia twoich snów dostępna jest również wersja stelaża Double Mobil T5 z dodatkową opcją podnoszenia stelaża z lewej lub prawej strony, która umożliwia dostęp do pojemnika na pościel. Z racji tego, że nasi klienci często stawiają na praktyczne rozwiązania i poszukują stelaży elektrycznych oraz pojemników na pościel w jednym, wyszliśmy naprzeciwko ich oczekiwaniom i w ofercie sprzedażowej umieściliśmy rozwiązanie Double mobil BV, który pozwala naszym klientom cieszyć się z walorów, jakie niesie ze sobą stelaż regulowany oraz możliwość skorzystania z pojemnika na pościel. Stelaż Double Mobil BV, dostępny jest w standardowych szerokościach, jak stelaż Double Mobil T5, z możliwością wykonania stelaża na indywidualne zapytania klienta, tj. opcji krótszej, dłuższej, czy o nietypowej szerokości (do max. 120 cm). Stelaż ma wysokość 7 cm.


Stelaże elektrycznie sterowane w Dreams Design – sypialnia twoich snów
W salonach firmowych Dreams Design – sypialnia twoich snów oferujemy szeroki wybór stelaży elektrycznie sterowanych. W naszych showroomach znajduje się wiele modeli stelaży do łóżek, które dobieramy odpowiednio do potrzeb naszych klientów. Każdy z naszych klientów ma zagwarantowaną indywidualną obsługę, zgodnie z jego potrzebami. Doradzamy w zakupie łóżek tapicerowanych, stelaży (w tym stelaży elektrycznie regulowanych) oraz materacy do spania!

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych punktów sprzedaży, które mieszczą się w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Tylko w Dreams Design – sypialnia twoich snów każdy projekt naszych klientów jest dla nas wyjątkowy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci stworzyli z nami sypialnię swoich snów. Praktyczne rozwiązania, wyjątkowy design i maksimum komfortu! To tylko nieliczne atuty robienia zakupów w naszych sklepach. Przekonaj się sam!

© Dreams Design.