ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Wybieramy materac dla dwojga

09 maja 2018

Jak materac wybrać dla pary? Oczywiście taki, który będzie spełniał oczekiwania i odpowiadał potrzebom obojga. I tutaj pojawiają się pierwsze trudności w wyborze. Co bowiem zrobić, jeśli jedna osoba woli materac bardziej twardy, a druga wręcz przeciwnie? Co począć, gdy różnica w wadze pomiędzy dwojgiem śpiących ze sobą ludzi jest spora?

Zakup materaca do sypialni może wymagać pójścia na pewien kompromis, tak aby dopasować rozwiązanie do potrzeb obojga i obojgu zapewnić wygodę podczas snu. Innym rozwiązaniem, polecanym zwłaszcza w sytuacji znacznej różnicy w wadze pomiędzy partnerami, tj. sięgającej przynajmniej 20 kilogramów, jest decyzja o zakupie dwóch różnych materacy i ewentualne zastosowanie materaca nawierzchniowego, który zniweluje brak łączenia pomiędzy nimi. Tutaj kłopot może polegać jedynie na precyzyjnym dobraniu dwóch materacy idealnie dopasowanych do ramy łóżka, jednak i takie możliwości są w zasięgu ręki. Jednak niezależnie od przyjętego wariantu, warto zawsze pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Materac dla dwojga – jak dobrać?

Wybierając materac dla pary pamiętajmy, że w tym wypadku wyspać się i wypocząć muszą dwie osoby. Dlatego wybierany materac powinien być jak najbliższy potrzebom obojga w tym zakresie. Tutaj sprawdza się rozwiązania gwarantujące wytłumienie ruchów drugiej osoby. Co to dokładnie oznacza? Otóż dzięki właściwościom tłumiącym, jeśli będziemy się wiercić podczas snu, druga osoba nie odczuje tego tak dotkliwie. Taka cecha materacy ma znaczenie także w przypadku, gdy jedna z osób później kładzie się spać lub dużo wcześniej wstaje – dla partnera / partnerki taki ruch pozostaje niemal niezauważalny. Jaki materac sprawdzi się tutaj najlepiej?

Materace typowo „partnerskie”

Udane związki opierają się na kompromisach. Co zatem zrobić, gdy jedna osoba chce spać na twardym podłożu, a druga na miękkim? Ów kompromis można osiągnąć decydując się na zakup materaca marki Materasso, który spełni oczekiwania obojga – po jednej stronie będzie twardy, a po drugiej miękki. Dwa różne stopnie twardości zawarte w jednym materacu to rozwiązanie idealne dla wszystkich tych, którzy po prostu lubią postawić na swoim, a przy okazji zadbać o potrzeby swojego partnera.

Materace wysokoelastyczne

Wybierając materac dla pary, warto wziąć pod uwagę materace wysokoelastyczne, wyróżniające się dużą sprężystością (zachowują punktową sprężystość) i równie wysoką odpornością na obciążenie. Tego rodzaju materac z pianki wysoko elastycznej jest szczególnie odporny na odkształcenia - dopasowuje się do ciała leżącej na nim osoby, a następnie wraca do pierwotnego stanu. To z pewnością dobra propozycja dla par.

Materace kieszeniowe

Innym polecanym dla dwojga rozwiązaniem będą materace kieszeniowe. Podobnie, jak materace wysokoelastyczne, wyróżniają się one punktową sprężystością. Unikalna, sprężynowa konstrukcja (każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni) gwarantuje w tym wypadku, że ugięcie jednej sprężyny nie spowoduje reakcji kolejnych. Dlatego też materac kieszeniowy dokładnie dopasowuje się do kształtu ciała, a jednocześnie wykazuje właściwości tłumiące ruch, czy zmianę pozycji drugiej osoby podczas snu. To zatem znakomity materac dla par – nawet jeśli jedna osoba wierci się podczas snu, druga osoba tego zupełnie nie odczuje.

© Dreams Design.