ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materace piankowe - Czy gęstość pianki ma znacznie?

06 października 2019

Czy gęstość pianki ma znacznie?

Przy zakupie materaca do spania wato zainwestować w wysokiej jakości produkt. Średnio przesypiamy ponad 30% naszego życia, stąd też ważne jest podłoże, na którym śpimy. Materac powinien zapewniać komfort użytkowania i zdrowy sen, a sama inwestycja w produkt powinna być dobrze przemyślana. Kupując dobrej jakości materac uzyskamy lepszy efekt, a mianowicie – zdrowy mikroklimat snu, optymalne podparcie kręgosłupa i stawów oraz energię każdego poranka!

Dobrze dobrany materac daje nam możliwość pełnej regeneracji w czasie snu – regeneracji psychicznej, jak i fizycznej! Każdy, niezależnie od wieku, powinien spać na dobrym materacu. W przypadku osób młodych, trzeba dbać o rozwój sylwetki, w przypadku osób aktywnych zawodowo, trzeba dbać o zdrowy kręgosłup, a w przypadku osób starszych trzeba zapewnić im komfort użytkowania i maksymalne podparcie ortopedyczne w trakcie snu!


Różnice w gęstości pianek generują różnice w cenach materacy

Gęstość pianki jest to zawartość masy surowca w danej powierzchni produktu. Obecnie na rynku materaców jest bardzo duży rozstrzał cenowy wśród materacy. Ceny materacy kształtowane są głównie przez surowce z jakich są produkowane. Im wyższej klasy surowiec został użyty przy produkcji, tym wyższa będzie cena! Jednakże w przypadku materacy ma to odzwierciedlenie w odczuwaniu komfortu i zadowolenia. Dobrej jakości materace zapewniają bowiem dobre podparcie ciała w czasie snu, tworzą zdrowy mikroklimat snu, dają poczucie komfortu, odprężenia i relaksu. Materac to inwestycja na długie lata, zatem nie powinno się oszczędzać na tym zakupie. Oszczędzając na materacu, oszczędzasz na własnym zdrowiu. A przecież zdrowie jest bezcenne! Różnice w cenach materacy są widoczne chociażby w przypadku materacy piankowych. A mianowicie – im gęstsza pianka we wkładzie materaca, tym materac droższy, ale i wygodniejszy i bardziej odporny na odkształcenia. Zatem czy gęstość pianki ma znaczenie? Odpowiedź jest prosta i tylko jedna – GĘSTOŚĆ PIANKI W MATERACU MA ZNACZENIE!


Co zyskujemy dzięki zakupowi materaca o gęstej piance?

- wygodę i komfort użytkowania;

- produkt odporny na odkształcenia i wgniecenia;

- produkt odpowiednio podpierający ciało w czasie snu;

- produkt doskonale oddychający i odprowadzający wilgoć;

- produkt zdrowy dla organizmu ludzkiego;

- produkt premium!


Materace Warszawa – Dreams Design szeroki wybór materacy do spania

W materacach, tak samo jak w branży motoryzacyjnej, występują różnej klasy produkty. Jedne są kolekcji premium, inne kolekcji standardowej, a jeszcze inne kolekcji ekonomicznej. W zależności od faktycznych oczekiwań co do materaca, oraz poczucia własnej wygody, trzeba dobrać materac idealny dla siebie. Szeroki wybór materacy dostępny jest w salonach firmowych Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów. Już dziś zapraszamy do naszych sklepów, w celu wypróbowania materacy o różnych gęstościach pianek! Czasami wystarczy się położyć na materacach, aby wyczuć różnicę!

W ofercie Dreams Design Warszawa mamy materace, których gęstość dochodzi nawet do 85 kg/m3. Jest to technologiczna innowacja wśród pianek. Bardzo wysokiej gęstości pianki posiadają materace z kolekcji ekskluzywnej firmy Materasso. Pianki te, zwane są potocznie piankami kosmicznymi. Używane bowiem są w NASA do produkcji pianek w skafandrach dla astronautów! Już dziś przyjdź i wypróbuj kosmiczny materac w Dreams Design materace Warszawa.

© Dreams Design.