ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Ceglana ściana w sypialni, czyli pomysł na udekorowanie ściany za łóżkiem

31 marca 2020

Ceglana ściana w sypialni, czyli pomysł na udekorowanie ściany za łóżkiem
Ceglana ściana w sypialni jest ciekawym, ale i odważnym wyborem. Pamiętajmy, że ściana powinna tworzyć spójną całość z całą sypialnią, ale przede wszytki z zagłówkiem łóżka, które będzie na niej widoczne. Zachowanie odpowiednich proporcji oraz dobrego smaku jest bardzo ważne. Sypialnia bowiem musi być miejscem wypoczynku, oazą spokoju. Spokój ten możemy też zagwarantować poprzez odpowiednią aranżację pomieszczenia. Cegła to dość mocny i odważny akcent dekoracyjny. Na pewno będzie idealnie pasowała do sypialni wszystkich tych, którzy mają mocny charakter i stawiają na nietuzinkowe rozwiązania.

Nowoczesna aranżacja sypialni z ceglana ścianą

Jeżeli nie chcemy odkrywać prawdziwe cegły w naszej sypialni (wiąże się to z remontem), możemy zawsze sięgnąć po gipsowe płytki cegłopodobne, bądź fototapety. Obie te opcje zapewnią szybką metamorfozę twojej sypialni, bez zbędnych remontów i narażania się na dodatkowe koszty. Ceglane ściany najbardziej popularne są w kolorach: rudawym, szarym, czarnym oraz białym. Możemy kolor cegieł dostosować odpowiednio do potrzeb, tak aby harmonizował z łóżkiem, a przede wszystkim zagłówkiem łóżka. W sypialniach z akcentem ceglanej ściany doskonale wpisują się łóżka z litego drewna oraz łóżka tapicerowane. Dzięki możliwości doboru dowolnego koloru tapicerki oraz struktury materiału obiciowego, można dostosować łóżko tapicerowane do wnętrza sypialni. Ceglane ściany często są dodatkowo oświetlane. Są mocnym dekoracyjnym wzorem, a odpowiednie ich oświetlenie zniweluje efekt tzw. zbyt mocnego/ciężkiego wyglądu. Kolor cegły oraz kolor łóżka powinny współgrać.

Piękna faktura cegły jest bogatym wzorem, warto może zatem pomyśleć o wyborze łóżka prostego, klasycznego, nowoczesnego. Zdecydowanie odradzamy łóżka w stylu glamour! Gotowe inspiracje, którymi możecie się sugerować w czasie wyposażania sypialni z ceglaną ścianą można znaleźć w Internecie! Cegła jest bardzo popularna już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, żeby straciła swoją popularność. Wręcz odwrotnie – coraz chętniej wykorzystujemy cegły w naszych sypialniach! Co ciekawe – cegła zmienia optycznie kształt wnętrza. Użycie białej cegły potrafi optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie.


Jak urządzić sypialnię z ceglaną ścianą? Zbiór porad i wskazówek w pigułce

- wybierz raczej klasyczne i nowoczesne meble do sypialni

- postaw na łóżko drewniane bądź łóżko tapicerowane

- wybieraj spośród klasycznych kolorów cegły

- dobrze oświetl ceglaną ścianę

- wprowadzaj elementy i dodatki metalowe

- dodaj welurowe i długie zasłony do okien

- zainwestuj w drewniane futryny okien

- na ceglanej ścianie możesz zawiesić lustro, delikatne grafiki, ramki

- doskonale do cegły będzie pasować drewniana podłoga (np. układ w jodełkę)

- przemyślanie dobierz dodatki (cegła jest sama w sobie mocny akcentem)

- postaw na elementy drewniane

- mocne i jaskrawe kolory powinny być jedynie widoczne w dodatkach

- umieść lustro w sypialni (albo szafę z lustrzanymi drzwiami)

- postaw siedzisko tapicerowane w sypialni (np. puf, bankietka), które nada wyjątkowego designu

Ceglana ściana za łóżkiem to doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy lubią odważne akcenty. Jeżeli uważasz, że wystrój twojej sypialni jest zbyt klasyczny, wręcz nudny, zastanów się nad ścianą z cegieł. Sprawi ona, że pomieszczenie nabierze nowego wyglądu.


Łóżka drewniane i łóżka tapicerowane w Dreams Design - sypialnia Twoich snów

W Dreams Design urządzisz sypialnię swoich snów. Produkujemy łóżka zgodnie z wytycznymi od klientów. Posiadamy szeroki wybór łóżek, w tym łóżek tapicerowanych i łóżek drewnianych, które będą idealnie pasować do sypialni z ceglaną ścianą. Zapraszamy do naszych salonów firmowych Dreams Design Warszawa, gdzie doświadczony personel pomoże w doborze odpowiedniego łóżka i materaca oraz doradzi w sprawach zdrowego snu.

© Dreams Design.