ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Czy kot powinien spać w twoim łóżku?

20 lutego 2021

Czy kot powinien spać w twoim łóżku?

Każdy właściciel zna swojego kota najlepiej. Koty różnią się od siebie charakterem, zachowaniem i stopniem oswojenia z człowiekiem. Niektóre koty odczuwają potrzebę bliskości i tulenia się z właścicielem, inne zaś chodzą własnymi ścieżkami i w ogóle nie za bardzo zwracają uwagę na człowieka.

Niektórzy nie wyobrażają sobie nocy bez swojego pupila w łóżku sypialnianym. Wręcz twierdzą, że ich kot ma moc, która wpływa na nich pozytywnie i wycisza ich, co podnosi jakość snu i przyspiesza sam proces zasypiania. Plusem spania z kotem jest na pewno bliskość, którą nawiązuje się ze swoją kocią pociechą! Co ciekawe przyjemne dla ucha mruczenie kota niesie ze sobą bardzo dużo pozytywów dla zdrowia człowieka, takich jak: obniżenie ciśnienia krwi, przyśpieszenie leczenia infekcji i obrzęków. Kot zatem potrafi leczyć człowieka na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym!


Czy spanie z kotem jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka?

Spanie z kotem w łóżku, który nie wychodzi na dwór nie generuje praktycznie zagrożeń związanych z roznoszeniem chorób. Ryzyko jest wręcz minimalne. Jeżeli kot przebywa ciągle w domu, nie ma styczności z obcymi kotami, jest zdrowy i pod opieką weterynarza, tak nie powinien zagrażać zdrowiu człowieka. Ważnym czynnikiem jest również poziom odporności samego właściciela kota.

Koty generalnie uznawane są za czyste zwierzęta, które odpowiednio same dbają o swoją higienę. Jednak spanie w łóżku z kotem wiąże się z tym, że w pościeli i na materacu do spania będzie pojawiać się sierść, co już nie każdemu odpowiada. Sierść, którą kot zostawia w łóżku sypialnianym, sprawia, że bezwzględnie trzeba częściej czyścić sam materac i prać odpowiednio często bieliznę pościelową. Oczywiście wiąże się to z dodatkowym wysiłkiem człowieka. Dbanie o odpowiedni poziom higieniczności snu, jest niezwykle ważną kwestią dla zdrowia człowieka! Powszechnie wiadomo, że z kotem nie mogą spać osoby, które mają alergie na kocią sierść. Kwestię alergii na sierść powinno się rozstrzygnąć już przed samym zakupem kociaka, zanim weźmiemy go pod swój dach.

Decydując się na spanie z kotem w nocy, trzeba sobie zdawać sprawę, że mogą nas czekać nieprzespane noce. Kot bardzo często w nocy może budzić nas do zabawy. Kot może zakłócać spokojny sen człowieka.  Ponadto uważa się, że kot w obliczu zagrożenia, które może się pojawić dla niego niespodziewanie w nocy, może reagować na różne sposoby - w tym może zranić nas swoimi pazurkami. Koty w obliczu niespodziewanego zagrożenia mogą nas nieświadomie podrapać. Przez co nie zaleca się, aby koty spały w jednym łóżku z małymi dziećmi.

Łóżko tapicerowane vs. kot!

W salonach Dreams Design – sypialnia twoich snów często słyszymy od naszych klientów, że obawiają się zakupu łóżka tapicerowanego, ponieważ ich kot może zniszczyć materiał tapicerski, którym wykończone jest łoże sypialniane. Dla osób, które boją się takich problemów oferujemy materiały tapicerskie, których zniszczenie może być ciężkie nawet dla niesfornego kotka. Z racji tego, że łóżka tapicerowane są produkowane na zamówienie, każdy klient może wybrać odpowiedni model i materiał tapicerski, zgodnie ze swoim gustem, jak i zapotrzebowaniem. W Dreams Design oferujemy szeroki wybór tkanin tapicerskich od różnych producentów światowych marek. Dla osób, które mają w domu koty, a marzą o łóżku tapicerowanym, możemy wykonać na zamówienie łóżko w tkaninach PetProof, producenta Top Textil. Tkaniny te są bardzo odporne na zadrapania i wyciąganie nitek. Dodatkowo tkaniny PetProof ograniczają wchłanianie płynów oraz są bardzo łatwe w czyszczeniu!


Potrzebujesz łóżka tapicerowanego? Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów firmowych Dreams Design Warszawa, gdzie doświadczeni sprzedawcy do spraw zdrowego snu, podpowiedzą ci jaką tkaninę dobrać do twojego łóżka tapicerowanego.

© Dreams Design.