ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materac dla szczupłej osoby - jak dobrać oraz który wybrać

17 maja 2022

Propozycje materaców dla szczupłej osoby

Aktualnie na rynku mamy szeroki wybór dostępnych materaców, które gwarantują komfort praktycznie każdemu użytkownikowi – niezależnie od jego wzrostu, wagi, czy indywidualnych upodobań. Każdy z nas może znaleźć materac idealny dla siebie, wystarczy tylko zapoznać się z propozycjami dostępnych rozwiązań oraz odwiedzić salon Dreams Design – sypialnia Twoich snów, w którym oprócz konkretnych teoretycznych porad od doradców sprzedaży, można przetestować osobiście wiele rodzajów materacy. Testowanie materaca przed jego zakupem na pewno zmaksymalizuje szansę zakupu produktu idealnego.

Jak dobrać materac dla szczupłej osoby?

Dobrze dobrany materac powinien idealnie podpierać ciało leżącej na niej osoby i wypełniać naturalne jego krzywizny. Kładąc się na materacu w pozycji bocznej, ważne jest, aby sprawdzić czy kręgosłup układa się w linii prostej. Szczególnie istotne jest sprawdzenie położenia kręgosłupa u osób szczupłych, u których z racji mniejszej wagi, ciało nie zapadnie się w powierzchnię materaca tak głęboko, jak np. zapadłoby się pod cięższą osobą. Szczupła osoba inaczej odczuje twardość materaca, niż osoba grubsza. Dobrze dobrany materac powinien dobrze pracować pod ciałem  jego użytkownika, niezależnie od wagi. Doskonale podparcie ciała można uzyskać np. na materacach wykonanych z pianek termoelastycznych. Tak zwane pianki memory doskonale pracują nawet pod małym naciskiem szczupłych osób. Działają one nie tylko na sam nacisk, ale również na temperaturę ciała!

Pozwala to znaleźć doskonały komfort snu wszystkim tym, którzy mają małą wagę. Piany termoelastyczne mają doskonałe właściwości użytkowe. Trzeba zaznaczyć, że ich jedną z najważniejszych zalet jest to, że niwelują punkty nacisku. Dopasowują się doskonale do ciała nawet pod szczupłymi sylwetkami. Jest to szczególnie ważne u osób szczupłych, u których niepożądane naciski mogą pojawić się przy wyborze zbyt twardego podłoża snu. Materace termoelatyczne są powszechnie kojarzone z uczuciem otulenia i relaksu. Zapewniają komfort, odprężenie i delikatnie otulają ciało leżącego.

Dzięki nowoczesnym technologiom, piany termo nie muszą się wiązać z tym, że odczuwamy uczucie ciepła, czy przegrzewania się na materacu. Termoelastyczne piany wysokiej generacji są bardzo przewiewne i dobrze oddychające. Jak np. pianka Aqua Sleep. Jest to piana open memory cell foam, która dzięki otwartej strukturze komórkowej nie powoduje uczucia przegrzewania, czy pocenia się.


Propozycje materacy dla szczupłych osób

Materac Aqua Sleep to doskonały materac, który jest połączeniem wysokiej jakości przewiewnej pianki termoelastycznej z wygodą, którą odnajdą również szczupłe osoby. Odpowiednia przewiewność materaca ogranicza możliwość pocenia się, co jest gwarancją suchego i jednocześnie zdrowego mikroklimatu snu. Materac dzięki swoim doskonałym właściwościom doskonale podpiera ciało, nawet te, które nie waży za wiele kilogramów. Aqua Sleep dodatkowo charakteryzuje się dużą odpornością na odkształcenia i gwarantuje wysoką jakość użytkowania.

Materac zbudowany jest z trzech warstw. Pierwszą warstwę tworzy włoska pianka Aqua Sleep, środkową warstwę tworzy pianka Nightfly, natomiast dolną warstwę tworzy pianka AloeVera z aktywnymi mikrokapsułkami aloesowymi. Ten innowacyjny materac jest rozwiązaniem dla wszystkich szczupłych osób, które lubią efekt delikatnego otulenia, ale jednocześnie szukają sztywniejszego i dobrego podparcia pod kręgosłup.


Inną propozycją materaca dla osoby szczupłej jest materac Termopur Comfort H2. Materac docelowo występuje w dwóch wysokościach, tj. 19 cm i 21 cm. Opcja 21 cm jest skierowana dla wszystkich tych, którzy wolą bardziej miękkie podłoże snu. Przy opcji 21 cm jest bowiem dodana dodatkowa pianka termoelastyczna, którą przepikowany jest pokrowiec (tej pianki w pokrowcu nie ma wersja 19 cm). Materac Termopur Comfort to połączenie wysokiej jakości materaca z dobrą ceną. Materac posiada status wyrobu medycznego i zalecany jest dla wszystkich tych, którzy mają problemy ze stawami i kręgosłupem.

Materac zbudowany jest z trzech pian. Pierwsza warstwa to termoelastyczna pianka, która zmienia swoją twardość pod wpływem nacisku i ciepła emitowanego przez człowieka. Pianka rozluźnia zbite mięśnie, dzięki temu odczuwa się ogólne zrelaksowanie w czasie snu. Środkowa pianka rdzenia materaca to komfortowa pianka wysokoelastyczna, która charakteryzuje się sprężystością i przewiewnością. Natomiast trzecia, dolna warstwa piany to masująca HR pianka o wysokiej gęstości, która dzięki specjalnie ukształtowanej formie, daje poczucie delikatnego masażu i pobudza krążenie.

Materac można użytkować z dwóch stron. Termopur Comfort H2 to materac, który zapewni poprawne anatomiczne ułożenie nawet szczupłym sylwetkom. Zredukuje naciski i poprawi komfort nocnego odpoczynku.

Jaki wybrać stelaż pod materac dla szczupłej osoby?

Pod materac Aqua Sleep i Termopur Comfort H2 zaleca się stelaże elastyczne (jak np. stelaż Double T5, stelaż Super R6). Materac nadaje się również do użytku z stelażemi regulowanymi manualnie (jak np. stelaż Double Expert, stelaż Double NV) i regulowanymi elektrycznie (jak np. stelaż Double Mobil T5, stelaż Evo Mobil, stelaż Flex Mobil, czy stelaż Triple Mobil T12).


Materace dla szczupłych osób w Dreams Design – sypialnia twoich snów

W salonach firmowych Dreams Design każdy znajdzie doskonały materac, niezależnie od wagi. W naszych salonach oferujemy pomoc w doborze materacy biorąc pod uwagę indywidualną budowę ciała klienta oraz jego oczekiwania. W Dreams Design oprócz wysokiej jakości materacy do spania dostępne są solidne łóżka tapicerowane i łóżka drewniane. Z nami stworzysz sypialnię idealną - sypialnie Twoich snów.

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów, które mieszczą się w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

© Dreams Design.