ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Przegląd materacy do łóżeczka dziecięcego, czyli jaki materac wybrać dla noworodka

01 sierpnia 2022

Przegląd materacy do łóżeczka dziecięcego, czyli jaki materac wybrać dla noworodka

Aktualnie na rynku znajdziemy szeroki wybór materacy do spania, w tym materacy typowo zalecanych do łóżeczek dziecięcych. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa i zdrowia, materac dla noworodka musi spełniać najsurowsze normy. Małe ciało, z racji tego, że jeszcze nie jest do końca ukształtowane, powinno leżeć na powierzchni sprężystej i elastycznej, o średniej twardości. Materac dla noworodka powinien również dobrze oddychać, tak aby zapewniać jak najbardziej suche i higieniczne środowisko snu.

Materace dla dzieci muszą niwelować możliwość przegrzewania się ciała noworodka, tym samym regulować odpowiednio temperaturę snu. Na rynku mamy do wyboru wiele materaców do łóżeczek, m.in. materace piankowe lub materace piankowo-kokosowe. Dostępne są one w różnych wymiarach. Jeżeli potrzebujesz wymiaru niestandardowego, to najlepiej zakupić materace dziecięce w salonach firmowych Dreams Design – sypialnia twoich snów, gdzie materac można zamówić indywidualnie, pod konkretny wymiar. Niestandardowe produkcje materacy są dostępne na zamówienie - specjalnie pod klientów, usługa ta obejmuje również materace dla noworodków!


Cechy, którymi powinien charakteryzować się dobry materac dziecięcy:

- materac powinien mieć zdejmowany pokrowiec z możliwością prania minimum do 60 st. C

- wkład materaca powinien być wykonany z przewiewnego materiału (jak np. wysokoelastyczna pianka z otwartą strukturą komórkową)

- materac powinien być elastyczny, sprężysty oraz średnio-twardy w odczuciu

- musi być wykonany ze zdrowych i bezpiecznych materiałów (wybieraj towary tylko od sprawdzonych producentów!)

- materac musi dobrze odparowywać wilgoć, tak aby zminimalizować ryzyko rozwoju pleśni, grzybów czy innych niezdrowych dla noworodka mikroorganizmów


NOWOŚĆ - Materac piankowy dla noworodka Baby Dream z pianki Herbal

Jednym z najnowszych rozwiązań na rynku materaców jest wysokiej jakości pianka wysokoelastyczna Herbal. Charakteryzuje się ona wysoką sprężystością. Posiada system otwartych komórek, które doskonale wentylują jądro materaca dziecięcego. Gwarantuje to dobrą przewiewność materaca oraz zmniejsza ryzyko powstawania pleśni, czy grzybów. Suche środowisko snu, to najlepsze środokowisko w jakim powinien spać noworodek. Piana Herbal oprócz wysokiej sprężystości i elastyczności, doskonale pracuje pod delikatnym ciałem małego człowieka. Stabilnie podpiera kręgosłup oraz jego naturalne krzywizny.

Materac Baby Dream z innowacyjnej pianki Herbal w standardzie dostępny jest w zdejmowanym pokrowcu Bambi, który można prać w temperaturze do 60 st. C. Materac wykonany jest z tzw. zimnej pianki, która impregnowana jest ekstraktem z kwiatów rumianku. Materac do łóżeczka Baby Dream ma 3 lata gwarancji oraz komfortową wysokość 10 cm. Zapewnia zdrowe i suche środowisko snu w łóżeczkach dziecięcych. Dzięki swej wysokiej odporności na odkształcenia i deformacje, na pewno posłuży wiele lat i nie straci swoich walorów użytkowych.

Piana Herbal jest to jedna z najnowszych pian na rynku materaców, która charakteryzuje się wysoką przewiewnością oraz elastycznością. Zimna pianka Herbal doskonale odprowadza wilgoć oraz oddycha. Jest bardzo przyjemna w dotyku, a jej niezastąpionym walorem jest impregnacja ekstraktem z kwiatów rumianku. Rumianek znany jest ze swoich silnych właściwości przeciwzapalnych oraz łagodzących. Szeroko stosowany w kosmetologii. Ma również właściwości antyseptyczne i antybiotyczne. Rumianek uspokaja i ułatwia zasypianie.  Baby Kokos materac piankowo-kokosowy dla twojej pociechy

Jeżeli szukasz dla swojej pociechy materaca wykonanego z wysokiej jakości pianki, która wzmocniona jest impregnowaną przekładką kokosową, to najlepszym wyborem okaże się materac Baby Kokos. Materac wyprodukowany został z wysokiej jakości pianki PUR, która ma doskonałe walory sprężystości i elastyczności. Rdzeń materaca wykonany jest z naturalnych włókien kokosowych. Płyta kokosowa została obustronnie obłożona pianką, przez co materac jest średnio twardy z dwóch użytkowych stron. Materac w standardzie posiada zdejmowany pokrowiec Bambi, który można prać w temperaturze do 60 st. C.  Materac ma 8 cm wysokości, co zapewni wysoki komfort snu dla twojego dziecka. Materac Baby Kokos ma 2-letnią gwarancję.


Ochraniacz wodoodporny na materac dziecięcy

Do każdego materaca dziecięcego warto zakupić ochraniacz wodoodporny, tak aby zabezpieczyć materac przed jego zamoczeniem, uszkodzeniem, czy zabrudzeniem. Ochraniacze w standardzie można prać w wysokich temperaturach, dzięki temu zwiększamy higieniczność snu noworodka. Ochraniacz wodoodporny posiada narożne gumki, które ułatwiają jego ewentualne ściąganie czy nakładanie na materac.


Materace do łóżeczek dziecięcych w salonach firmowych Dreams Design – sypialnia twoich snów

Jeżeli potrzebujesz poradzić się w sprawie zakupu materaca do łóżeczka dziecięcego, już dziś skontaktuj się z którymś z naszych salonów firmowych! Nasze salony mieszczą się w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Doświadczony personel w sprawach zdrowego snu pomoże wybrać materac doskonały dla twojej pociechy, doradzi i zaproponuje praktyczne rozwiązania.

W salonach firmowych Dreams Design – sypialnia twoich snów dostępne są materace do łóżeczek nawet w niestandardowych rozmiarach. Materace dziecięce, które znajdują się w ofercie charakteryzują się wysokimi walorami użytkowymi, są zdrowe i bezpieczne dla twojego maleństwa oraz pochodzą od sprawdzonego producenta.

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów firmowych w Warszawie, Poznaniu oraz Łodzi! Służymy dobrą radą i oferujemy tylko wysokiej jakości towar, bezpieczny dla twojej pociechy!

© Dreams Design.