ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Dlaczego powinniśmy czytać naszym dzieciom na dobranoc?

04 sierpnia 2020

Dlaczego powinniśmy czytać naszym dzieciom bajki na dobranoc?

Sen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania, jest czasem regeneracji ludzkiego organizmu. W zależności od wieku każdy organizm potrzebuje odpowiednią ilość snu, i tak człowiek dorosły powinien średnio przesypiać 7-8 godzin na dobę, a dziecko potrzebuje tego snu więcej – nawet 10-11 godzin. Zdrowy sen dzieci jest bardzo ważny. Dzieci dorastają, zmieniają się im sylwetki. Przez to potrzebują zdecydowanie więcej czasu na sen.

Dzieci powinny spać na materacu dobrej jakości. Materac dla dzieci musi bowiem odpowiednio podpierać ciało śpiącego maleństwa, tak aby stawy i kręgosłup odpowiednio się rozwijały. Na dobry sen wpływają również inne czynniki, jak na przykład relaks przed zaśnięciem. Dzieci od najmłodszych lat powinny być uczone jak spać zdrowo. Dorośli wpajają dzieciom zachowania, które potem młode osoby odwzorowują jak dorosną. Dlatego niewątpliwie przed snem warto czytać dzieciom książki na dobranoc.


Zalety czytania dzieciom bajek na dobranoc

Czytanie bajek na dobranoc ma bardzo wiele plusów, a mianowicie czytanie:

- wzbudza w dzieciach ciekawość

- stymuluje i rozwija wyobraźnię

- wzbogaca słownictwo

- rozwija samodzielne myślenie

- pogłębia więź z rodzicami

- uspokaja dziecko przed snem

- rozwija logiczne myślenie

- polepsza koncentrację

- ułatwia procesy zapamiętywania

- kształci umiejętność słuchania

- pomaga skupić się na jednej myśli

- wspomaga zasypianie


Czytanie bajek na dobranoc przede wszystkim uspokaja dziecko przed snem, zapewnia relaks i wyciszenie. Bajki pozwalają przenieść się oczami wyobraźni do krainy, gdzie zawsze dobro wygrywa ze złem. Dzięki temu, dziecko uczy się odróżniać uczynki dobre od złych i uczy się wartości. Czytanie książek w łóżku jest zatem bardzo dobre dla ciała, jak i umysłu naszej pociechy. Pamiętajmy, że bajki dla dzieci mają ogromną, magiczną moc!

Przede wszystkim warto zadbać o to, aby dziecko spało zdrowo na wygodnym materacu do spania, a przed snem uspokajało się słuchając bajek czytanych przez rodziców. Powszechnie wiadomo bowiem, że czytanie książek przynosi same pozytywy! Głos rodzica działa kojąco na dziecko, dlatego też warto śpiewać dzieciom kołysanki. Maluszek słuchając głosu rodzica odnajduje poczucie bezpieczeństwa, co wpływa korzystnie na pogłębienie relacji na linii rodzic-dziecko.


Łóżka dla dzieci w Dreams Design – sypialnia Twoich snów

Czytanie książek powinno odbywać się w spokojnym i przyjemnym otoczeniu. Pokój dziecka, który zazwyczaj jest też jego sypialnią, powinien być dobrze urządzony. Dziecko musi czuć się w nim bezpiecznie. Oprócz wystroju wnętrza, tak jak już zostało to stwierdzone wyżej, bardzo ważny jest odpowiedni materac do spania oraz wygodne łóżko. Łóżko dla dziecka powinno mieć dobrej jakości stelaże, ale przede wszystkim powinno być bezpieczne (bez ostrych kantów). Warto zatem pomyśleć nad miękkim łóżkiem tapicerowanym! Łóżka dla dzieci oraz materace do spania dla dzieci są dostępne w ofercie Dreams Design Warszawa. Już dziś zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi pociechami do naszych salonów firmowych. Szeroki wybór łóżek tapicerowanych z miękkimi wykończeniami, sprawi że każdy znajdzie to, czego potrzebuje. W ofercie są łóżka dla chłopców oraz łóżka dla dziewczynek – dzięki szerokiej gamie dostępnych tkanin tapicerskich, można stworzyć łóżko marzeń każdej pociechy!

© Dreams Design.