ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Co zrobić, gdy twój materac jest za twardy?

18 grudnia 2020

Negatywne skutki używania zbyt twardego materaca

Zbyt twardy materac do spania powoduje dyskomfort i ucisk na ciało. Sytuacja taka powoduje, że nie wysypiamy się prawidło i często zmieniamy pozycję spania przerywając tym samym ciągłość snu. Zbyt twardy materac może powodować drętwienie kończyn górnych i dolnych, ból ramienia, czy ból biodra. Kupując materac warto przymierzyć się do niego w pozycji leżenia na boku. Leżąc na boku na materacu, ważne jest aby bark i biodro delikatnie zagłębiły się w materac – tak aby utrzymać kręgosłup  w linii prostej. Skutki użytkowania zbyt twardego materaca są negatywne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Nieprzesypianie nocy, bóle i dyskomfort, który odczuwamy wpływa na jakość naszego życia. Brak odpowiedniego wypoczynku sprawia, że jesteśmy w ciągu dnia mniej wydajni, mamy mniej energii i zazwyczaj gorszy humor. Co zrobić, gdy materac jest za twardy? Poniżej przedstawiamy konkretne rozwiązania.


Co zrobić, gdy materac jest za twardy?

Sprawdź jaki masz stelaż pod swoim materacem

Jeżeli stwierdzisz, że twój materac jest za twardy warto skontrolować stelaż, na którym on leży. Stelaż powinien być elastyczny, najlepiej taki, aby była możliwość regulacji stopnia twardości (jak np. Stelaż Double Expert T5 Materasso). Elastyczny stelaż nadaje się praktycznie do każdego rodzaju materaca. Materac dzięki niemu odpowiednio ugina się pod ciałem śpiącego, zapewniając mu bardziej komfortowy i zdrowy sen. Dodatkowo odpowiedni stelaż pod materac potrafi wydłużyć żywotność danego materaca.


Sprawdź czy twój materac nie jest dwustronny

Obecnie na rynku są bardzo różne rodzaje materacy, wiele z nich jest dwustronnych. Z dwóch różnych stron, są dwa różne surowce, a co za tym idzie, dwie różne strony twardości (jak np. materac Thermogel, czy materac Lavender Duo). Sprawdź zatem czy masz możliwość odwrócenia materaca. Być może materac z drugiej strony jest miększy i bardziej komfortowy, co rozwiąże twój problem ze zbyt twardym materacem szybko i bez dodatkowych kosztów!

Zakup dodatkowy topper nawierzchniowy na materac

Materace nawierzchniowe są coraz częściej stosowane w naszych domach. Oprócz tego, że podnoszą wysokość naszego łóżka, to również potrafią doskonale poprawić komfort spania. Jeżeli zatem stwierdzisz, że ani stelaż, ani odwrócenie materaca na drugą stronę nie rozwiązuje twojego problemu, to wtedy dobrym rozwiązaniem będzie zakup toppera (np. toppera Top Thermo wykonanego z pianki termoelatycznej). Materace nawierzchniowe zazwyczaj wykonane są z pianek o różnej twardości/miękkości. Ich wysokość to ok. 6-8 cm. Położenie miękkiego materaca nawierzchniowego na materac główny zmieni jego twardość oraz poprawi komfort twojego wypoczynku. Co ważne, topper niewątpliwie wydłuży życie twojego materaca. Spanie bezpośrednio na topperze powoduje mniejsze zużywanie się materaca.


Materace nawierzchniowe i stelaże pod materac w Dreams Design Warszawa

W Dreams Design – sypialnia Twoich snów oprócz szerokiej oferty na łóżka tapicerowane i materace do spania można również zakupić materace nawierzchniowe. Toppery, tak jak materace, produkowane są na zamówienie, zgodnie z wytycznymi naszych klientów. Istnieje możliwość produkcji toppera w odpowiednim rozmiarze i według specyfikacji klienta. Materace nawierzchniowe są produkowane w pokrowcach z możliwością prania, dzięki temu zachowana jest wysoka higieniczność snu. Niektóre pokrowce można prać aż do 60 st. C. W Dreams Design Warszawa można również zakupić odpowiednie stelaże, z możliwością regulacji stopnia twardości. Zarówno stelaże pod materac, jak i toppery można obejrzeć w naszych sklepach stacjonarnych.

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów firmowych Dreams Design - sypialnia Twoich snów, gdzie doświadczeni doradcy pomogą rozwiązać twoje problemy ze zbyt twardym materacem!

© Dreams Design.