ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka tapicerowanego?

28 marca 2020

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka tapicerowanego?

Kupując łóżko tapicerowane powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć z czego łóżko zostało wyprodukowane (czyli z jakich surowców) oraz jak jest produkowane (czy to masowa produkcja, czy rękodzieło). Dzięki tej wiedzy już wstępnie będziemy orientowali się czego możemy oczekiwać od mebla. Inne ważne elementy, które musimy wziąć pod uwagę podczas zakupu łóżka tapicerowanego przedstawiamy poniżej.


STELAŻ POD MATERAC

Stelaż jest bardzo istotnym elementem składowym łóżka. Przy zakupie łóżka sypialnianego trzeba zwrócić uwagę na typ oraz rodzaj stelaża jaki jest osadzony w ramie. Stelaż musi być przede wszystkim stabilny, tak aby nie łamały się listwy przy każdym większym, punktowym obciążeniu. Pamiętajmy, że stelaż nie może skrzypieć! Nie ma chyba nic gorszego niż skrzypiące łóżko, które budzi nas za każdym razem gdy zmieniamy pozycję spania! Zatem nie powinniśmy oszczędzać na stelażach. Stelaż musi być mocny, jak np. Stelaż Double T5, który wykonany jest z elastycznych i odpornych na punktowe obciążenia listewek. Listwy stelaża maja gumowe i ruchome uchwyty, które niweluj możliwość skrzypienia stelaża. Dodatkowo sam stelaż wzmocniony jest taśmą, która sprawia że produkt jest wytrzymały na obciążenia.


NOGI DO ŁÓŻKA

Praktycznie mało kto zdaje sobie sprawę, że dobór odpowiednich nóg do łóżka jest bardzo ważny. Kupując łóżko na wysokich nogach jesteśmy w stanie posprzątać powierzchnię pod łóżkiem, co zwiększa higieniczność snu. Jest to szczególnie ważne jeżeli łóżko użytkować będzie osoba z problemem alergii. Sprzątanie niweluje rozwój bakterii, roztoczy i grzybów. Dodatkowo pamiętajmy, że z wyższego łóżka tapicerowanego łatwiej wstać, co ma szczególne znaczenie dla osób starszych, czy mających problemy z kolanami. Jeżeli jednak w naszej sypialni nie może stać zbyt wysokie łóżko, warto rozważyć wtedy opcję postawienia łóżka bezpośrednio na ziemi. Tak, aby nie pozwolić kurzowi na osadzanie się pod ramą. Pamiętajmy jednak, że im niżej śpimy, tym na większe zawirowania kurzu jesteśmy narażeni.


WYTRZYMAŁOŚĆ POJEMNIKA NA POŚCIEL

Wiele łóżek tapicerowanych ma pojemniki na pościel. Pojemniki te są niezwykle funkcjonalne pod warunkiem, że są stabilnie i solidnie wykonane. Wiele łóżek tapicerowanych w standardowym wyposażeniu ma bardzo słabe podłogi w pojemnikach na pościel (wykonane z cienkiej, wyginającej się sklejki, która potrafi odpaść od ramy łóżka przy większym obciążeniu). W Dreams Design łóżka tapicerowane Warszawa, pojemniki na pościel wykonane są bardzo stabilnie, utrzymują obciążenie aż do 100 kg (nawet jeżeli łóżko stoi na wysokich nogach!). Jeżeli potrzebujesz pojemnik na pościel w twoim łóżku sypialnianym, nie oszczędzaj na tanich rozwiązaniach. Tanie rozwiązanie w tym przypadku to tylko chwilowe rozwiązanie.


WYKOŃCZENIE, CZYLI DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

Dobre łóżko tapicerowane posiada eleganckie i dopracowane wykończenia. Pamiętajmy bowiem, że to właśnie diabeł tkwi w szczegółach. Kupując łóżko tapicerowane warto przyjrzeć się wykończeniom i detalom. To w nich widoczny jest tzw. kunszt tapicerski. Łóżko powinno być estetycznie wykończone, a sam materiał tapicerki powinien być wysokiej jakości – odporny na ścieranie, hydrofobowy i łatwy do czyszczenia!


Łóżka tapicerowane w Dreams Design Warszawa

Zakup łóżka tapicerowanego to zakup na kilka lat. Nie powinniśmy więc na nim oszczędzać. Ważne jest, aby zdrowo i komfortowo się wysypiać każdej nocy. Przesypiamy średnio 1/3 naszego życia, a zdrowy sen ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie i efektywność w ciągu dnia! Oszczędzanie na dobrym łóżku i materacu do spania, to nic innego jak oszczędzanie na własnym zdrowiu i samopoczuciu! W Dreams Design Warszawa oferujemy wysokiej klasy produkty, za dobrą i przystępną cenę. Nasze łóżka tapicerowane wykonywane są z największą starannością, ale przede wszystkim są niezwykle trwałe i odporne. W Dreams Design - sypialnia twoich snów nie idziemy na kompromisy jeżeli chodzi o jakość naszych towarów. U nas kupisz łóżko raz – ale na wiele, wiele lat….

Już dziś zapraszamy do naszych salonów firmowych, gdzie można znaleźć dużo modeli łóżek tapicerowanych!

© Dreams Design.