ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Spokój, harmonia, minimalizm i dyscyplina, czyli sypialnia urządzona w niemieckim stylu

26 stycznia 2019
Aranżacja sypialni w stylu niemieckim

Styl niemiecki odznacza się przede wszystkim minimalizmem i swoistą prostotą wykończenia wnętrz. Jeżeli chodzi o sypialnie, ważne jest aby utrzymać w niej spokój i harmonię. Dzięki temu miejsce to stanie się oazą spokoju. Pomieszczeniem, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu pracy. Często mówimy, że w sypialniach w stylu niemieckim panuje ,,dyscyplina”

Wspomniana ,,dyscyplina” charakteryzuje się głównie tym, że aranżacja wnętrza musi być bardzo szczegółowo przemyślana. Nie bez przyczyny powszechnie znane jest powiedzenie o niemieckiej precyzji. Przenosi się ona też w wystrój mieszkań. W sypialni przede wszystkim należy ,,oczyścić otoczenie”, czyli wyeliminować wszystkie zbędne meble. Zabieg taki ukazuje dojrzałość w projektowaniu i jest wyzwaniem dla każdego projektanta. Nie jest bowiem prostą sprawą stworzyć sypialnię w stylu niemieckim, która pomimo prostocie, surowości i minimalizmowi, ma ostatecznie stać się przytulnym miejscem, oazą wypoczynku

Głównym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Łóżko tapicerowane lub łóżko kontynentalne powinno być wykonane w kolorach stonowanych. Rezygnujemy z odważnych akcentów w sypialni. Idealnymi tapicerkami do łóżka w sypialni w stylu niemieckim są: biały, popiel, szarość, antracyt, czerń, bądź beż. Jeżeli chodzi o ściany w sypialni, bardzo często wybierany jest przecierany beton. W sypialni bardzo ważną rolę grają zasłony, które wybierane są najczęściej w kolorze łóżka. W wielu mieszkaniach możemy znaleźć proste, białe zasłony. Muszą one być wykonane z bardzo dobrego gatunku materiału, tak aby wpuszczały możliwie jak najmniej światła zewnętrznego, w czasie naszego snu. W stylu niemieckim należy bardzo ostrożnie dobierać dodatki. Nie może ich bowiem być za dużo. Jeżeli już się decydujemy na ozdobne elementy w naszej sypialni, muszą one być przemyślane i w jednym kanonie. W sypialni w stylu niemieckim wyjątkowo pięknie prezentują się akcenty azjatyckie – świece, bambusowe misy, parawany czy kamienie.


Cechy charakterystyczne dla niemieckiego stylu sypialni:

- minimalizm

- prostota

- brak przepychu

- rezygnacja z odważnych kolorów

- spokój

- harmonia


Wykonaj z Dreams Design sypialnię w stylu niemieckim

Łóżka tapicerowane oraz łóżka kontynentalne w Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów wykonywane są z dokładnością i precyzją, dzięki czemu idealnie wpiszą się w niemiecki styl. W standardowej ofercie można znaleźć bardzo wiele modeli łóżek, które doskonale będą pasowały do niemieckiego stylu aranżacji wnętrza. Przykładowym modelem jest łóżko tapicerowane Vasto.

Łóżko tapicerowane Vasto charakteryzuje się wyjątkowością, która wynika tak naprawdę z prostoty i elegancji. Prosty zagłówek wykończony ramką i delikatnym przepikowaniem wewnątrz, jest minimalnym rozwiązaniem - klasycznym, prostym ale i wyjątkowym. Każde łóżko tapicerowane może mieć funkcjonalny pojemnik na pościel. Ponadto w Dreams Design możne wybrać bardzo wiele materiałów tapicerek. Pośród nich znajdują się również biele, szarości, antracyty, popiele i czerń, czyli najbardziej pasujące kolory do stylu niemieckiego.

Sypialnia w stylu niemieckim jest dla wszystkich tych, którzy cenią sobie harmonię i spokój. Lubią otwarte, proste i stonowane otoczenie. Jeżeli poszukujesz takiego właśnie rozwiązania w swojej sypialni już teraz odwiedź naszą stronę internetową w celu zapoznania się z naszą ofertą. Zapraszamy również do naszych salonów firmowych, gdzie personel pomoże ci wybrać łóżko tapicerowane z materacem w każdym stylu.


© Dreams Design.