ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Piękne wnętrze sypialni w stylu francuskim

04 grudnia 2020

Styl francuski w twojej sypialni z Dreams Design

Głównym meblem w sypialni jest oczywiście gustowne łóżko tapicerowane. Do tapicerowania doskonale nadadzą się miękkie, welurowe tkaniny. Materiały obiciowe powinny być w stonowanych kolorach i przyjemne w dotyku. Na łóżku wspaniale będą wyglądać puszyste poduszki dekoracyjne. Jeżeli chodzi o sam zagłówek łóżka tapicerowanego, to w paryski design wpisze się model łóżka Marie oraz Tokyo. Łóżka sypialniane produkcji Dreams Design mogą być tapicerowane wieloma tkaninami, dlatego też każdy znajdzie kolor weluru dokładnie taki, jakiego potrzebuje do swojej sypialni. Łóżko powinno stać na wyższych, stylowych nóżkach. W sypialni w stylu francuskim nie powinno zabraknąć bankietek i eleganckich siedzisk. Tapicerowane bankietki na stylowych nóżkach (najlepiej na takich samych jak przy łóżku) nadadzą elegancji i harmonii całemu wnętrzu.
Ważnym meblem w sypialni w stylu francuskim powinna być toaletka z tapicerowanym pufem lub bankietką. Puf z pikowaniami, miękki w dotyku (najlepiej, aby był w tym samym kolorze tapicerki co łóżko tapicerowane oraz siedzisko/bankietka). Jeżeli zaś chodzi o toaletkę, to na pewno powinna ona mieć duże lustro ze stylizowaną ramą. Toaletki wpisały się w styl francuski. Powinny być doskonale zdobione i oświetlone. Obok łóżka, są drugim bardzo ważnym meblem w sypialni. Dodatkowo w sypialni w stylu francuskim warto postawić na białe, finezyjne, stylizowane meble.Do stylu francuskiego bardzo dobrymi dodatkami są ozdoby w kolorze złotym. Paryski szyk w sypialni możemy nadać wybierając np. długie zasłony do okien w kolorze złotym, czy złote ramy od obrazów. Doskonale też wpisze się w stylistykę francuską złoty, zdobiony żyrandol. Dodatki do sypialni nie mogą być w różnych kolorach. Powinny być raczej stonowane, ale jednocześnie eleganckie. Widoczne w całym designie sypialni, ale nie narzucające się oku.


Charakterystyczne kolory dla stylu francuskiego:

* delikatne kolory pastelowe

* złamana biel

* szary

* écru

* beżowy


Styl francuski w kilku punktach to:

- miękkie, welurowe tkaniny

- duże łóżko tapicerowane

- bankietka tapicerowana koło łóżka

- bogato zdobiona toaletka z pufem

- złote dodatki

- puchowe poduszki na łóżku sypialnianym

- białe, lekkie meble

- stonowane kolory

- dobre oświetlenie

- finezyjne szafki nocne koło łóżka

- zasłony do okien w kolorze złotym

- stylizowane nogi do mebli tapicerowanych


Styl francuski, czyli spójność i elegancja z nutką romantyzmu

Styl francuski w twojej sypialni to wnętrze oparte na eleganckim designie ze szlachetnymi materiałami. Gustowne wykończenie wnętrza, dalekie od przepychu, mocnych i agresywnych barw. W sypialni w stylu francuskim każdy mebel i każda ozdoba muszą być przemyślane w doborze. W stylu francuskim liczy się najwyższa jakość i nonszalancja.

Stwórz sypialnię w stylu francuskim z Dreams Design Warszawa. W salonach firmowych Dreams Design – sypialnia Twoich snów istnieje możliwość wyprodukowania łóżka zgodnie z preferencjami klientów. W ofercie posiadamy również siedziska tapicerowane, bankietki, pufy oraz komody.

Stwórz sypialnię swoich snów z Dreams Design łóżka tapicerowane Warszawa!

© Dreams Design.