ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Jaki stelaż wybrać do materaca piankowego?

28 stycznia 2020

Jaki stelaż wybrać do materaca piankowego?

Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę, że wybór stelaża jest bardzo istotnym elementem wpływającym na jakość snu. Przy zakupie materaca należy również zastanowić się nad zakupem do niego odpowiedniego stelaża. Stelaż pod materac ma bowiem wpływ na twardość materaca oraz znacząco może wpłynąć na czas użytkowania materaca. Odpowiednio dobrany stelaż do materaca wydłuża jego żywotność! Na rynku obecnie jest bardzo duży wybór stelaży. Wyróżnia się następujące rozwiązania wśród stelaży:

- stelaże zapewniające dostęp do pojemnika na pościel (np. Stelaż Double NV, Stelaż Double BV)

- stelaże z manualną możliwością regulacji wysokości - podnoszenie nóg i głowy (np. Steaż Double Expert, Stelaż Flex Exoert R6, Stelaż Triple Expert T12)

- stelaże z opcją elektrycznego ustawiania w dowolnej pozycji relaksującej – podnoszenie nóg i głowy (np. Stelaż Evo Mobil, Stelaż Triple Mobil T12, Stelaż Flex Mobil, Stelaż Double Mobil)

- stelaże na nóżkach, do których nie potrzeba ramy łóżka sypialnianego (np. Stelaż S Double T5)


Stelaż elastyczny pod materac piankowy

Innym podziałem stelaży pod materac jest ich rozdzielenie na stelaże sztywne i stelaże elastyczne. Do materacy piankowych zaleca się stosowanie stelaży elastycznych listwowych. Elastyczność stelaża sprawia, że materac który na nim leży lepiej pracuje pod ciałem człowieka. Zapewnia odpowiednie podparcie w czasie snu. Współdziałanie stelaża i materaca do spania wpływa ostatecznie na uczucie komfortu. Stelaże elastyczne listwowe mogą mieć opcję regulowania twardości poszczególnych listew (np. Stelaż Double T5, Stelaż Double Maxi T8). Możliwość regulacji twardości poszczególnych listew, z perspektywy zdrowia i wygody, jest to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie. Stelaże elastyczne i materac piankowy kopiują kształt leżącej osoby, zapewniając proste ułożenia kręgosłupa śpiącego. Ważne jest, aby pod stelażem i materacem przechodziło powietrze. Zarówno stelaż, jak i materac powinny być w suchym środowisku, tak aby utrzymać higieniczność snu na najwyższym poziomie.


Porady, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie stelaża do materaca piankowego

- Przy doborze stelaża listwowego elastycznego ważne jest, aby zwrócić uwagę na gęstość ułożenia listew. Stelaż powinien być gęsto-żebrowany, tak aby był odporny na nacisk. Stelaże dodatkowo mają określoną wartość obciążenia ortopedycznego. Zazwyczaj jest to ok. 120-150 kg na osobę. Przed zakupem warto więc dobrać odpowiednio stelaż do swojej wagi

- Stelaż nie powinien skrzypieć. Jest to kolejny warunek, który musimy wziąć pod uwagę przy zakupie stelaża. Skrzypienie bowiem będzie zakłócać spokój w czasie snu – w szczególności przy zmianie pozycji ułożenia ciała. Najlepiej zatem wybierać stelaże, które mają gumowe, bądź plastikowe łączenia listewek z listwami podporowymi

- Stelaż powinno dobrać się odpowiednio do rodzaju materaca. Do materaców piankowych zaleca się stelaż elastyczny listwowy!

- Dobieramy stelaż biorąc pod uwagę również jego funkcjonalność. Jeżeli potrzebujemy np. dojścia do pojemnika – należy wtedy poszukać takiego stelaża, który będzie nam to ułatwiał. Kupujemy stelaż pod nasze potrzeby


Stelaże pod materac w Dreams Design Warszawa

W salonach Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów, oprócz wysokiej jakości łóżek tapicerowanych oraz materacy do spania, można zakupić stelaże pod materace. W zależności od rodzaju materaca, doradcy sprzedaży pomogą dobrać odpowiedni stelaż. W Dreams Design Warszawa dostępne są stelaże do łóżka, które są impregnowane olejkiem z kwiatu lawendy (stelaże firmy Materasso). Olejek lawendowy ma działanie niwelujące owady, ćmy, komary. Działa również relaksująco na sen człowieka. Tylko w Dreams Design znajdziesz stelaż produkowany pod zamówienie! Istnieje możliwość produkcji stelaży pod indywidualne rozmiary (nawet te niestandardowe!). Już dziś zapraszamy do naszych salonów firmowych Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów.

© Dreams Design.