ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Zalety spania na plecach

22 kwietnia 2020

Jak nauczyć się spać na plecach?

O tym, że pozycja w jakiej śpimy ma wpływ na zdrowie wie praktycznie każdy z nas. Jednak często nie zdajemy sobie sprawy z konkretnych konsekwencji. Niektóre pozycje do snu są niezalecane, jak np.spanie na brzuchu, które obciąża nasze narządy wewnętrzne, czy spanie w pozycji embrionalnej, które źle wpływa na stan naszego kręgosłupa. A niektóre pozycje do spania są wręcz wskazane – jedną z tych pozycji jest spanie na plecach. Poniżej przedstawiamy zalety spania na plecach.

Zalety snu na plecach

Pozycja snu na plecach jest uznawana przez lekarzy i rehabilitantów za najzdrowszą pozycję. Wynika to z tego, że w takim układzie nasze ciało najlepiej się regeneruje i nie jest narażone na powstanie skurczy. Gdy śpimy na plecach mięśnie naszego kręgosłupa są rozluźnione (nie muszą się zbędnie napinać), co sprawia że rano wstajemy bardziej wypoczęci. Gdy śpimy na plecach możemy uniknąć schorzeń kręgosłupa.


Ciekawostką, pewnie w szczególności dla pań, jest fakt że spanie na plecach również wpływa na stan skóry naszej twarzy i dekoltu. Leżąc na plecach skóra jest bowiem odpowiednio naciągnięta, co niweluje możliwość powstawania bądź pogłębiania się zmarszczek!


zalety spania na plecach


Śpiąc na plecach lepiej oddychamy. Pozycja ta zapewnia odpowiednie rozluźnienie dróg oddechowy. Większe dotlenienie w czasie snu wpływa na lepszą formę i kondycję w ciągu dnia. Spanie na plecach może być uciążliwe dla osób, które chrapią w nocy. Pozycja ta niewątpliwie sprzyja głośniejszemu chrapaniu – co niewątpliwie można uznać za dużą wadę! Jednak zalety, które występują przy spaniu w pozycji na plecach zdecydowanie dominują i przekonują nas od tego, aby każdego wieczór chociaż próbować zasnąć w tej pozycji. Musimy nauczyć się zdrowo spać. Wiedza z zakresu zdrowego snu może poprawić jakość naszego życia. Średnio przesypiamy 1/3 życia, dlatego to na czym śpimy i jak śpimy, ma ogromne znaczenie. Spanie w odpowiedniej pozycji, o odpowiednich stałych porach i na odpowiednim materacu jest bardzo znaczące!

Co zrobić, gdy czujesz dyskomfort w czasie spania na plecach?

Powodem dyskomfortu zapewne jest nieodpowiedni materac. To na czym śpimy – materac i stelaże pod materac – mają ogromne znaczenie dla naszego ciała. Jeżeli przy leżeniu na plecach odczuwasz dyskomfort, warto zastanowić się nad wymianą materaca do spania. Odpowiedni materac jest gwarancją zdrowego snu i lepszego samopoczucia w ciągu dnia. Optymalne podparcie ciała w każdej pozycji powinno być wyznacznikiem doboru materaca do spania. Materac musi dokładnie podpierać kręgosłup człowieka oraz wypełniać naturalne krzywizny ludzkiego ciała. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór materacy, dzięki temu każdy z nas może znaleźć coś idealnego dla siebie. Wśród materaców do spania można znaleźć materace ortopedyczne, które zaleca się w szczególności osobom mającym problemy z kręgosłupem. Na pewno wśród nich znaleźć można materac taki, który będzie podtrzymywał twoją sylwetkę w odpowiedni sposób w czasie leżenia na plecach. Materac do spania na plecach nie powinien być ani za miękki, ani za twardy. Przy doborze materaca dużą rolę będzie miała waga oraz wzrost osoby użytkującej materac. Materac odpowiedni dla jednej osoby nie oznacza, że będzie odpowiedni dla innej! Materace dobieramy indywidualnie – jest to zasada, której nie należy zapomnieć!


jak nauczyć się spać na plecachspanie na plecach


Komfortowy sen na plecach z Dreams Design

Leżenie na plecach powinno przynosić nam komfort i uczucie ulgi – jeżeli tak nie jest to zastanów się nad tym czy użytkujesz dobry materac. Zapraszamy do naszych salonów Dreams Design – sypialnia Twoich snów, gdzie można przetestować różne materace do spania i gdzie doświadczony personel pomaga w indywidualnym doborze łóżek, materacy i stelaży pod materace. W ofercie Dreams Design Warszawa znajduje się również bardzo szeroka oferta materacy ortopedycznych (z obniżoną stawką VAT, tak jak produkty medyczne).

© Dreams Design.