ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materace dla alergików - Jak dobrać odpowiedni materac dla alergika?

23 lutego 2019
Materace dla alergików

Każdy z nas spędza średnio 1/3 życia w łóżku. Zatem bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Jeżeli jesteś alergikiem, męczysz się z katarem siennym, odczynami skórnymi, czy nawet dusznościami wywoływanymi przez alergię, dobór odpowiedniego materaca jest sprawą niezwykle istotną! Zdrowy materac dla alergików, oprócz walorów ortopedycznych, musi być wykonany z odpowiednich materiałów. Ważne jest także dodatkowe zabezpieczenie wkładu materaca w specjalne pokrowce oraz ochraniacze.


Jak dobrać odpowiedni materac dla osób skłonnych do alergii i uczuleń?

Materac dla osoby uczulonej na działanie alergenów powinien charakteryzować się następującymi cechami:

- materac musi zostać stworzony z surowców, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzają wilgoć

- materac musi być powleczony odpowiednim pokrowcem, najlepiej jonizowanym srebrem (jak pokrowiec Silver Protect firmy Materasso)

- na materac powinno zakładać się specjalne ochraniacze, które dobrze oddychają i które można prać w wysokich temperaturach (jak Ochraniacz HS 2000 firmy Relaks z możliwością prania aż do 95 st. C!)

- w materacu powinno unikać się naturalnych materiałów (jak: owcza wełna, końskie włosie, czy trawa morska), ponieważ wchłaniają one kurz i roztocza w głąb wkładu materaca

- materac nie powinien leżeć na podłodze, ponieważ wtedy zaburzony jest odpowiedni przepływ powietrza (zaleca się, aby materac leżał na stelażach - wtedy oddycha najlepiej!)


Materac Antibacterial – idelany wybór dla alergików

Materac Antibacterial firmy Materasso jest materacem piankowym, który stworzony został specjalnie z myślą o osobach borykających się z problemami z alergią. Pianka wysokoelastyczna, z której wykonany jest materac, zapewnia odpowiednią filtrację powietrza. Dodatkowo pianki materaca nasączane są specjalnymi preparatami SANITIZED, które są w stanie opanować rozwój pleśni, grzybów, bakterii i roztoczy.

Piana Antibacterial odpowiedzialna jest za utrzymanie higieniczności materaca, a sam wkład materaca klejony jest klejem Simalfa, który jest preparatem ekologicznym, tworzonym na bazie wody.

W standardzie materac Antibacterial jest w pokrowcu Silver Protect. Włókna tkaniny Silver Protect są jonizowane srebrem. Działanie srebra zabezpiecza przed bakteriami oraz zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Pokrowiec można też prać w temperaturze do 40 st. C.Dane techniczne materaca Antibacterial:

- gwarancja: 6 lat

- stopień twardości: H3

- obciążenie ortopedyczne: do 120 kg

- wysokość: 18 cm

- zalecany stelaż: elastyczny

- wykonany z piany wysokoelastycznej

- obłożony dwustronnie bakteriobójczą pianką Antibacterial

- pokrowiec Silver Protect (zdejmowany, z możliwością prania)


Oprócz doboru odpowiedniego materaca bardzo ważne jest też regularne wietrzenie sypialni oraz pranie pokrowców i ochraniaczy na materac. Istotny jest także odpowiedni dobór pościeli. W Dreams Design możesz znaleźć produkty przeznaczone specjalnie dla alergików (jak na przykład kołdra i poduszka Allergena firmy Materasso, które można prać aż do 95 st. C!).


Materace Dreams Design – sypialnia twoich snów

W Dreams Deisgn istnieje możliwość zakupu materaca dla alergików. Materace produkowane są w każdym wymiarze, nawet niestandardowym. Z ofertą materacy można zapoznać się w salonach firmowych Dreams Design Warszawa, bądź na stronie internetowej. Na produkcję materaca średnio czeka się od 1 do 2 tygodni. Dzięki temu każdy zakupiony materac jest nowy, wykonany ze świeżych pian, czy lateksu.

W Dreams Design materace nie są magazynowane nawet w standardowych wymiarach, i to właśnie dzięki temu nasi klienci otrzymują produkty ,,świeże”. Doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę, że żywotność surowców, z których tworzone są materace, jest liczona od dnia ich wyprodukowania, nie zaś od dnia użytkowania materaca!

Istnieje też możliwość indywidualnego doboru pokrowca do każdego wkładu materaca. Przede wszystkim stawiamy na jakość i indywidualne podejście do klientów, co z pewnością wyróżnia nas spośród konkurencji.

© Dreams Design.