ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materace nawierzchniowe - po co się je stosuje?

23 maja 2023

Po co stosuje się materace nawierzchniowe?

Materace nawierzchniowe coraz częściej wybierane są przez naszych klientów, którzy docelowo niekoniecznie szukają nowego materaca do spania, ale chcą zmienić twardość aktualnie użytkowanego materaca, bądź śpią na wersalce i potrzebują zniwelować nierówności podłoża spania. Kolejną grupą klientów są ci, którzy po prostu chcą zmienić wysokość swojego łóżka sypialnianego. Dodatkowo materace nawierzchniowe są kojarzone z wygodnymi łóżkami hotelowymi, gdzie same nakładki potrafią nadać komfortowe uczucie i doskonałe podparcie ciała. Śpiąc w hotelu o wysokim standardzie zazwyczaj oferowane są nakładki, które niwelują niepotrzebny nacisk na ludzkie ciało, dając tym samym ogólne poczucie zrelaksowania organizmu. Klienci niejednokrotnie ten efekt z hotelu pragną przenieść do swojej domowej sypialni, a to właśnie my jesteśmy w stanie im w tym pomóc!

W ofercie Dreams Design – sypialnia twoich snów można znaleźć bardzo wygodne materace nawierzchniowe. Toppery dostępne są w różnych wymiarach, nawet w tych niestandardowych (co jest niezwykle istotnie w przypadku zakupu takiego materaca na wersalkę, której wymiary często nie są takie same, jak standardowe wymiary łóżek sypialnianych).

Zatem jaki top nawierzchniowy wybrać? Jeżeli szukamy produktu, który ma oferować delikatne i przyjemne uczucie otulenia, jednocześnie gwarantując doskonałe podparcie ciała niezależnie od pozycji ułożenia sylwetki, to doskonałym wyborem może okazać się Top Thermo produkcji Materasso. Top wykonany jest z wysokiej jakości pianki termoelastycznej, która redukuje zbędne naciski, co wspomaga ogólnemu poczuciu relaksu. Materac Top Thermo w standardzie wyposażony jest w zdejmowany pokrowiec, który można wyprać w temperaturze do 60 st. C.


W przypadku jeżeli szukamy stabilnego, ale elastycznego podparcia ciała, bez uczucia delikatnego zapadania się, to idealnym wyborem może okazać się Top Lateks produkcji Materasso. Top Lateks wykonany jest z perforowanego lateksu, dzięki czemu doskonale przepuszcza powietrze, zapewniając lepszą wentylację w czasie snu. Top Lateks jest produktem sprężystym, elastycznym i dobrze oddychającym. Doskonale nadaje się dla osób mających problemy z alergią, ponieważ zapewnia higieniczne środowisko snu. Produkt wyposażony jest w pokrowiec, który można wyprać w temperaturze 60 st. C. Pranie pokrowca w takiej temperaturze ochrania nakładkę przed rozwojem roztoczy, alergenów, bakterii, drobnoustrojów.


Zalety stosowania materacy nawierzchniowych

Materace nawierzchniowe ostatnimi czasy cieszą się bardzo dużą popularnością. Są również towarem szczególnie poszukiwanym przez tych, którzy śpią w jednym łóżku z małymi dziećmi, czy też ze zwierzętami. Topper pozwala utrzymać higieniczność w sypialni oraz ochrania materac przed zużyciem, zamoczeniem, czy zabrudzeniem! Dodatkowo warto wspomnieć, że materace nawierzchniowe dzięki swym ,,poręcznym” wymiarom staja się alternatywą w wielu sytuacjach! Możemy je łatwo czyścić, wietrzyć, przekładać, a nawet przemieszczać z punktu do punktu (można je zabrać chociażby ze sobą na wakacje kamperem!).

Kiedy najczęściej korzystamy z materacy nawierzchniowych?

Materace nawierzchniowe stosuje się głównie w przypadkach, jeżeli chcemy:

- zmienić komfort snu (stosowanie nakładki na materac może poprawić komfort użytkowania samego materaca, a tym samym podnieść jakość snu oraz dobrze wpłynąć na kondycję kręgosłupa),

- podnieść docelową wysokość łóżka (stosując na łóżku nakładkę, możemy podnieść wysokość spania ok. 6-8 cm; zaletą jest fakt, że z wyższego łóżka zawsze łatwiej wstać, a same spanie na wysokim łóżku chroni przed spaniem w zawirowaniach kurzu, co wpływa korzystnie na higieniczny sen),

- zniwelować ewentualne nierówności na powierzchni spania (np. w przypadku jeżeli śpimy na rozkładanych wersalkach, to właśnie użycie topperu zniweluje wszelkie nierówności, dając płaską i wygodną powierzchnię spania),

- zmienić twardość podłoża snu (w ofercie są toppery o różnych twardościach, w tym materace zmiękczające i utwardzające powierzchnię spania; dzięki topperowi możesz zmienić twardość swojego łóżka sypialninaego),

- spać na wysokiej jakości tapicerowanym łóżku kontynentalnym (łóżka kontynentalne w standardzie mają materac nawierzchniowy, na który docelowo zakładane jest prześcieradło, przy tego typu łóżkach materac główny jest tapicerowany i na niego nie nakłada się prześcieradła),

- przenieść do domu komfort hotelowego łóżka (w wysokiej klasy hotelach stosowane są materace nawierzchniowe, które oferują swoim gościom pożądany relaks i wypoczynek),

- zminimalizować odczucie łączenia łóżek pojedynczych w jedno łóżko podwójne (ma to zastosowanie w przypadku łóżek z opcją łączenia).


Zalety stosowania materacy nawierzchniowych – prosto i na temat!

Zalet stosowania materacy nawierzchniowych jest bardzo dużo. Poniżej przedstawiamy główne zalety stosowania materaców nawierzchniowych w sypialniach. Zachęcamy do przeczytania!

Doskonałe rozwiązanie dla alergików

Materac nawierzchniowy to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z alergią. Pokrowiec cienkiego materaca można łatwiej i częściej prać samemu w domu, a sam topper (z racji mniejszych rozmiarów niż materac) można łatwiej czyścić, odkurzać, czy po prostu wietrzyć.

Wydłużenie żywotności głównego materaca

Mniejsze gabaryty materaców nawierzchniowych ułatwiają możliwość częstszego przekładnia nakładki, co ostatecznie wydłuża żywotność tego produktu, jak i materaca głównego, na którym nakładka jest docelowo ułożona. Materace nawierzchniowe chronią również docelowy materac przed zamoczeniem, czy zabrudzeniem (co ma szczególne znaczenie jeżeli śpimy z dziećmi, czy zwierzakami).

Materac nawierzchniowy można łatwo przechowywać

Materac nawierzchniowy, dzięki temu że ma średnio ok. 6-8 cm wysokości można łatwo przechowywać w warunkach domowych i wyciągać go wtedy, gdy będzie takowa potrzeba, np. w sytuacji gdy sypiamy na wersalce w salonie. W ciągu dnia topper można chować do szafy, a w nocy można go używać, aby zagwarantować sobie zdrowy i komfortowy sen. Topper zniweluje nierówności wersalek oraz zagwarantuje lepsze podparcie kręgosłupa.

Jest tańszy niż wysoki materac do spania

Jeżeli aktualnie nie masz funduszy, bądź po prostu nie chcesz wydawać pieniędzy na standardowy  materac do spania, to materac nawierzchniowy będzie doskonałą opcją. Nie kosztuje bowiem on tyle co dobrej jakości materac, a naprawdę potrafi podnieść komfort snu. Użytkowanie dobrej jakości materaca nawierzchniowego może nam zagwarantować zdrowy i spokojny sen w nocy. Przy relatywnie niewielkich kosztach potrafisz znacząco podnieść jakość swojego wypoczynku w nocy.

Materace nawierzchniowe w salonach Dreams Design – sypialnia twoich snów

Jeżeli szukasz dobrej jakości materacy nawierzchniowych to już dziś skontaktuj się z którymś z salonów Dreams Design – sypialnia twoich snów. Nasze showroomy znajdziesz w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Zespół doświadczonych doradców do spraw zdrowego snu pomoże dobrać ci doskonały topper, biorąc pod uwagę twoje indywidualne potrzeby.

W Dreams Design – sypialnia twoich snów istnieje możliwość zakupu toppera tworzonego pod Twoje konkretne wytyczne – w tym m.in. możliwość produkcji materaca nawierzchniowego na zamówienie nawet w niestandardowych wymiarach i wysokościach! Zachęcamy do kontaktu!

© Dreams Design.