ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Jak spać, żeby się wyspać?

24 października 2019

Jak spać, aby się wyspać?


O tym, że sen jest bardzo ważny, wie praktycznie każdy z nas. Jednak o tym, że na zdrowy sen ma bardzo duży wpływ materac oraz łóżko, nie każdy jeszcze sobie zdaje sprawę. W Polsce ,,kultura zdrowego snu” jest tematem dopiero raczkującym. Dlatego bardzo istotne jest propagowanie zdrowego snu we wszystkich możliwych sposobach!


Zdrowy sen wpływa na jakość naszego życia. Odpowiada nie tylko za sam układ kostno-stawowy, ale również za samopoczucie! Sen jest tak samo ważny dla organizmu człowieka, jak zdrowa dieta, czy aktywność fizyczna. Dlatego też, trzeba dbać o to jak się śpi i ile czasu poświęca się na sen! Bardzo istotne jest także stworzenie właściwego miejsca snu.


Jak stworzyć właściwe miejsce snu?


Miejsce, w którym śpimy – sypialnia, powinna być odpowiednio wywietrzona za każdym razem kiedy kładziemy się spać. Stworzenie zdrowego mikroklimatu w pomieszczeniu jest bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na komfort snu. Sypialnia powinna być również dobrze zaciemniona, tak aby wpadało jak najmniej światła z zewnątrz. Jednakże swoistym clou odpowiedzialnym za jakość snu jest materac i łóżko sypialniane. Przesypiamy średnio 1/3 naszego życia, dlatego też warto zainwestować w dobrej jakości materac oraz solidne i trwałe łóżko. Inwestycja w najwyższej jakości produkty, jest inwestycją w samego siebie, a przede wszystkim we własne zdrowie i samopoczucie! Zatem jak spać, żeby się dobrze wyspać?


Poniżej przedstawiamy zbiór krótkich odpowiedzi na powyższe pytanie:


 • należy wietrzyć pomieszczenie przed pójściem spać
 • sypialnia powinna być urządzona, tak aby była przyjemna dla oka
 • powinniśmy kłaść się spać o stałych porach
 • dobieramy materac w sposób indywidualny (każdy z nas jest inny i inaczej odczuwa komfort!)
 • inwestujemy w dobre i solidne łóżko sypialniane
 • sypialnia powinna być odpowiednio zaciemniona
 • nie przejadamy się przed pójściem spać
 • przed snem staramy się wyciszyć organizm (rezygnujemy z telewizora, czy komputera – na rzecz książki, bądź relaksacyjnej kąpieli)
 • korzystamy z naturalnych pościeli
 • dbamy o porządek w sypialni
 • minimalizujemy napięcie i stres przed pójściem spać
 • w dni wolne nie śpimy ,,na zapas”


jak spać żeby się wyspać


Wyśpij się dobrze z Dreams Design


Dreams Design - Sypialnia Twoich Snów oferuje wysokiej jakości łóżka tapicerowane oraz materace klasy premium. Dreams Design uczy Polaków jak spać! Jeżeli potrzebujesz porady dotyczącej zdrowego snu, czy wskazówek przy doborze materaca lub łóżka tapicerowanego, to już dziś zapraszamy do naszych salonów firmowych w Warszawie. Doświadczony personel pomoże ci w doborze. Szeroki wybór materacy w Dreams Design - Sypialnia Twoich Snów, sprawia że każdy może odnaleźć coś dla siebie, bez względu na wiek, wagę, czy indywidualne odczucie komfortu. W salonach Dreams Design Warszawa istnieje możliwość testowania materaców. Przed zakupem materaca zachęcamy naszych klientów, aby wypróbowali produkt pod okiem doświadczonych doradców sprzedaży – doradców dobrego i zdrowego snu. Każdy klient Dreams Design jest traktowany w sposób bardzo indywidualny, bowiem liczy się dla nas przede wszystkim jakość, a nie ilość!


Od początku istnienia firmy, stawiamy przede wszystkim na wyżej wspomnianą jakość! Dotyczy to nie tylko materacy, ale także produkcji łóżek tapicerowanych. Dreams Design Warszawa oferuje solidne i wygodne łóżka sypialniane, w każdym rozmiarze! Łóżka tapicerowane produkowane są pod indywidualne projekty, a cechuje je przede wszystkim wytrzymałość oraz estetyka wykonania. Wiemy bowiem, że przysłowiowy diabeł tkwi właśnie w szczegółach!


Już dziś zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Dreams Design - Sypialnia Twoich Snów!

© Dreams Design.