ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Zafunduj SPA swojemu łóżku, czyli jak czyścić łóżka tapicerowane

08 listopada 2018

Jak wyprać łóżko tapicerowane?  - najlepsze porady


O tym, że wybór łóżka tapicerowanego związany jest z doborem tapicerki wie każdy z nas. Szeroki asortyment możliwych do wyboru materiałów, eko skór i skór naturalnych sprawia, że w DreamsDesign wykonujemy łóżka tapicerowane zgodnie z każdym życzeniem.Współpracując z najlepszymi hurtowniami akcesoriów meblarskich,zapewniamy naszym Klientom szeroki wachlarz możliwych rozwiązań do zastosowania.


Wybierając odpowiednie obicie rozważamy zawsze wiele kwestii – strukturę,kolor, czy producenta. Na ostateczną decyzję jednak wpływają przede wszystkim jego walory użytkowe i pielęgnacyjne. Nawet najlepiej urządzona sypialnia z brudnym lub zaplamionym łóżkiem tapicerowanym nie będzie wyglądała gustownie. Regularna konserwacja łóżka tapicerowanego w odpowiedniej czystości to kwestia niezwykle istotna. Higieniczność wspomaga nasz sen i służy zdrowiu. Dbając czystość naszej sypialni, dbamy o samych siebie. W zależności od docelowo zastosowanego obicia, stosujemy różne metody czyszczenia i pielęgnacji tkanin obiciowych. Czasami trzeba użyć detergentu, a czasami sama wody rozprawia się z najgorszymi plamami.Łóżka tapicerowane czyścimy w zależności od użytej tapicerki. Jak zatem czyścić własne łóżko?

Łóżka tapicerowane ekoskórą


Jeżeli jesteś użytkownikiem łóżka wykonanego z ekoskóry zapewne wiesz,że wystarczy odrobina mydlanej wody, aby je odświeżyć i zetrzećz niego kurz. Materiał jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga woskowania. Miękka ściereczka i preparaty na bazie wody są dla niej najlepsze. Unikając silnych środków chemicznych zabezpieczamyekoskórę przed pęknięciami. Można również zaopatrzyć się w specjalne środki do czyszczenia i konserwacji sztucznych skór.Pamiętajmy jednak, aby na łóżka tapicerowane wybierać te, któremają atest skór ekologicznych. Obecnie w sprzedaży są mocne jakościowo skóry ekologiczne, których wielkim atutem jest łatwość czyszczenia, duża odporność na ścieranie, przepuszczalnośćpowietrza oraz imitowanie porów skóry naturalnej. Przykładowąekoskórą, która charakteryzuje się powyższymi cechami jest LongIsland firmy Fargotex. W przypadku tego materiału nawet plamyatramentowe nie są wyzwaniem, usunąć je bowiem możesz dziękiszkolnej gumce.

Łóżka tapicerowane skórą naturalną

Użytkownicyskór naturalnych delikatne zabrudzenia powinni czyścić wodąmydlaną, pamiętając aby po takim zabiegu skórę dokładnieosuszyć. W sklepach znaleźć można również odpowiednie środkiprzeznaczone konkretnie do czyszczenia mebli skórzanych. Ważne, aby czyszczenie łóżka tapicerowanego skórą naturalną nie odbywało się z użyciem preparatów, w składzie których znajdują się rozpuszczalniki,bowiem mogą one uszkodzić powierzchnię obicia. Istotne jestzabezpieczenie skóry stosując np. specjalne kremy nawilżające.Zapewniają one odpowiednie nawilżenie i eliminują efekttrzeszczenia starych skór. Odpowiednio pielęgnowana i nawilżanaskóra naturalna sprawi, że Twoje łóżko tapicerowane posłużybardzo długi czas.


Łóżka tapicerowane tkaniną

Użytkownicymateriałów  naturalnych delikatne zabrudzenia powinni czyścićależą do kolekcji tkanin Aquaclean, bowiem ich głównymatutem jest praktyczność. Materiały obiciowe z technologiąaquaclen czyścimy samą wodą, bez używania dodatkowychdetergentów. Materiały tego typu są odporne na ścieranie iużyteczne w życiu codziennym. Wystarczy, że różnego pochodzeniaplamy zmoczysz wodą i przetrzesz miękką ścierką, a Twoje łóżkotapicerowane będzie z powrotem lśnić czystością.

Czyszczenie delikatnej tapicerki łóżka

Cozatem z tkaninami, które nie mają walorów aquaclean?W przypadku tych materiałów, najczęściej wystarczy użyciedetergentu – mydła, bądź płynów do czyszczenia. W przypadkuchęci zastosowania tzw. domowych trików (użycia np. kwaskucytrynowego, sody oczyszczonej, octu i innych podobnych substancji),najbezpieczniej jest przed przystąpieniem do zabiegu, zrobić próbęna tapicerce w najmniej widocznym miejscu. W zależności od tkaniny,skutki użycia nieodpowiednich preparatów, mogą zniszczyć obiciełóżka nadając mu nieestetyczny wygląd.


Ważnejest, aby systematycznie czyścić swoje łóżko tapicerowane, awszelkiego typu zabrudzenia i plamy na bieżąco usuwać z obicia.Jeżeli nie masz na to czasu, bądź samemu nie możesz sobie z tymporadzić, zafunduj swojemu łóżku SPA i wezwij profesjonalnąekipę, która doradzi, jak odświeżyć łóżko tapicerowane. Firmy specjalizujące się w praniumebli tapicerowanych potrafią poradzić sobie nawet z usunięciemgumy do żucia, plasteliny, wosku, czy z wysuszonymi, starymiplamami.

© Dreams Design.