ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Czy miękki materac do spania jest zdrowy?

15 lutego 2023

Czy miękki materac do spania jest zdrowy?

Twardości materaca sugerowane przez producentów i również samo odczucie poziomu stopnia twardości przez indywidualnego użytkownika, są określane bardzo subiektywnie! Nie jest możliwe określić jednolitej skali i sposobu doboru materaca, który odpowiedni byłby dla każdego z nas. Dlatego też, przed dokonaniem zakupu warto przymierzyć materac. Nie zalecamy kupowania materacy przy sugerowaniu się jedynie suchymi faktami.

Jeżeli chcemy spać zdrowo i komfortowo, na materacu należy się położyć, aby sprawdzić czy dokładnie podpiera i kopiuje nasze kształty. Ludzie są przeróżnie zbudowani – najprostszym przykładem jest chociażby rozdział sylwetek na męskie i kobiece.Zupełnie inaczej musi pracować materac pod szerokimi ramionami mężczyzny, a inaczej pod biodrami kobiety.

Każdy człowiek ma indywidualne kształty, wagę, wzrost, a przede wszystkim własne poczucie komfortu. Jeden i ten sam materac może być różnie postrzegany pod względem komfortu przez różne osoby. W przypadku jeżeli dwie osoby mierzą jeden materac – możemy otrzymać od nich dwa różne feedbacki. Stąd też przy próbie odpowiedzi na pytanie czy miękki materac do spania jest zdrowy – miejmy na uwadze to, co według kogo znaczy samo określenie miękki. Próbując jeden i ten sam materac możemy uzyskać tyle różnych opinii co do spostrzegania twardości, co osób które go testują.


Przykłady miękkich materaców o statusie wyrobów medycznych

Jeżeli szukamy miękkiego materaca, ale przede wszystkim zależy nam na odpowiednim ułożeniu kręgosłupa i zdrowym produkcie, warto rozejrzeć się za materacami, które mają status wyrobu medycznego (tym samym są sprzedawane na stawce VAT 8%). Poniżej przedstawiamy konkretne rozwiązania, które warto przetestować.

Materac Termopur Comfort, twardość H2

Materac o statusie wyrobu medycznego Termopur Comfort w pokrowcu Aloe Vera Visco w twardości H2 jest to doskonały wybór dla tych osób, które wolą miększe podłoże snu. Materac jest wyjątkowo dobrze zbudowany i zachowana jest proporcja jakości do ceny. Materac zaleca się stosować na stelażach elastycznych, możliwe jest zastosowanie stelaży regulowanych manualnie, bądź elektrycznie.

Materac jest dwustronny, z jednej strony zastosowano wysokiej jakości pianę termoelsatyczną, która redukuje naciski (gwarantując tym samy miękkie i przyjemne odczucie relaksu). Z drugiej strony materaca jest wysokoelastyczna piana, która daje materacowi doskonałe podparcie i lekką sprężystość. Materac docelowo dostępny jest w opcji H2 i H3. Opcja H2 jest miększą wersją, która doskonale układa się pod sylwetkami z maksymalnym obciążeniem ortopedycznym do 110 kg. Opcja H3 zalecana jest dla osób cięższych, przypisane obciążenie ortopedyczne do wersji H3 to maksymalnie 130 kg.

  Dane techniczne materaca Termopur Comfort H2:

  - wysokość 21 cm

  - gwarancja 5 lat

  - ekologiczne klejenie

  - zdejmowany pokrowiec

  - obciążenie ortopedyczne do 110 kg

  - redukcja nacisku dzięki piance termoelastycznej

  - materac dwustronny

  - zalecany stelaż elastyczny


Materac Viscogreen, twardość H2

Materac o statusie wyrobu medycznego Viscogreen H2 wyprodukowany jest z włoskich pian, które eliminują punkty nacisku, dając poczucie relaksu i ogólnego rozprężenia. Pianki termoelastyczne zastosowane z dwóch stron materaca doskonale kopiują ciało śpiącego, niezależnie od ułożenia i indywidualnej budowy sylwetki.

Materac doskonale podpiera ciało redukując punkty nacisku. Viscogreen H2 stworzony został dla tych, którzy preferują uczucie miękkiego i przyjemnego otulenia. Najlepiej pracuje na stelażach elastycznych. Można go także użytkować na stelażach regulowanych elektrycznie lub manualnie. Materac w opcji H2 dedykowany jest dla osób o wadze do 110 kg. Natomiast materac Viscogreen H3 doskonale pracuje pod osobami cięższymi, do maksymalnie 130 kg.

  Dane techniczne materaca Viscogreen H2:

  - wysokość 19 cm

  - gwarancja 10 lat

  - ekologiczne klejenie

  - zdejmowany pokrowiec

  - obciążenie ortopedyczne do 110 kg

  - redukcja nacisku dzięki piance termoelastycznej

  - materac dwustronny

  - zalecany stelaż elastyczny


Pianki termoelastyczne dla wszystkich tych, którzy lubią spać na miękkim podłożu

Materace wyprodukowane z pianek termoelastycznych wydają się doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy preferują spać na miękkim podłożu. Pianki termoealstyczne niwelują bowiem naciski jakie tworzone są na linii stycznej ciała człowieka z materacem. Pianka termoelstyczna to wyjątkowy materiał do produkcji materacy, który zmienia swoją twardość pod wpływem nacisku oraz temperatury. Pianka gwarantuje rozluźnienie mięśni w czasie snu, czego efektem jest lepsze krążenie krwi oraz spokojniejszy sen – nawet bez potrzeby zmieniania pozycji ułożenia ciała w nocy!

Największym walorem materacy z pianek termoelastycznych jest wywieranie minimalnego nacisku na ludzkie ciało, czego efektem jest relaks i lepsza regeneracja mięśni i stawów w czasie snu.


Miękki materac do spania może być zdrowy, kwestia tak naprawdę leży po stronie kupującego – jego budowy ciała, własnych upodobań i stwierdzenia co do subiektywnego poczucia miękkości danego materaca. Na rynku istnieją rozwiązania dla tych, którzy szukają miękkiego podłoża spania. Co więcej nawet te ,,miękkie” materace w twardościach H2 mają atesty wyrobów medycznych.

Gdzie kupić miękki materac do spania?

Jeżeli szukają Państwo zdrowych i miękkich materaców do spania, to zapraszamy do zapoznania się ofertą w naszych salonach firmowych Dreams Design – sypialnia twoich snów. W naszej ofercie dostępne są materace w różnych twardościach. Niezależnie od tego czy szukasz materaca miękkiego, średniego, czy twardego – u nas możesz przetestować każdy z nich. Oprócz szerokiej oferty materaców, oferujemy Państwu indywidualne podejście do każdego klienta. Pomagamy dobierać materace, stawiamy na to, aby nasi klienci spali wygodnie, zdrowo i komfortowo.

Oprócz szerokiej oferty materaców do spania, zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą na wysokiej jakości łóżka tapicerowane, które produkujemy pod zamówienia (nawet w niestandardowych wymiarach)! Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów stacjonarnych Dreams Design – sypialnia twoich snów, które mieszczą się w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

© Dreams Design.