ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Triki, które sprawią, że Twoja sypialnia stanie się dla Ciebie wyjątkowym miejscem.

24 grudnia 2018

Triki, które sprawią, że Twoja sypialnia stanie się dla Ciebie wyjątkowym miejscem. Zasady sypialniane, których warto się trzymać!

W czasie snu nasz organizm regeneruje się – jest to niezwykle istotne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Sen wpływa na sprawne funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Jest nieodłącznym elementem życia. Bardzo ważne zatem jest, aby w sypialni stworzyć zdrowy mikroklimat snu. Ciągle zbyt mało osób zdaje sobie sprawę z tego jak duży wpływ na samopoczucie, kondycję i nastrój ma przestrzeń, w której codziennie rano wstajemy, i w której co wieczór zasypiamy. Niezaprzeczalny jest fakt, że nasz dzień wygląda zupełnie inaczej, gdy budzimy się w miejscu, w którym czujemy się dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Ważne jest zatem, aby w tym właśnie miejscu panowała przyjemna atmosfera. Dzięki temu humor na dzień dobry staje się codziennością! Podobna sytuacja jest wieczorem – zupełnie inaczej zasypia się w przytulnym łóżku i na wygodnym, odpowiednio dobranym materacu, którego już sam widok wywołuje nasze zadowolenie i odprężenie.

Wygląd sypialni ma ogromny wpływ na samopoczucie, a widok pięknego tapicerowanego łóżka oraz otaczającego wnętrza powoduje uśmiech na twarzy. Mamy nadzieję, że każdy z Was ma już swoją wymarzoną sypialnię lub wkrótce będzie ją miał. Dla tych, którzy się dopiero urządzają lub czują, że nie do końca się wysypiają, przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które z pewnością poprawią komfort snu. Pamiętajmy, że urządzając sypialnię warto poświęcić jej więcej uwagi. Ważne by była klimatycznym i odprężającym miejscem, do którego z przyjemnością będziemy wracać co wieczór.

Zatem co wpływa na dobry sen? Lista ważnych spraw, które wpływają na jakość Waszego o snu

Bardzo istotną rolę odgrywa przede wszystkim odpowiednio dobrany materac. Materac do spania powinien zostać wybrany indywidualnie. Ludzie różnią się między sobą – wagą, postawą, budową ciała, wzrostem – inaczej też odczuwają komfort. Oszczędność na materacu to niekoniecznie dobry pomysł. Warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy, aby wybrać wygodny materac – co wcale nie oznacza, że najdroższy w sklepie! Pamiętajmy, że każdy ma inne potrzeby. Obecnie na rynku jest ogromny wybór materacy. Dostępne są między innymi:

- materace piankowe: wysokoelastyczne (np. materac Natur Biogreen) i termoelastyczne (np. materac Thermo Silver);

- materace sprężynowe (np. materac Premier Bio Ex Luxus);

- materace lateksowe (np. materac Sultan Latex);

- materace piankowo – lateksowe (np. materac Premier Biospring);

- materace hybrydowe (np. materac Soprano).


Dobierając materac nie zapomnijmy o doborze wygodnej poduszki ortopedycznej. Dzięki odpowiednio dobranemu materacowi i poduszce ortopedycznej możemy podnieść komfort snu i wypoczynku. Innymi czynnikami wpływającymi pozytywnie na dobry sen są:


  • Mocne konstrukcyjnie łóżka (np. łóżka tapicerowane). Wielu użytkowników łóżek drewnianych lub metalowych skarży się na to, że są zimne i ciągle się o nie obijają. Jeśli ten problem dotyczy również Was warto pomyśleć o łóżku tapicerowanym – komfort gwarantowany. Będąc przy temacie łóżek zastanówcie się – czy Wasze łóżka skrzypią, co wywołuje u Was uczucie rozdrażnienia? Jeżeli tak, to pamiętajcie, że w niektóre rzeczy warto zainwestować więcej pieniędzy. A mianowicie chodzi o inwestycję w dobre jakościowo produkty – w przypadku łóżek, skrzypienie i trzeszczenie to cena oszczędności, którą później płacimy przez lata.


  • Odpowiedni kolor ścian w sypialni. Istnieje powszechna zasada, że w sypialniach powinno unikać się kolorów rozpraszających uwagę. Pamiętajmy jednak, że sypialnia musi być miejscem, które podoba się Wam – nie Waszym znajomym, rodzicom czy teściom. Jeśli chodzi o względy estetyczne róbcie to, co czujecie za stosowne. Przykładowo: dobrze się czujecie w kolorowych pomieszczeniach, a wszyscy Was straszą że w takiej sypialni nie da się odpocząć? Nieprawda. To subiektywne odczucia. Każdy z nas ma swój styl i warto się go trzymać. Kierujcie się zasadą - Wasza sypialnia jest Waszym azylem.


  • Wilgotność i temperatura powietrza w sypialni. Pamiętajmy również, aby spać w wywietrzonej sypialni. Odpowiednia cyrkulacja powietrza tworzy zdrowy mikroklimat snu. W przypadku pojawienia się smogu, warto zainwestować w urządzenia oczyszczające powietrze.


  • Porządek w sypialni (i w szafie). To ważne - bałagan potrafi skutecznie popsuć humor, w szczególności gdy nie możemy czegoś znaleźć lub się o coś potykamy. Ogromnie irytujące jest to, gdy rano spieszymy się do pracy/szkoły. W posprzątanym pokoju wszystko z rana sprawniej nam wychodzi, co zdecydowanie wpływa na dobry humor.


  • Jeśli nie macie ogrzewanej podłogi pomyślcie o wykładzinie lub ustawcie przy łóżku dywanik. Ważne jest, by pierwszą rzeczą jaką dotykacie wstając z łóżka nie była zimna podłoga.


  • Warto zadbać, by nic w sypialni Was nie drażniło - Szuflada się zacina? Żarówka się przypaliła? Znowu zapomnieliście kupić uszczelki do okien lub wymienić siatki na komary? To są rzeczy do zrobienia na już. Nie warto kłaść się spać lub budzić w kiepskim humorze z tak prozaicznych powodów.


Wpływ na jakość snu mają również:

- stelaże pod materac - powinny być one elastyczne i gęsto-żebrowane

- odpowiednio dobrana kołdra (np. kołdra z termoregulacją, kołdra antyalergiczna)

- oddychająca i przewiewna bielizna pościelowa

- prawidłowe zaciemnienie pomieszczenia


Sypiania Twoich snów z Dreams Design materace Warszawa

Jeżeli macie problem z wyborem materaca lub łóżka tapicerowanego zajrzyjcie ma naszą stronę internetową lub do jednego z naszych salonów stacjonarnych. Od lat nasi doradcy z powodzeniem pomagają Klientom urządzać wymarzone sypialnie. W Dreams Design Warszawa wyszkolony personel pomaga dobrać produkt idealny dla Klienta. Materace i łóżka tapicerowane dostępne są w każdym wymiarze, bowiem produkowane są pod indywidualne zamówienia. Zgodnie z Waszymi potrzebami.

© Dreams Design.