ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Zakup materaca przez internet – na co zwrócić uwagę?

18 października 2021

Powszechnie wiadomo, że zakup materaca do spania nie jest prostą sprawą. Wybór odpowiedniego podłoża snu powinien odbywać się indywidualnie, z uwzględnieniem upodobań i wymogów klienta. Wymagania te, to zarówno kwestie komfortu, ale przede wszystkim sprawy związane ze zdrowiem. Materac do spania pełni bardzo ważną rolę dla naszego ciała, przede wszystkim dla kręgosłupa. Źle dobrany typ materaca może powodować dyskomfort, bóle, drętwienie nóg i rąk. Jeżeli czujemy dolegliwości bólowe to nocny wypoczynek nie pozwala odpowiednio zregenerować się naszemu ciału. Mięśnie nie są odpowiednio rozluźnione, przez co krew nie ma ułatwionego przepływu i nie transportuje tlenu w taki sposób, jaki powinna. Źle zakupiony materac może stać się przyczyną nieprzespanych nocy, ale i problemów zdrowotnych. O nieodpowiednio zainwestowanych pieniądzach nawet już nie wspominając….


Dobrej jakości materac do spania potrafi kosztować sporo pieniędzy, dlatego też warto przetestować materac przed jego zakupem i sprawdzić czy jest on rzeczywiście odpowiedni dla naszego ciała i czy daje nam poczucie poszukiwanego komfortu, które jest przecież bardzo subiektywną sprawą. Dlatego też, kupowanie materaca przez internet może nieść ze sobą spore ryzyko. Jednak, żeby zminimalizować to ryzyko zastanówmy się na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca przez internet. Materace do spania, jak każdy inny towar możesz kupić on-line. Wystarczy znaleźć odpowiedniego i cieszącego się zaufaniem producenta i dystrybutora.
Zakup materaca przez internet na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na warunki transakcji jakie oferuje nam dany sprzedawca internetowy, chodzi tutaj m.in. o cenę towaru, jakość towaru, kwestie dostawy, płatności i ewentualnego zwrotu. Przed złożeniem zamówienia warto poczytać opinię – zarówno o sprzedającym, jak i samym produkcie, który chcemy zakupić. Powinniśmy również sprawdzić jaki jest termin realizacji danego zamówienia. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań, każdy e-shop ma podany numer kontaktowy, z którym można się skontaktować, w celu ustalenia odpowiedzi na nękające nas sprawy. Zatem czy warto kupić materac przez internet? Na pewno nie można jednogłośnie stwierdzić, że zakupy materaca przez internet to nie jest dobry pomysł.

Doskonale wiemy, że są różne sytuacje w życiu, czasami po prostu nie jesteśmy gotowi w salonie sprzedaży podjąć decyzję co do zakupu. W związku z tym, mamy prawo zastanowić się nad ewentualnymi zakupami w domu – na spokojnie, bez presji. W takich sytuacjach możliwość złożenia zamówienia przez internet, bez ponownego wychodzenia do sklepu jest dużym komfortem dla kupującego. Kupując przez internet możemy sprawdzić ceny od konkurencji, zapoznać się z opiniami na temat danego materaca i bez zbędnego tracenia czasu na ponowny dojazd do salonu, możemy dokonać zakupów.
Wybór materaca przez internet na co zwrócić uwagę - krótkie podsumowanie w kilku punktach:

- cena produktu

- wiarygodność sprzedawcy

- warunki płatności

- koszty dostawy i wniesienia

- termin dostawy

- warunki regulaminu

- polityka prywatności

- opinie na temat produktu i e-shopu

- rozmiar zamawianego materaca


Zakup materaca przez internet – jakie są plusy:

* sklepy internetowe zazwyczaj mają wystawiony większy asortyment dostępnych materac,y w porównaniu z asortymentem jaki jest dostępny w punktach sprzedaży, co daje nam większą szansę na poznanie pełnej oferty

* kupując przez internet mamy szansę zapoznać się z opiniami innych osób na temat danego towaru i samego sprzedawcy

* brak pośpiechu i nacisku ze strony sprzedawców wpływa korzystnie na wzrost świadomości danego zakupu

* zagwarantowany komfort i spokój zakupów w zaciszu domowym, dowolnym sposobem płatności

* możliwość skorzystania z dodatkowych rabatów, sklepy internetowe często mają atrakcyjne promocje, które nie są zawsze dostępne w sklepach stacjonarnych, jak np. darmowy transport

*możliwość zapoznania się z dokładnym opisem i danymi technicznymi materaca
Zakup materaca przez internet – jakie są minusy:

* możliwość zakupu materaca nieprzystosowanego do naszej sylwetki i problemów zdrowotnych

* możliwość braku komfortu przy późniejszym użytkowaniu produktu

*obawa przed otrzymaniem podróbki danego produktu, bardzo często w sklepach internetowych sprzedawane są repliki w cenach oryginałów, co może być mylące dla kupującego

* obawa przed fikcyjnymi sklepami, które jedynie wyglądają na wiarygodne

* obawa przed problemami z ewentualnymi reklamacjami

* brak możliwości bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą, który często ma duże doświadczenie w doborze materacy z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb

* brak możliwości dotknięcia materiału z jakiego wyprodukowany jest pokrowiec materaca, czasami pokrowce oferowane w internecie są relatywnie szorstkie i nieprzyjemne dla skóry, czego nie można ocenić po samej grafice i opisie produktu.


Zakupy materaca przez internet w sklepie Dreams Design – sypialnia twoich snów

W Dreams Design – sypialnia twoich snów wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy mogą dokonywać zakupów naszych produktów bez wychodzenia z domu. Dostępne modele materacy jakie widnieją w e-shopie są szczegółowo opisane, zwiększa to szansę na poznanie danych technicznych produktu, który nas interesuje. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego sklepu internetowego, a w przypadku pytań – prosimy o kontakt z naszymi doradcami, którzy udzielają również cennych wskazówek przez telefon.
W sklepie internetowym Dreams Design – sypialnia twoich snów, oprócz materacy, można zakupić stelaże oraz łóżka sypialniane, w tym łóżka tapicerowane i łóżka wykonane z litego drewna. Oferujemy szeroki wybór dostępności towarów oraz możliwość wyprodukowania łóżek i materaców do spania zgodnie z indywidualnymi projektami (na zamówienie). Istnieje możliwość produkcji również w wymiarach niestandardowych. A wszystko to po to, aby klient mógł stworzyć z naszą pomocą sypialnię Twoich snów!

© Dreams Design.