ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Termopur – ortopedyczna poduszka do spania

06 listopada 2019

Termopur – ortopedyczna poduszka do spania

Sen wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Wypoczynek każdej nocy powinien być przyjemnością, w czasie której regenerujemy organizm i zbieramy siły na następny dzień. Dobrze dobrany materac i poduszka anatomiczna do spania odpowiadają za optymalne podparcie kręgosłupa - są podstawą zdrowego snu!

Poduszka ortopedyczna, tak samo jak materac do spania powinna zostać wybrana indywidualnie. Co więcej poduszkę powinno mierzyć się z materacem, który użytkujemy, wtedy zwiększamy szansę na udany zakup.

Poduszki do spania mają za zadanie w odpowiedni sposób podeprzeć odcinek szyjny kręgosłupa i dopasowywać się do kształtu głowy. Poduszka anatomiczna musi podpierać kręgosłup, tak aby był on utrzymany w ortopedycznej pozycji. Trzeba zapamiętać, że sam materac nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego zabezpieczenia odcinka szyjnego kręgosłupa. Zatem zastosowanie poduszki ortopedycznej jest wskazane dla dobrego i zdrowego snu. Poduszki ortopedyczne przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Już dla najmłodszych powinno wybierać się poduszki, które zapewnią odpowiednie podparcie głowy i szyi. W przypadku dzieci użytkowanie odpowiedniej poduszki anatomicznej jest niezwykle ważne, ponieważ kosztują się ich sylwetki i postawy. Dbać o kręgosłup powinno się od najmłodszych lat.


Jaką poduszkę anatomiczną wybrać?

Poduszki anatomiczne, tak samo jak materace do spania, mają swoją kolekcję produktów medycznych. Zatem najlepiej szukać takiej poduszki do spania, która ma atesty ortopedyczne. Dzięki temu mamy pewność, że użytkujemy dobrej jakości produkt – zdrowy produkt! Takim właśnie jest poduszka Termopur (firmy Materasso), która dostępna jest w salonach firmowych Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów.


Walory poduszki anatomicznej Termopur:

- wyprodukowana z pianki z pamięcią kształtów (Lazy-Foam)

- pianka w poduszce reaguje na ciepło i nacisk

- idealnie kopiuje odcinek szyjny kręgosłupa śpiącego

- doskonale dopasowuje się do kształtu głowy

- zapewnia ortopedyczne podparcie w czasie snu

- jest produktem medycznym, z obniżoną stawką VAT (8%)

- pokrowiec poduszki jest zdejmowany, dzięki czemu można go prać w temp. do 60 st.

- poduszka posiada 2-letni okres gwarancji

- jest odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu nadaje się do snu na boku, jak i na plecach

- wzmacnia wartości relaksacyjne w czasie snu

- jest odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

- poduszka dobrze oddycha i odprowadza wilgoć (zapewnia zdrowy mikroklimat snu)

- jest produktem uniwersalnym, powinna znaleźć się w każdym domu

- rozmiary poduszki Termopur: 60 cm x 39 cm x 11-6-8 cm


Poduszki anatomiczne w Dreams Design Warszawa

Przed zakupem poduszki anatomicznej należałoby ją wypróbować. Zachęcamy zatem do odwiedzenia salonów firmowych Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów znajdujących się w Warszawie, w celu przetestowania produktów. Doświadczony personel sprzedaży pomoże każdemu dobrać poduszkę zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami oraz pod odpowiedni materac.

W Dreams Design Warszawa istnieje możliwość zakupienia poduszek anatomicznych, które wykonywane są z pianek termoelastycznych oraz pianek wysokoelastycznych. Szeroki wybór poduszek anatomicznych oraz ortopedycznych sprawia, że każdy możne znaleźć dokładnie to, czego potrzebuje. Poduszki występują w różnych rozmiarach, są różnie wyprofilowane i wykonywane są z różnych pianek. Zapraszamy do salonów.

© Dreams Design.