ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Styl włoski – posmak luksusu w twojej sypialni

23 sierpnia 2019

Styl włoski – posmak luksusu w twojej sypialni


Sypialnia jest miejscem, które powinno być zaaranżowane zgodnie z naszym upodobaniem. W pomieszczeniu tym bowiem musimy odnaleźć spokój i równowagę po całym dniu ciężkiej pracy. Sypialnia powinna być azylem, miejscem w którym czujemy się bezpiecznie, i w którym regenerujemy siły. Dlatego też, ważne jest aby sypialnie urządzać i dekorować indywidualnie, zgodnie ze swoim gustem i upodobaniem. Indywidualnie też powinno dobierać się materac, ponieważ każdy z nas odczuwa komfort inaczej. Poczucie wygody jest bardzo subiektywne.

Jednym z popularnych trendów w ostatnich czasach jest aranżowanie sypialni w stylu włoskim. Czym zatem charakteryzuję się ten design?

Przede wszystkim włoskie wnętrza to elegancka nowoczesność oraz gustowne wzornictwo. Włochy kojarzone są z pięknymi meblami, których wzory podziwia cały świat. Zatem w każdej sypialni urządzonej w stylu włoskim, oprócz dużego łóżka tapicerowanego, nie powinno zabraknąć stylizowanych i ponadczasowych drewnianych mebli. W urządzaniu sypialni należy postawić na harmonię. Podłoga – ściany – tkaniny powinny współgrać ze sobą barwą i fakturą. Wnętrze sypialni powinno być subtelne, delikatne i urokliwe. Rezygnujemy więc z nadmiaru ozdób i przepychu. Włoskie meble powinny charakteryzować się elegancją i precyzją wykończenia. Warto zatem zainwestować w meble produkowane na zamówienie, w szczególności jeżeli chodzi o łóżko tapicerowane. Łóżko sypialniane jest najważniejszym meblem w sypialni, powinno być zatem wykonane z wysokiej jakości materiału obiciowego (odpornego na ścieranie, łatwo czyszczącego i niebywale gustownego). Bardzo dobrze prezentują się łóżka tapicerowane skórą ekologiczną.

Dominującymi kolorami w sypialni powinny być naturalne kolory, takie jak: biel, beż, ecru, szarość, brąz i czerń. Powyżej wymienione kolory można w łatwy sposób łączyć ze sobą, dzięki temu jest duża szansa, że otrzymamy nietuzinkowy i bezpretensjonalny design pomieszczenia. We włoskich pomieszczeniach dobrze prezentuje się kamień, drewno lite oraz skóry naturalne. Surowce najlepszej jakości, które są odporne i długotrwałe w użytkowaniu.


Cechy charakteryzujące sypialnię w stylu włoskim:

- wyważone dekoracje (unikamy przepychu)

- stawiamy na kolory naturalne

- wybieramy stylizowane meble

- zwracamy uwagę na szczegóły wykonania mebli;- stawiamy na drewno i kamień

- łóżko sypialniane powinno być obite wysokiej jakości tkaniną tapicerską (np. skórą naturalną)


Włoskie materace

Włosi są jednym z najbardziej znanych światowych producentów pian termoelastycznch i pian wysokoelastycznych. Włoskie pianki wykorzystywane są do produkcji materaców na całym świecie. Są bardzo odporne na odkształcenia. Wysokiej jakości materace piankowe wykonane na bazie włoskich pian oferowane są m.in. przez firmę Materasso. Materace dostępne są we wszystkich salonach firmowych Dreams Design - Sypialnia Twoich Snów.


Sypialnia w stylu włoskim w Dreams Design

W Dreams Design produkujemy meble najwyższej jakości. Istnieje możliwość wyprodukowania łóżka sypialnianego wedle indywidualnego projektu klienta, łączącego różne rodzaje materiałów obiciowych - np. skóry ekologicznej (lub naturalnej) i tkaniny. Posiadamy bardzo szeroki wybór materiałów obiciowych, wysokiej jakości i łatwoczyszczących. Dzięki temu, że wszystkie modele łóżek tapicerowanych są produkowane pod konkretne zamówienie, istnieje możliwość wprowadzania zmian w danych modelach.

Dreams Design produkuje łóżka gustowne, eleganckie i wysokiej jakości – czyli dokładnie takie, jakie są wymagane w sypialni włoskiej. Już dziś zapraszamy do naszych salonów firmowych w celu zapoznania się z bogatą ofertą na łóżka tapicerowane i materace do spania. Doświadczeni i profesjonalni doradcy klienta pomogą dobrać odpowiednie łóżko i materac. Indywidualne podejście do klienta, wysokiej jakości produkty premium - to to co nas wyróżnia spośród konkurencji.
© Dreams Design.