ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Rolowany materac – tak czy nie?

21 grudnia 2022

Rolowany materac – tak czy nie?

Podczas zakupu materaca w salonach stacjonarnych, wybiera się ten model, które indywidualnie najlepiej pasują pod sylwetkę kupującego. Jednak czasami po dokonaniu wyboru, problematyczne może okazać się transportowanie samego materaca, który jest dość dużym i ciężkim gabarytem. A nie zapominajmy, że musimy go dostarczyć aż do swojej sypialni. Materace oprócz swoich wymiarów i wagi często są dość nieporęczne podczas samego wnoszenia. Przy rozmiarach materaców dwuosobowych, jak np. materac 140x200 cm, materac 160x200 cm, materac 180x200 cm czy materac 200x200 cm jedna osoba może nie dać sobie sama rady. Dlatego też, jako Dreams Design – sypialnia twoich snów, wyszliśmy naprzeciw problemom naszych klientów i oferujemy w sprzedaży materace rolowane, które są opcją bardzo łatwą i poręczną do transportu i wnoszenia. Robimy wszystko, aby zakup materaca był przyjemnością od samego początku procesu zakupu, który zaczyna się w salonie, po sam koniec tego procesu, który ma miejsce podczas dostawy materaca do sypialni.

Zalety rolowanego materaca

Największą zaletą rolowanego materaca jest przede wszystkim to, że nie zajmuje dużo miejsca podczas transportu. Materace rolowane są po szerokości, dlatego też możemy odebrać materac z salonu i zapakować go nawet do swojego auta osobowego. Nie trzeba wykupować specjalnej opcji dostawy, co nie generuje dodatkowych kosztów. Materace, które są zrolowane możemy przechowywać przez jakiś czas w domu, np. do czasu zakończenia remontu. Odpowiednio zapakowane w folie i zrolowane są chronione przed ewentualnymi mechanicznymi uszkodzeniami, bądź ubrudzeniami, które mogą się pojawić podczas wnoszenia, czy przechowywania w czasie remontu.

Jak długo możemy przechowywać materac w rolowanej wersji?

Materace w rolowanej wersji możemy przetrzymywać do około 30 dni, licząc od dnia produkcji towaru. Jednakże wielu producentów ma swoje wytyczne co do przechowywania zwijanych materacy, o które warto dopytać jednego z naszych doradców podczas samego zakupu. Informacje na temat tego ile materac może być przechowywany w rolce najczęściej można znaleźć w karcie gwarancyjnej danego produktu. Jednak zaleca się zawsze, aby materac rozwinąć możliwie jak najszybciej.


Czy materac może być używany od razu po rozwinięciu?

Po rozpakowaniu i rozwinięciu materaca zalecane jest, aby odleżał on 72 godziny. Dopiero po tym czasie materac w 100% wróci do swoich odpowiednich właściwości i kształtu. Materac potrzebuje czasu oraz dostępu do powietrza, aby ,,urósł” do rzeczywistych wymiarów (dlatego też, należy ściągnąć wszystkie folie, bądź zrobić relatywnie duże dziury w folii, tak aby do materaca dostało się powietrze). Dlatego też, pamiętajmy aby nie używać materaca od razu po rozwinięciu. Należy odczekać 72 godziny, aby potem móc cieszyć się jego walorami.

Czy każdy materac może zostać zrolowany?

Materace w wersji rolowanej dostępne są dla wersji materacy piankowych (termoelastycznych oraz wysokoelastycznych), materacy kieszeniowych oraz materacy lateksowych. Nie wszystkie modele materaców są możliwe do zrolowania. Nie zaleca się rolowania materaców, które mają grube warstwy włókna kokosowego w rdzeniu (jak np. materac Lavender Maxi). Gruba warstwa kokosowa jest na tyle sztywna, że podczas rolowania może po prostu popękać, co spowoduje uszkodzenia materaca. Niektóre materace są też po prostu za twarde, zbyt sztywne, przez co nie są kwalifikowane do pakowania w rolkę (jak np. materac Klasik). O tym, które materace da się zrolować decyduje sam producent. Czasami materace mogą się okazać zbyć wysokie, bądź mają bardzo duże gabaryty i po prostu nie zmieszczą się w maszynę rolująca. Dlatego też ważne jest, aby do każdego zakupu podejść w sposób indywidualny, co oferujemy w salonach Dreams Design – sypialnia twoich snów.

Czy materac rolowany traci swoją gwarancję lub ma skróconą gwarancję producenta?

Materace rolowane nie tracą swojej gwarancji, nie mają też skróconej gwarancji z powodu pakowania rolo. Nie ma się zatem czego obawiać przy zamawianiu zwiniętego materaca. Materac po rozpakowaniu i po odleżeniu 72 godzin wraca do swoich właściwości. Pakowanie rolo nie wpływa na jakość materaca, ani nie wpływa na gwarancję produktu!

Czy możemy zwinąć materac samemu w domu?

Nie zalecamy prób zwijania materaców w domu, na własną rękę. Podejmując takie działania możliwe jest uszkodzenia wkładu i pokrowca materaca. Materace, aby były odpowiednio zrolowane i nie traciły swoich właściwości potrzebują specjalistycznych maszyn. Nie jest możliwe sprasowanie materaca używając domowych sposobów.

Zalety i wady rolowanych materaców – krótkie podsumowanie

Zalety rolowanych materaców

Wady rolowanych materaców

Łatwy i bezproblemowy transport. Niwelowane są koszty transportów gabarytowych. Możliwość przewiezienia rolki materaca w aucie osobowym.

Przed użyciem materaca należy odczekać 72 godziny. Jest to czas, w którym przywrócone zostają wszystkie właściwości materaca.

Ułatwione wnoszenie na wyższe piętra. W szczególności w przypadku małych wind, czy utrudnionego dostępu do sypialni, która mieści się np. na poddaszu.

Materac należy rozpakować do 30 dni od czasu produkcji. Zalecane jest jak najszybsze rozpakowanie rolki.Gdzie kupić materac rolowany?

Materace rolowane można zakupić w każdym salonie Dreams Design – sypialnia twoich snów, które mieszczą się w Warszawie, Poznaniu oraz w Łodzi. W naszych salonach oferujemy wysoki poziom obsługi klienta oraz pomoc w doborze indywidualnie dopasowanego materaca. Materace, które mamy w ofercie produkowane są pod zamówienia, dlatego też praktycznie każdy materac możemy przygotować w wersji zrolowanej. Zachęcamy już dziś do odwiedzenia naszych salonów i zapoznania się z szeroką ofertą materacy do spania, łóżek tapicerowanych, stelaży pod materac oraz akcesoriów zdrowego snu.

© Dreams Design.